W sidłach zaburzeń lękowych

preview_player
Показать описание
Marzec w działalności naszej Fundacji był czasem poświęconym tematyce zaburzeń lękowych. W tym miesiącu przeprowadziliśmy webinar, warsztaty, nagraliśmy film i podcast ukierunkowane na tematykę zaburzeń lękowych.

Istotnym elementem diagnostycznym jest czas występowania objawów. Kryterium czasowe różni się w poszczególnych zaburzeniach. W przypadku lęku uogólnionego przyjmuje się utrzymywanie objawów przez sześć miesięcy. Innym ważnym elementem diagnostycznym jest częstotliwość występowania objawów. Lęk paniczny można zdiagnozować już w sytuacji kilku ataków lęku wciągu miesiąca. To wszystko jest istotne diagnostycznie, ale w tym aspekcie możesz zdać się na specjalistów. Ważne, abyś miał poczucie, że w sytuacji dużego dyskomfortu zawsze możesz zgłosić się po pomoc, niezależnie od tego, jak długo trwa twój problem.

Jak rozpoznać objawy szeroko rozumianych zaburzeń lękowych?

Szczególnie alarmujące są następujące objawy:
- Występowanie nagłych ataków lęku bez wyraźnego zagrożenia. Pacjenci często nie potrafią nazwać źródła lęku. Boją się, ale niewiedzą czego.
- Uczucie zagrożenia życia, uczucie, jakby za chwilę miało się umrzeć.
- Codzienne nieustające napięcie i zamartwianie się w rutynowych działaniach.
- Silna koncentracja myśli na źródle lęku, nawet w bezpiecznym otoczeniu.
- Unikanie wychodzenia z domu z obawy przed…

Jak już ustaliliśmy, zaburzenia lękowe mają różne formy. Lęk może być krótki i bardzo intensywny (lęk napadowy), może być chroniczny, nieprzerwany i utrzymujący stały poziom (lęk uogólniony).

#zaburzenia #lęk #pomocpsychologiczna #psychologia #psychology #fundacjarazem
Рекомендации по теме