Jak ogarnąć swoje emocje? INTELIGENCJA EMOCJONALNA | Tomasz Gordon [AUDIO]

preview_player
Показать описание
📍Jak ogarnąć swoje emocje? Inteligencja emocjonalna | Tomasz Gordon

Tomasz Gordon zawitał w 39 odcinku podcastu Charyzmatyczny, żeby opowiedzieć o inteligencji emocjonalnej i odpowiedzieć na pytania:

👉 Czym jest inteligencja emocjonalna i jak nad nią pracować?  
👉 Jak przestać się skupiać na problemach, a zacząć się skupiać na rozwiązaniach? 
👉 Jaki jest patent na budowanie NIESZCZĘŚLIWEGO życia?
 
📍Tomasz Gordon to trener biznesu, który od 17 lat wspiera menedżerów i ich zespoły w rozwoju ich kompetencji. Autor książki „Nowa psychologia zarządzania” wydawnictwo OnePress oraz licznych artykułów . Pomysłodawca i koordynator innowacyjnych studiów podyplomowych "Akademii Menedżera" WSB.

Notatki z naszej rozmowy:
-Książka "Trud istnienia”, aut. Kazimierz Dąbrowski
-Master Person Analysis MPA - test osobowości
-Metoda błyskawicznej motywacji wg Pantalona

Wywiad w formie podcastu można posłuchać tutaj:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

👥 Gabinet psychologiczny | Psycholog Dawid Straszak | Konsultacje i poradnictwo

PodcastCharyzmatyczny
Автор

Interesujący podcast. Słychać, że gość zna się na rzeczy. Lubię słuchać takich opanowanych i profesjonalnych ludzi. Uświadomiłem sobie ile jeszcze mam pracy przed sobą.
Pozdrawiam

krzysztof-m.
Автор

Dawidzie masz tak dobre te podcasty że nawet reklamy co 5 minut jestem w stanie znieść😆 A tak serio to gratuluję (kolejnej) udanej rozmowy🙂

alesto
Автор

Extra. Uśmiech na mojej twarzy nie znikał przez cały czas. Dziękuję za podzielenie się tym pozytywnym przekazem

wysokasamoocena
Автор

Przynajmniej od 20 lat mam wiedzę o inteligencji emocjonalnej. Myślałam, że mam ją dobrze rozwinięta, a jednak spotykały mnie różne porażki. Po 40 latach zakończyłam swoje toksyczne małżeństwo. Decyzja była poprzedzona półroczną depresją, potem zawał serca i prawie dwa lata powrotu do siebie. Zawsze bałam się biedy. Ciężar utrzymania rodziny spoczywał tylko na mnie. Wychowałam trzy córki. Dwie już całkiem dorosłe, trzecia jeszcze nastolatka. Starsze córki są samodzielne, odpowiedzialne i dobrze sobie radzą finansowo, jednak mają do mnie żal, że jedyną motywacją, jaką stosowałam to był strach. Teraz pracują nad tym aby się od tego uwolnić. Nasze relacje są bardzo powierzchowne, a właściwie ich nie ma. Chociaż jestem na emeryturze chcę podjąć pracę. Im dłużej szukam, tym mam coraz więcej wątpliwości w swoje umiejętności i kompetencje. Wiem, że mam ogromny talent organizatorski (tak kiedyś określano umiejętności zarządcze, teraz menadżerskie) miałam swoje sukcesy w zarządzaniu kilkoma organizacjami. Jednak na wiele ofert nie odpowiadam, bo nie spełniam jednego z ważnych kryteriów jakim jest znajomość języka angielskiego lub innego. Zwroty w ogłoszeniach są dla.mnie niezrozumiale. Z tego materiału zrozumiałam, że obecnie menadżerowie boksują się z "mami synkami". Wiem o czym mowa, bo sama też zarządzałam podobnymi pracownikami. Obiektywnie jestem doskonałym menadżerem, a subiektywnie mam opory. Mój wiek i brak znajomości języka obcego..
W jakim iść kierunku, żeby to zmienić?

irenamanecka
Автор

Pan Tomasz ma taką melodię głosu, że czasami brzmi...jak ksiądz🙈Treść bardzo wartościowa :)

Heidi
Автор

Też od lat fascynuje mnie inteligencja emocjonalna! Czasem zastanawiam się jak daleko można zajść w życiu, gdy od dziecka uczymy się nad nią pracować.

