Łokieć tenisisty ćwiczenia | TOP 7

preview_player
Показать описание
00:00 Łokieć tenisisty
00:15 Czym jest łokieć tenisisty?
00:47 Przyczyny
01:03 Objawy
01:29 Leczenie
02:05 Ćwiczenie 1 - masaż poprzeczny
02:49 Ćwiczenie 2 - rozciąganie prostowników nadgarstka
03:25 Ćwiczenie 3 - piłeczka Handmaster
04:11 Ćwiczenie 4 - wzmacnianie mięśni prostowników nadgarstka
04:49 Ćwiczenie 5 - wzmacnianie poprzez odwracanie przedramienia
05:36 Ćwiczenie 6 - ekscentryka
06:33 Ćwiczenie 7 - powerball

TOP 7 ćwiczeń na łokieć tenisisty!
Jeśli pracujesz biurowo nie lekceważ takich objawów jak ból czy sztywność ręki, ponieważ mogą one być objawem choroby łokcia tenisisty. Łokieć tenisisty to potoczna nazwa entezopatii mięśni prostowników nadgarstka, która często znajduje swoją przyczynę w pracy przy komputerze. Zalicza się ją do najczęstszych urazów stawu łokciowego.

Objawy łokcia tenisisty
Głównym objawem łokcia tenisisty jest ból powstający po zewnętrznej stronie stawu łokciowego. Niekiedy ból może promieniować do przedramienia i nadgarstka. Czasami może wystąpić również sztywność łokcia, Twoje mięśnie mogą być osłabione i możesz mieć problem z chwytaniem bądź formowaniem dłoni w pięść. Nie należy lekceważyć tych objawów, ponieważ łokieć tenisisty może doprowadzić do trudności w wykonywaniu czynności dnia codziennego takich jak otwieranie drzwi czy podnoszenie kubka.

Łokieć tenisisty – przyczyny
Zmiany przeciążeniowe przyczepów ścięgien do kości powstają w wyniku nakładających się na siebie mikrourazów. Przyczyn łokcia tenisisty może być wiele i mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Podczas takich czynności jak wkręcanie śrubek czy pisanie na komputerze prostowniki nadgarstka są poddawane długotrwałemu skurczowi, nie mając czasu na regenerację. Ta przyczyna łokcia tenisisty jest najczęstszą, powodującą stan zapalny. Kolejnym działaniem sprzyjającym wystąpieniu entezopatii mięśni prostowników nadgarstka może być nieprawidłowa biomechanika ruchu. Jej przykładem może być zła technika gry w squasha.

Łokieć tenisisty rehabilitacja – TOP 7 ćwiczeń
Ćwiczenie 1. Autoterapia poprzez wykonanie masażu poprzecznego. Ćwiczenie polega na wykonaniu masażu w celu uzyskania efektu przeciwbólowego oraz stymulacji gojenia mikrourazów występujących przy łokciu tenisisty.
Ćwiczenie 2. Rozciąganie prostowników nadgarstka. Ćwiczenie polega na ograniczeniu bólu spowodowanego entezopatią mięśni prostowników nadgarstka – łokciem tenisisty.
Ćwiczenie 3. Piłeczka Handmaster. Ćwiczenia mają na celu zwiększenie siły i wytrzymałości utraconej podczas choroby łokcia tenisisty. Piłeczka poprawia funkcjonowanie mięśni prostowników nadgarstka.
Ćwiczenie 4. Wzmacnianie mięśni prostowników nadgarstka z hantlą – opuszczanie i unoszenie. Ćwiczenie wraz z ćwiczeniem 5 ma za zadanie wzmocnić chore tkanki łokcia.
Ćwiczenie 5. Wzmacnianie poprzez odwracanie przedramienia.
Ćwiczenie 6. Ekscentryka. Podczas tego ćwiczenia tkanka podlega dużym przeciążeniom, dzięki czemu stymulujemy ją i w efektywny sposób leczymy łokieć tenisisty. Należy pamiętać o stopniowym zwiększaniu obciążenia.
Ćwiczenie 7. Powerball. Ćwiczenia z powerball’em są bardzo dynamiczne, przez co zapewniają lepszą stabilizację po chorobie łokcia tenisisty.

Bądź na bieżąco i śledź nas na naszych kanałach social-media:

#ŁokiećTenisisty #Tenisisty #łokiec #lokiec #ortopedia #rehabilitacja #cwiczenia
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Gdybym wcześniej trafił na Wasz film, nie cierpiałbym, aż ponad miesiąc z tą uciążliwą dolegliwością.
Tylko masowanie wskazanego miejsca pomogło!
MEGA wiedza z Waszej strony!!!❤❤❤❤❤❤
PRZEOGROMNE DZIĘKUJĘ!!! 💥💥💥💥💥💥
🥰😍🥰😍🥰

mikropigmentacjaskorygowym
Автор

Bardzo dzieuje za film, nie wierzylem w fizykoterapie i masaże, wracam do zdrowia!!! Wam też życzę!!!

marcins
Автор

Super. Akurat mam ten problem. Będę ćwiczyć. Dziękuję za filmik!

