Błąd w diecie nr 20: Jesz 5 posiłków

preview_player
Показать описание
Często słyszy się, że powinniśmy jeść co 2–3 godziny małe posiłki. Taka zasada sugeruje, że regularne spożywanie posiłków zapewnia ciągłe dostarczanie energii i stabilizuje gospodarkę glukozową.

Jednak, analizując procesy zachodzące w naszym organizmie, zauważamy, że ta zasada może być błędna.

W momencie, kiedy jemy, nasz organizm przechodzi przez fazę sytości. Podczas tej fazy, która trwa do 4 godzin od spożycia posiłku, wszystkie nasze tkanki wychwytują glukozę, odkładany jest glikogen i tłuszcz. Zastanawiające jest, jak możemy skutecznie schudnąć, jedząc stale w fazie sytości?

❌️Kiedy zaczynamy jadać co 2–3 godziny, nigdy nie opuszczamy tej fazy sytości. Nasz organizm jest stale zaprogramowany na magazynowanie, zamiast korzystania z nagromadzonych zasobów energii.

W przeciwnym razie, kiedy pozwalamy naszemu organizmowi na przerwę pomiędzy posiłkami, wchodzimy w stan pomiędzy posiłkami, który trwa od 4 do 12 godzin od spożycia ostatniego posiłku. W tym stanie nasz organizm zaczyna wykorzystywać zgromadzoną energię.

👉Częste spożywanie posiłków nie jest zgodne z naturalnym rytmem naszego organizmu, który przewiduje długie przerwy między posiłkami.

👉Przede wszystkim zasada jedzenia co kilka godzin jest niepraktyczna.

👉Może prowadzić do stresu związanego z ciągłym myśleniem o jedzeniu, planowaniem posiłków i pakowaniem przekąsek.

👉Z mojego doświadczenia zasada rzadko, ale dużo i do syta sprawdza się znacznie lepiej.

👉Poza tym warto zachować 12–16 godzinną przerwę od jedzenia, nazywamy to postem przerywanym – intermittent fasting.

👉Takie podejście do jedzenia jest bardziej zgodne z naturalnymi rytmami naszego organizmu i pozwala na prawidłową homeostazę glukozy oraz prawidłowe funkcjonowanie naszego metabolizmu.

Ile posiłków jadasz?

#zdrowadieta #zdroweodżywianie #dieta #dietetykradzi #cojeść #mitydietetyczne #błędydietetyczne
------------------------------------------------------
------------------------------------------------------
KONSULTACJE DIETETYCZNE:

Pomagamy w chorobach metabolicznych, otyłości, Hashimoto i innych chorobach autoimmunizacyjnych, zaburzeniach hormonalnych, problemach z płodnością, układamy diety dla dzieci w autyzmie, nietolerancjach, alergiach, atopowym zapaleniu skóry.

APLIKACJA MOBILNA:
Jeśli chcesz mieć dostęp do rzetelnej wiedzy, opartej na badaniach naukowych, a do tego do codziennych jadłospisów napisanych przez naszych dietetyków – ściągnij naszą aplikację. Szukaj w google play i appstore – nazywa się: Pogotowie Dietetyczne.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:

JESTEM AUTOREM KSIĄŻEK:

CHCESZ RABAT?
▶Zajrzyj do naszej Aplikacji Mobilnej Pogotowie Dietetyczne do zakładki Centrum Zniżek

KURSY ONLINE!!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

To ile jesz posilków i kiedy je jesz to trzecirzedna sprawa. Ważne jest ile jesz i co jesz.

leaschleasch
Автор

Do niedawna jadłam właśnie 5 posiłków dziennie, ale juz wiem ze wtedy nasz organizm ciagle " pracuje" i zuzywa energie, aby trawić, to co zjedlismy. Ograniczylam sie do 3 posiłków, czasem probuje jeść dwa razy dziennie.

evelyn-jtcz
Автор

a najlepiej 8, producenci jedzonka będą szczęśliwsi i bogatsi

jaroslawski
Автор

Zależy też od trybu życia i pracy jaką wyk9nujesz

bobdylan-drek
Автор

O ile jakieś pilnowanie by jeść 5 czy coś, to gruba przesada, to wydaje mi się, że dla niektórych na diecie węglowodanowej więcej posilków nawet jest jakimś sposobem. Jak jesz tłusto to głód masz pod kontrolą.

Dużo dietetyków planuje diety na kilka posiłków, nie jestem za tym, ale no, ktoś może mieć efekty że kogoś odchudził jeśli zachowa kalorykę.

pawekrasowski