ILE RAZY w tygodniu trenować na siłowni? *JAK CZĘSTO ĆWICZYĆ*

preview_player
Показать описание
Wiele osób zastanawia się, ile razy w tygodniu powinny poświęcać czas na trening siłowy, aby osiągać swoje cele fitnessowe.

Oczywiście trzeba przyznać, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas jest inny, ma różne cele i poziom, na którym aktualnie się znajduje.

W dzisiejszym odcinku, odpowiem na pytanie jak często powinniśmy trenować, jeżeli naszym głównym celem jest wygląd, czyli budowa atletycznej sylwetki!

Pierwsze co musimy sobie uświadomić to fakt, że częstotliwość treningowa jest głównie tym, co organizuje inne parametry treningu czyli objętość oraz intensywność treningową.

Wiele osób dyskutuje o częstotliwości tak, jakby była bodźcem sama w sobie i to od niej zależały nasze efekty treningowe.

Co prawda, trening danej partii dwa razy w tygodniu będzie korzystniejszy niż trening wyłącznie raz, o czym jeszcze wspomnę później, ale prawda jest taka że poza tą jedną regułą, w częstotliwości chodzi przede wszystkim o to, jak rozłożymy stres treningowy na cały tydzień. Możemy trenować nawet codziennie i mieć mizerne efekty, ale możemy mieć też świetne efekty przy zaledwie 3 treningach w tygodniu.

Wszystko zależy od tego co i jak zrobimy, kiedy już jesteśmy na siłowni a nie od tego jak często tam bywamy.

Kiedy ustalamy częstotliwość treningową pod uwagę powinniśmy wziąć tak naprawdę 3 główne aspekty: naukę, regenerację oraz organizację treningu.

00:00 Intro
00:27 Jak rozumieć częstotliwość treningu
01:15 Co może wpływać na częstotliwość treningu
01:25 Wpływ częstotliwości na naukę ruchu
02:40 Częstotliwość, a regeneracja
03:30 Organizacja treningu, a częstotliwość
04:20 Trening grup mięśniowych 1 vs 2 x w tygodniu
04:30 To ile razy trenować?
05:20 Dobór systemu treningowego

👉 Sprawdź nowe programy dla średniozaawansowanych!

👉Zbuduj silne, zdrowe i sprawne ciało!

👉Masz pytanie? Napisz!

Zajrzyj też tutaj !
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Kurczę, od pewnego czasu zacząłem oglądać filmiki właśnie w tej tematyce i jak się okazuje wcale nie jestem głupi. Sam doszedłem do wielu wniosków. Zajęło mi wszystko co prawda dwa lata, ale dwa lata temu dowiedziałem się że mam pęknięty dysk miedzykregowy, szerokopodstawna przepuklinę, chodzenie sprawiało mi ból. Rok czasu cwiczylem rehabilitacyjne ćwiczenia i rok czasu zajęło mi dojście do jakotakiego stanu. Kolejne pół roku walczyłem sam ze sobą o regularność ćwiczeń. Natomiast od ostatniego pół roku zacząłem dowalać sobie ćwiczenia siłowe. Teraz robię trening na całe ciało po 1-2 godziny co dwa góra trzy dni, przechodząc pomału z latwiejszych na trudniejsze ćwiczenia.. i przyszedł czas na czerpanie wiedzy od ludzi bardziej doswiadczonych.. dzieki za materiał:)

mateuszpaprzycki
Автор

Właśnie mnie moje ciało zmusiło żeby zmienić trening FBW na Push Pull legs było to związane z regeneracja poprostu już czułem się zmęczony i ciało nie chciało współpracować

majk
Автор

Wszystko zalezy od ogolnej predyspozycji, a konkretnie od regeneracje. Jak slabo sypiasz, lub za malo to rzucanie zelazem 5 dni w tygodniu, totalnie rozpierdoli cialo.
PS najlepiej miec obczajone na ile pozwoli nam wlasny organizm.

