Lotnictwo strategiczne - to nie takie proste.

preview_player
Показать описание
Dlaczego Luftwaffe nie posiadała lotnictwa strategicznego, dzięki któremu mogłaby niszczyć przemysł Związku Radzieckiego i Wielkiej Brytanii?
Czy niemieccy decydenci nie widzieli potrzeby budowania takiego lotnictwa?
Czy może stały za tym jakieś inne powody?

Zapraszamy na nasze kanały w mediach społecznościowych:

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Podziwiam ludzi którzy z taką pasją jak Pan Bączyk opowiadają o historii. Słucham namiętnie tego podcastu, poszerzył moją wiedzę dał nowe spojrzenie na wiele zagadnień związanych z II wojną światową. Dziękuje Panowie.

WojciechFedeńczak
Автор

Rozbrajacie mnie Panowie tym podcastem. Jest poprostu super! Słyszę głos młodych ludzi, wręcz licealistów a treść, że pewnie i Pan Wołoszański by się nie powstydził. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie!

izerynandrzejstanisawgorec
Автор

Dziękuje Panowie. Dobra robota. Świetna dykcja a przede wszystkim wiedza i umiejetność jej przekazania. Szacunek

tomaszkoter
Автор

Panowie mam pomysł na kolejny temat do podcastu. Temat o którym mało się mówi. Mianowicie ewakuacji i uruchomienie w nowych lokalizacjach radzieckich zakładów przemysłowych, gdzie ile i jak.. Pozdrawiam

tomaszl
Автор

Niemcy mogli stworzyć bombowce strategiczne, ale te paliły masę paliwa, którego dużo nie mieli. Musieli więc się decydować, czy paliwo dla czołgów, czy dla samolotów. Czyli za krótka kołdra. Alianci natomiast mieli wszystkiego pod dostatkiem.

tylkoprawdajestciekawaii
Автор

Dzień dobry PANOWIE, to ciekawy temat Dlaczego mieć miecz ale nie posiadać włóczni

robertzajdel
Автор

Znakomity materiał. Tłumaczy wiele niuansów. Dziękuję i pozdrawiam😊.

pawciu_jankowski
Автор

Jeśli w kontekście budowy czteromotorowych samolotów wspomniało się o Heinklu 177, to chyba też jednak wypadałoby wspomnieć o sławnym Kondorze - Focke Wulf 2000 czy o Junkersie 290. Oba to klasyczne czteromotorowe czterośmigłowce. Wiem, że nie były projektowane jako bombowce, tylko zostały zaadaptowane jako bombowce z samolotów pasażerskich i transportowych. Ale jednak biorąc pod uwagę ich bojowe użycie jako bombowców, to nieprecyzyjnym jest stwierdzenie, że Niemcy nie mieli czterosilnikowych bombowców.
Poza tym odcinek jak zawsze na wysokim poziomie, naładowany wiedzą, ciekawostkami ale i szerokim, całościowym ujęciem tematu 🙂

marcinhetna
Автор

Trochę szkoda, że tak mało było powiedziane o arcyciekawych obiecujących Ju 290 i Ju 390 oraz America bomber vs bardzo nieudany He Gryf, którego z powodów pożarów tych poronionych czterech zespolonych silników piloci nazywali zapalniczkami. Oczywiście historycznie nic one nie wniosły do wojny ale Ju 290 był podobno naprawdę dobrą i przyszłościową konstrukcją, chyba pobił o ile mnie pamięć nie myli jakieś rekordy.

dominikgawlikowski
Автор

Bardzo dobrze słucha się waszych podcastów.

Venom
Автор

Witam, czekałem.to napewno będzie kolejny ciekawy odcinek

tomaszturek
Автор

Ależ to jest dobry Podcast 👍 Dzięki za giga robotę. Pzdr

mariuszabramczyk
Автор

Potwierdza się wniosek który jest oczywisty .Wojny wygrywa się gospodarką .

ChristophorosSokrates
Автор

Piaggio P 108 odpowiadał klasą bombowcowi strategicznemu i powstał dość wcześnie. Tylko takie lotnictwo trzeba jeszcze potem ochronić, utrzymać itd.

kurtom
Автор

Panowie, czy moglibyście omówić temat bombardowania Drezna? Jest wiele nieścisłości związanych z ilością zabitych w bombardowaniu - historycy twierdzą, że liczba ofiar to około 25000 osób. Jednak z danych armii amerykańskiej, wynika, że zrzucili na Drezno tyle bomb, że każdy z zabitych musiałby statystycznie być zabity jednym ładunkiem 160 kg. Taka bomba nie musiałaby wybuchać, bo samym ciężarem zabiłaby człowieka. To oczywiście nie może być prawdą, bo nikt by sobie nie pozwolił na takie marnotrawstwo. Jednak z drugiej strony propaganda nie pozwala przyznać, że alianci bombardowali cywili i zabijali ich hurtowo, bez żadnych celów wojskowych - chodziło o wywołanie terroru strachu wśród Niemców. Co wy na to? Zrobicie program o Dreźnie?

jurekpazurek
Автор

Fantastyczny odcinek, świetnie wyłożone.

bloodwynn
Автор

a Fw 200 Condor ? nie był jakiś zaczynem bombowca strategicznego ? ok 300 szt. wyprodukowanych - używany we flocie jako zwiad i daleki bombowiec.

sawomirpucek
Автор

Haha. Człowiek wchodzi YouTube żeby coś sprawdzić a tu cyk, I nowy odcinek do odsłuchu 😊

gracjanlada
Автор

Komentarz dla zasięgu. Dziękuję za wasza pracę 😁

pilkarskie_nowinki
Автор

Kolejny świetny materiał, kolejne brawa i ... kolejna kawa dla Was :)
Tak trzymać Panowie !
Pozdrawiam,
Tomek Zataj

TZ_TeZet