odc 1 lęk. Zaburzenia lękowe i ich terapia.

preview_player
Показать описание
Witam serdecznie!

Nazywam się Wojciech Kopytek, jestem psychologiem i psychoterapeutą. Jeśli zadam Ci pytanie "jak się czujesz?" co odpowiesz? Pytanie jest łatwe, ale tylko pozornie, odpowiedź na nie daje do myślenia. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że nasze samopoczucie jest rezultatem naszego stylu życia. Można stwierdzić, że czujemy się tak, jak dbamy o siebie.

W obecnym świecie poważnym problemem jest stres, negatywne emocje, napięcie, brak czasu dla siebie i bliskich - brak zaspokojenia własnych potrzeb, wszystko to negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Na nasze zdrowie składa się styl życia: odżywianie, aktywność fizyczna.

Najistotniejsza jest nasza kondycja psychiczna. W moim zawodzie codziennie spotykam ludzi, których zdrowie zostało nadwyrężone, dopiero kiedy nasze zdrowie szwankuje, dociera do nas jaką jest ono bezcenną wartością. Pragniesz być szczęśliwy, żyć pełnią życia? Rozpocznij przemianę od podstaw - od naprawy własnego zdrowia, zgłoś się na psychoterapię.

Każda psychoterapia ma za zadanie zmienić zachowanie człowieka. Aby uległo ono trwałej zmianie, musimy zmienić emocje, uczucia, aby zmienić uczucia, najpierw musimy zmienić nasze myśli, których treść ma bezpośredni wpływ na wszystko, czego doświadczamy. Głównym celem terapii poznawczej jest zmiana sposobu myślenia, gdyż właśnie ta zmiana przynosi poprawę jakości życia i umożliwia odczuwanie szczęścia.

Szczęście jest niczym innym jak tylko akceptacją siebie w otaczającej nas rzeczywistości /czasoprzestrzeni i odczuwaniem satysfakcji z oceny własnego położenia.

Psychoterapia oraz coaching mają za zadanie pomóc zmienić w życiu to, co zmienić możemy i zaakceptować to czego zmienić nie możemy.

Kilka zdań o mnie:

Jestem absolwentem Uniwersytetu SWPS, psychologiem, coachem, interwentem kryzysowym, psychotraumatologiem i psychoterapeutą, łączącym praktykę z pasją. W pracy terapeutycznej stosuję techniki poznawczo - behawioralne, ukierunkowane na poprawę jakości życia moich klientów, tak, by było ono w ich ocenie spełnione, satysfakcjonujące i szczęśliwe.  Celem zmiany jest szczęście.

Moja fascynacja psychologią sięga 1999 roku, natomiast doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej roku 2010, kiedy rozpocząłem pracę w Poradni Zdrowia Psychicznego w skierniewickim szpitalu.

W trakcie własnego rozwoju zawodowego ukończyłem studia podyplomowe z zakresu: 

psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej, 
psychotraumatologii, 
przygotowania pedagogicznego
oraz rozpocząłem studia podyplomowe z zakresu CBT, czyli terapii POZNAWCZO - BEHAWIORALNEJ w Szkole Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej przy Uniwersytecie SWPS.

W mojej praktyce zawodowej prowadzę terapię PTSD - zaburzenia stresowego pourazowego, zajmuję się terapią depresji, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń osobowości. 

Płaszczyzną, którą uznaję za główny nurt mojej pracy są psychologia stresu i kryzysu, terapia poznawczo – behawioralna i coaching stresu, depresji i lęków. Moją misją jako psychologa i psychoterapeuty jest wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu moich pacjentów zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Swoje cele zawodowe realizuję na dwa sposoby. Po pierwsze w gabinecie psychologicznym/ psychoterapeutycznym, po drugie organizując kursy i szkolenia z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej, form radzenia ze stresem oraz webinary, seminaria i warsztaty. Tworzę również podcasty związane z tematyką stresu, depresji i lęków. 

Zapraszam do kontaktu.

tel.: +48 695378352

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

1. Mówi Pan bardzo mądrze i fajnie, tylko są momenty w których ciężko Pana zrozumieć przez szybkie mówienie, gdzie słowa się na siebie nakładają (takie wrażenie).
2. Fajnie by było gdyby nagłówki (pytania) były czytane. Przy samym słuchaniu (bez oglądania video) jest to istotne.
Pozdrawiam;)

maljud
Автор

Czy jeśli ktoś jest czysty od narkotyków i nie i pije od Roku może zachorować na fobie społeczną czy agorafobię ? Proszę o odpowiedź

niesmiertelnymistrz
Автор

Czy to nie jest tak, że nawet jak ktoś jest szczery i w danym momencie chce się zmienić, to i tak mu ciężko przezwycieżyć nałóg? Może w przypadku Dominika tak nie było, bo świadomie "produkował" narkotyk, ale myślę, że to nie jest takie proste.

JoannaJUT
Автор

trudno Pana zrozumieć; coś chyba z emisją głosu lub technika nagrania

lechfilipiak
Автор

Dla mnie psychologia to ściema. Wszystko co wymienia ten Pan to są ludzkie problemy a nie choroby.

tiktak