How Much Does This Snack Cost?

preview_player
Показать описание
Today, we're seeing if we really know much these individual bake goods cost! GMMORE # 2291

Check out Stevie’s podcast, Best Friends Back, Alright!


Click the bell icon so you'll know when we add a new episode!

Want more GMMORE? Check out these playlists:

Follow Mythical:

Check Out Our Other Mythical Channels:

Intro Visuals by the Mythical Crew led by:
Chase Hilt

Get the GMM Set Gear!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

My favorite part of this More is Link teaching Rhett division, then taking forever to answer

jrbship
Автор

Link, third grade teacher here. Gold star for explaining how to do 4/8! ⭐️

amymyers
Автор

"It's one banana, Michael. What could it cost, $10?"

malinla
Автор

Link is smart in his idea of overpricing things. If you plan for $5 and it costs $3.50, you can stay under budget!

Bad_Wolf_Media
Автор

Link was fighting himself so hard to NOT hold his nose and try to hum 😂🤣

Steve.N
Автор

3:20 The look on Links face when Rhett said, "Wow, how did you remember that?" was epic.

potridge
Автор

Link: “Cliff bars aren’t good”
Also Link: “I give Cliff bars to my kids”
lmfao😂❤

KobeLoverTatum
Автор

Link is an enigma… his explanation of his shopping just makes you stare and nod.

AlexJBRE
Автор

i love this episode of "rhett and link do math" lol

Jula
Автор

I would love to see if Rhett and Link can guess the cost of the things they purchase the most of in their household. Also, a will it Rice Krispy episode would be interesting

kelseychristenson
Автор

I love the amount of time it took Link to do the math that a box of 12 divided by $12 = $1 each

vancecope
Автор

As a former math teacher, Link did a nice job explaining 4/8, and Rhett was so close to the bigger picture when discussing what division is.

Anything math related gets an automatic thumbs up from me! Keep it up, GMM!

chickensdone
Автор

Link: “How much could a banana cost? Ten dollars?”

geraldsimpson
Автор

"This is gonna be good for us". Famous last words. Love the shows guys. Always watch the More!

tehbakinblack
Автор

Man, imagine not having to look at grocery price tags.

victarodactyl
Автор

Link's need to justify his grocery store purchases is such a window into his mind lol

ThatsGoldJerry
Автор

I need a video of just Link walking around a Costco looking at sizes or quantities of things

Rich_LMN
Автор

Here's what you really gotta try. Homemade FRUITY PEBBLE treats, not rice crispies. Also, if you use marshmallow fluff instead of full marshmallows, there is no gelatin. And it's easier to melt. Just my suggestion, they are amazing.

tillytomjones
Автор

I’d like to talk about how both of their guesses for how many Oreos in a pack were not divisible by 3?? 😂😂

kimba
Автор

I just love how joyfull Rhett is when they talk about the price of the Oreos!

miliabbe