TheJustyna
Автор

Najlepszy terapeuta wykonuję te ćwiczenia DZIĘKUJĘ 😉

martac
Автор

@Rehasport
Dzień dobry Panie Piotrze!
Mam pytania, mam nadzieję, że znajdzie Pan chwilę, żeby odpowiedzieć mimo czasu, który upłynął.
1) Czy te ćwiczenia robić wszystkie po kolei, czy to są etapy?
2) Czy jak nadal pracuje, przez co przeciążam mięśnie to ćwiczenia mają sens? czy najpierw zredukować pracę na czas leczenia?
3) Czy ból po ćwiczeniach może być, czy nie powinno go być?
4) Czy ćwiczyć codziennie?

damianszczerba
Автор

Wszystko ładnie, pięknie. Komentarz, ćwiczenia, tylko ta Nie mogę się skoncentrować :-)

JackyX
Автор

Pani Magda wygląda trochę jak aktorka Natascha McElhone ... :D

Dzięki za fajny, pomocny filmik 👏

Harfista
Автор

przydatny film, dzięki :) czy zrobicie w takim formacie film o chorobie de Quervain'a?

dobia
Автор

Mój ortopeda wraz ze zdjęciami usg stwierdzającymi łokieć tenisisty wklejił mi link do tego filmiku. Ćwiczenia rozumiem wykonywać 3-4 razy w tygodniu by dac szanse na regeneracje, ale zastanawia mnie jak często wykonywać ten masaż z pierwszej części filmu. Codziennie czy tez z jakimiś przerwami?

rogigor
Автор

Ciekawe i przydatne tipy :) Ale mam pytanie czy łokieć tenisisty to zawsze ból jest od zewnętrznej strony łokcia? W lewej ręce mam i boli od wewnętrznej. Dla zobrazowania do przodu wyprostowana lewa ręka, dłoń do góry ból z prawej strony łokcia. Nabawiłem się najprawdopodobniej przez pracę biurową, klawiatura pod kątem i jednostajne klikanie tych samych ruchów.

ukaszKrzyminski
Автор

Pani Magda doskonale trzyma ciężarek...;-)

karetmistrz
Автор

Diagnoza ortopedy Ł.T.
Wcześniej we własnym zakresie 3-ce ćwiczeń, rolowania. Brak efektu. Lekarz powiedział, że ćwiczenia nie pomogą, zastrzyk nie pomoże, operacja nie pomoże, ale skierował mnie na zabiegi fizjoterapeutyczne, które także mają mi nie pomóc.
Mam z tym żyć do końca, a jak boli to mam nie ruszać ręką i najlepiej to nie dźwigać więcej jak długopis.

specialed
Автор

Podczas robienia pompek strzelają mi kości w łokciu. Wiem napewno, ze robie je poprawnie technicznie ale nie robię tez przed długa seria rozgrzewki więc według mnie to moze byc powodem bólu. Czy te ćwiczenia pomogą na strzelanie kosci? I ile mniej więcej trwa ta kuracja

zhypbogiem
Автор

Witam, czy te ćwiczenia należy wykonywać codziennie?

annau
Автор

Dziękuję, świetny film. Natomiast mam pytanie o poziom wyprostowania ręki. Na filmie ćwiczenia wzmacniające są wykonywane na lekko ugiętym łokciu. W takiej pozycji nie odczuwam bólu. Czy powininem całkowicie wyprostować rękę jeśli tylko wtedy czuję ból podczas ćwiczeń?

michapaka
Автор

Witam, mam problem z lewym łokciem. Gdy mam chwycic w dłon rzecz o wadze ok 1kg to wypada mi z ręki, ból aż do lewego barku. Niestety lekarz nakazał odpoczynek a jeśli nie minie to nakłucie badz operacja. Mam pytanie czy w obecnej sytuacji mogę wykonywac zwis na drążku? Dziękuje

AA-bmui
Автор

Co do piłeczki, są różne stopnie oporu. Jaką najlepiej zakupić?

agnieszkaserafin
Автор

Mam pytanie. Czy można temu zapobiec stosując na łokieć jakiś stabilizator bądź opaskę?

kacperrutkowski
Автор

Czy masaż może być wykonywany w ten sam sposób jeśli ból jest po wewnętrznej stronie łokcia?

Gawarra
Автор

Witam, mam pytanie dotyczące ćwiczenia wzmacniającego prostowniki z hantlem, dlaczego najpierw wykonuje się je wykorzystując zarówno fazę koncentryczną jak i ekscentryczną, a po jakimś czasie przechodzi się do trybu wykorzystującego jedynie fazę ekscentryczną? I czy w trybie wykorzystującym jedynie fazę ekscentryczną należy stosować większe obciążenie? Tzn. takie, które jest większe niż nasze możliwości w fazie koncentrycznej?

tomaszmyhal