RascalV
Автор

Ja osobiście Zdecydowanie wolę tą samą objętość rozdzielić sobie na sześć treningów w tygodniu niż dwa duże treningi. Przykładowo robiąc 2 razy w tygodniu górę Push 2 razy w tygodniu górę Pull i 2 razy w tygodniu dół. Tak mi jest lżej przyjemniej łatwiej znaleźć czas w dniu pracy, ale jeżeli z jakiejś przyczyny mam inny rozkład zajęć w tygodniu to robię to samo w postaci dwóch treningów fbw ale są one nużące i męczące

bananbanan
Автор

2x w tygodniu trening siłowy z trenerem personalnym, 1x w tygodniu boks, 3x w tygodniu bieg 5 km. Czy to jest dobry trening dla chudo tłustego? Waga 78 przy wzroście 178 i obecnie na ujemnym bilansie kalorycznym z celem zrzucenia przynajmniej 5 kg. Cel główny to oczywiście poprawa wyglądu sylwetki.

TaRaL
Автор

Ja tam po40cwicze w standardzie klata triceps 2dien plecy biceps 3odpoczynek 4barkitriceps 5nogi6 odpoczynek 7 bieganie i spacer max5km i odnowa i tak w kółko ❤

Sabina-dl
Автор

Fajny merytoryczny film, ale co do szachów muszę się przyczepić że szachy również mogą męczyć.

mksk
Автор

Wybieram się na zabiega laparoskopowego wycięcia woreczka żółciowego i próbuję znaleźć jakieś doświadczenia innych, ile po takim zabiegu należy zrobić sobie przerwy z ćwiczeniami, żeby nie zaszkodzić sobie?

ilbelfero
Автор

Czesc! Mam pewne wazne pytanie. Od jakiegos czasu boulderinguje, raz w tygodniu z uwagi na slaby dojazd do silowni i stad moje pytanie: Czy trening 2 razy w tygodniu + 1 sesja rock climbingu bedzie dobrym wyborem, czy lepiej 3 razy w tygodniu silka i rock climbing? Nie mam tak duzo czasu, ale chcialbym tez miec dobre efekty i zawsze moge go znalezc (chodzilem na silownie jakis czasu temu, wtedy to bylo 3 x tydzien i bylo dobrze, ale tutaj tez dochodzi climbing).

Michal-bqrn
Автор

Ćwiczyłem 3 razy w tygodniu ale z powodu zmiany pracy więcej godzin mogę pozwolić sobie na siłownie tylko w niedziele bo w tygodniu fizycznie jest to nie możliwe !

NaOrbicie
Автор

Cześć! Dzięki za świetny merytoryczny filmik. Sam od niedawna po rezygnacji z treningów personalnych (miałem je przez ponad rok) zmagam się z pytaniem: ile i kiedy ćwiczyć. Wcześniej z trenerem miałem 3 FBW tygodniowo, teraz myślałem nad 4 treningami i splitem upper/lower body. Wszystko fajnie, ale od dłuższego czasu też biegam (zone2 80% czasu) i kompletnie nie wiem jak to wszystko zgrać by nie doprowadzić do kontuzji i mieć tez odpowiednią regenerację. Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie? :)

Plus malutki detal: bierzemy coś na tapet, nie tapetę. - detal!

Dziękuje za prace jaką wkładasz w materiały!

patryk.wozinski
Автор

To weź "statystycznego słodziaka" ze sweet gatkami i niech trenuje 5-6x w tygodniu na siłowni, a ja będę trenował 2x w domu ;)))
To tak nie działa (oczywiście przy 3 treningach już bym odjechał mu o lata świetlne ;)
Po prostu trzeba wiedzieć co się robi oraz optymalizować/ reagować/ robić poprawnie technicznie/ mieć silne głębokie/ gł. oś/ etc.
Miłego!

marcin