Ściąganie Drążka Wyciągu Do Klatki - Nie Popełniaj Tych BŁĘDÓW (Prawidłowa Technika)

preview_player
Показать описание
W tym filmie, omawiam, jak wykonać ćwiczenie "ściąganie drążka wyciągu do klatki" z prawidłową techniką, a także jak unikać najczęstszych błędów, które często prowadzą do urazów i zaburzeń postawy. Jest to bardzo dobre ćwiczenie na rozbudowę grzbietu, zwłaszcza mięśni najszerszych grzbietu.

Pokazuję, jak powinna wyglądać prawidłowa technika wykonywania ćwiczenia, wskazując na kluczowe elementy, takie jak ustawienie ciała, ruchy ramion, czy sposób trzymania drążka. Pokazuję również, jakie partie mięśni są włączane w tym ćwiczeniu oraz jakie są jego ogólnorozwojowe korzyści dla całego ciała.

Następnie omawiam najczęstsze błędy, jakie popełniane są podczas wykonywania tego ćwiczenia.

⭕️ MOJA PRZEDTRENINGÓWKA

⭕️Akademia Pana Szmexa - 365 dni bezpłatnej wiedzy

Więcej tutaj:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Technika dobra, co do depresji łopatki i kiedy akcentować dobrze wyjaśnione. Jedno „ale” to dźwigach łopatki jest dość silnym mięśniem, jest on skręcony, chociaż w atlasie anatomicznym nie wyglada na duży objętościowo, to jak płachta która zrolujemy jest wytrzymalsza. Mięsień odpowiadający za ruch depresji, to czworoboczny część wstępująca, również silny ale zaniedbany. Małe sprostowanie, bo niestety w uszy kuło, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić. Pozdro

KRUMCIA
Автор

Nie ma to znaczenia co do efektu Twojej wypowiedzi, ale jako inżynier muszę zareagować: siła grawitacji nie działa pod skosem. W takich rozważaniach fizycznych raczej się bierze siłę cięzkości (Q=mg) i jej wektor zawsze jest rysowany pionowo w dół. Chodzi Ci o to, że układ krążków z liną działa pod kątem jeżeli w ten sposób ciągniesz za drążek :) Bo sama siła ciężkości działa najmocniej na ciężar, który porusza się w "bramie" góra, dół (dół dzięki sile ciężkości).
Czerwona strzałka to siła człowieka, a niebieska ciężkości, oczywiście zakładam że na wyciągu układ wielokrążków jest trochę inny niż na obrazku z wikipedii.

Wymądrza się ten, któremu kręgosłup padł przy martwym, pozdrawiam :D

szymonb
Автор

Super film💪 ja bym z chęcią zoabczyla jak się robi wiosłowanie na maszynie.. zauważyłam ze kazdy robi inaczej🤔

_Wiki_.
Автор

Dajcie znać w komentarzu jak się podobał tutorial i czy brakowało Wam do niego wstępu czy tak z „grubej rury” jest lepiej 💪❤️

PiotrTomaszewskiSzmexy
Автор

Super dzięki 💪👏może następne poprostu omówienie pociągania na drazku ....co jest pomocne; jak zacząć, no i jak się podciagac 😁

aga
Автор

Co do pochylania do tyłu to uważam że jest dopuszczalne np przy urazach kręgosłupa np rwie kulszowej. Takie wygięcie bardzo ładnie niweluje ból oraz zapobiega dalszej kontuzji.

michapiotrowski
Автор

Bardzo dużo ludzi robi ściąganie drążka za głowę. Oczy bolą od patrzenia. Ćwiczenie dające mało korzyści a ryzyko kontuzji duże.

DamianKowalski-sc
Автор

Tego właśnie potrzebowałem. Robię to ćwiczenie od tygodnia, ale nie czułem go.

zbigniewmiadowski
Автор

Wydaje mi się, że drążka nie trzeba dociągać nawet do klatki . Z tą grawitacją to też się pan trochę zagalopował:)

jurekowsianka
Автор

Fajny tutek, wstępu nie brakowało, tak jest ok. Się okazało, że żeby zrobić tak jak pokazałeś to muszę zdjąć ciężar, ehhh. Mam nadzieję że to krok w tył, żeby zrobić dwa do przodu. Rozpiętki na bramie fajnie by było omówić, szczególnie z dołu do góry.

AndreeB
Автор

Zmiana telefonu zmusiła mnie do założenia nowego konta więc kanał już za subskrybowany pozdrawiam Nadrabiam 🙏💪🏻🤛🏻

maciejgebczynski
Автор

Bardzo ciekawy i wartościowy materiał. Super, że wspomniałeś o zajęciu odpowiedniego miejsca pod wyciągiem. Rzadko się zdarza, by ktoś o tym mówił. Najbardziej czekam na tutorial z hip trust oraz wyciskanie żołnierskie na maszynie Smitha.

Pearlsophie
Автор

Dźwigacz łopatki ma akurat funkcje elewacji łopatki a nie depresji xd Chodziło ci o czworoboczny czesc wstepujacą?

maciejczapiewski
Автор

Czyli ja się za bardzo odchylam do tyłu 😅

ame-no_hi
Автор

Akurat dzisiaj to rozkminiałem, dlaczego do cholery nie czuję, żeby to ćwiczenie "wchodziło" w plecy. Dzięki, na następnej sesji zastosuję!

maciejbak
Автор

Dziś poszedłem zrobiłem po twojemu i co ?? I elegancko wchodzi :)

keniol
Автор

Mam wrażenie, że wszystko robię tak jak na filmie, ale bardziej czuje łapy(bicka) niż plecy, coś robie źle? Robię to po wiosłowaniu zawsze

ogmen
Автор

Trenuje od paru lat ale zawsze można sie dowiedzieć czegoś co poprawi moje czucie 😀

bartomiejnogiec
Автор

bardzo chciałabym zobaczyć więcej takich filmów w twoim wykonaniu! sama zaczęłam chodzić na siłownie jakiś czas temu i dużo nawet tych „najprostszych” ćwiczeń sprawia mi ogromny problem przez to wstydzę się ich wykonywać bo ta technika leży, więc marze o całej serii takich filmików 🤪 Ja jako osoba początkująca mogę dodać, że brakuje mi takiego dosłownego tłumaczenia wszystkiego jak ta „depresja”. Ale generalnie dziekuje Ci za ten film!

nataliarutkowska
Автор

jeju właśnie ostatnio zaczęłam szukać jakiś filmików bo wogóle nie czułam tego ćwiczenia, dzięki wielkie za ten materiał :p

ma_gusciora