MinutePsychology
Автор

Thomas Gordon 💪. Ale zbieg okoliczności 😄. Bardzo dziękuję za świetne treści. Cieszę sie, że zostałam wysłuchać do końca i wiele biorę dla siebie. Pracując ostatnio nad przedefiniowywaniem we własnym rozwoju osobistym haseł funkcjonujących w zbiorowej świadomości (jak miłość, lojalność, zaufanie czy inteligencja właśnie), nad którymi nie zastanawiamy się ponieważ znaczenie ich wydaje nam się jasne, chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że inteligencja to nie to samo co mądrość. Także cudnie byłoby dowiedzieć się co pan Tomek ma na myśli używając słowa 'mądry' kiedy zestawia to z 'inteligentny'. Spieszę wyjaśnić jaka dla mnie w tych pojęciach jest różnica. Dla mnie inteligencja to narzędzie, umiejętność szybkiego przetwarzania informacji i łączenia kropek. Inteligencja funkcjonuje całkowicie odrębnie od empatii i zarządzania własnymi emocjami. Innymi słowy, człowiek 'inteligentny' nie oznacza automatycznie 'empatyczny'. Mądrość jest bliższa pojęciu inteligencji emocjonalnej, czyli funkcjonowaniem w oparciu o zbiór doświadczeń życiowych (w skrócie) wspomagana przez umiejętność wyciągania właściwych wniosków. Tym samym człowiek mądry nie musi wykazać wysokiego ilorazu inteligencji w testach IQ. Idealnie jest mieć obydwa zasoby, choć inteligencja często przeszkadza w zdobywaniu mądrości (przykładem są chociażby ponadprzeciętnie inteligentne dzieci, gdyż emocje nie rozwijają się w tym samym tempie, co inteligencja). Pytanie jest takie: których ludzi wolelibyście spotykać - tych inteligentnych (o wysokim ilorazie IQ) czy tych mądrych (o zasobach zgromadzonych na bazie doświadczeń życiowych)? 😉😘❤️

sukkar
Автор

Dawid, dzięki że jesteś! 🙂👍 I za kolejny mega wartościowy materiał 🙂

justbe
Автор

Genialny podcast, najlepszy jaki w życiu słyszałam...

ewaewa
Автор

Dokładnie tego nie uczą w szkołach.
Największy minus. Uczą rzeczy, które tak naprawdę w życiu dorosłym nie mają nic wspólnego z rozwojem emocjonalnym. Dziś bardzo ważne jest aby mieć samoświadomość inteligencji emocjonalnej.Kompetencje miękkie, najbardziej ceniona umiejętność, której nas nie nauczono w szkole.

milenakwiatkowska
Автор

Dziękuję za tak dobry film, potrafi nakierować.

mevaavem
Автор

do jasnej cholery SOBĄ zawsze warto być sobą!!! Szkoła tego nie uczy wręcz zabrania, więc nie dziwie się tym którzy dostrzegają po wstaniu z łóżka tylko negatywy.
Firma powinna prosperować takim kimś kto potrafi dobrać pracowników i zbudować atmosferę w korporacji. Z tego co wiem to obecnie jest wyścig szczurów. Psychopaci rządzą.

kingabios
Автор

Testy Psychometryczne, czy na nich można bazować, pisze jako laik. Gdy wybierzemy na podstawie najlepszych z najlepszych. Jaką mamy pewność że wybraliśmy najlepiej, trzeba by sprawdzić osoby które odpadły w rekrutacji jak poradziły sobie i jakie stanowiska zajęły tak bym miał pełna ocene.Jeszcze jedno spostrzeżenie kulturowe danego testu gdzie był tworzony, tłumaczenie jest przeogromnie trudne, Albo Tworzone na potrzebę danego Kraju wyłącznie. Przygoda jak działają korporację bardzo ciekawe. W temacie wystąpienia, nie rozkminiac głupot strasznie fajny plan do zgłębienia, nad tym pracuję Klub 555 pomaga dzięki temu jestem tu. Notatki zrobione. Gość szalenie Profesjonalny wiedzą odczuwam przeogromna, fajnie by było zadać pytania, pewnie są w internecie. Tak baza wiedzy do zdobycia rozszerza się.Podziekowania :-)

zenonpompka
Автор

Czekam na wrzucenie podcastu na platformę Deezer

ukasz
Автор

Można poprosić o jakiś link do wspomnianego testu Roberta Dietza (nie wiem czy poprawnie napisałam nazwisko, ale w tej formie jedyne wyniki w wyszukiwarce jakie się pokazują dotyczą geologa 😏).

eentropiah
Автор

To wzdechniecie 56:46 po liście rzeczy do zrobienia bo „może się przydać” jest bardzo wymowne. 😅😂

viola
Автор

Fajny wywiad jedno mnie zastanawia czy wszyscy kandydaci są w stanie otworzyć się na tyle żeby powiedzieć szczerze na pierwszym spotkaniu do obcej osoby jakie mają problemu i co im wadzi w życiu codziennym pytając ich jak im się zaczol dzień :)

piotriwanski
Автор

Jaki to był serial dla młodzieży polecany? Nie mogę teraz znaleźć tego momentu.

ameti-psa
Автор

Dobrze mówimy o menagerach a co z ludźmi na stanowiskach robotniczych ? Na niższych szczeblach ?

nataliapasternak