Акумуляторна станція своїми руками [2024]

preview_player
Показать описание
Вимкнення світла змусили й мене задуматись про забезпечення резервного живлення квартири.
З однієї сторони в інтернеті зараз дуже багато пропозицій готових рішень на різну кишеню, але всі вони всеодно далеко не дешеві.
Також є багато відео як люди власноруч виконують різні варіанти подібних рішень та в переважній більшості вони навіть виглядають, м’яко кажучи, не дуже безпечно. Або з явним порушенням робочих параметрів або видають бажане за дійсне.
Дослідивши багато різної інформації я зупинився на даному варіанті виконання початкової ідеї.
Як і для більшості співвітчизників, найважливішими параметрами для мене були: співвідношення ціни/якості, безпека, тривалість роботи та автоматичне перемикання.
Що тут всередині, як воно працює та чому я обрав саме такий варіант розповім по порядку у даному відео.
Тому влаштовуйтесь зручніше, я буду розповідати максимально детально, від теорії та чесних розрахунків до практики та випробувань. Це те відео яке я сам шукав і не знайшов, тому вирішив його створити та, можливо, комусь допомогти у такому, на перший погляд, складному питанні.

00:00 Початок
01:08 Акумулятори
02:03 Рама станції
02:59 Нутрощі електрощитка
03:51 Логіка роботи автоматики
04:40 Дві фази в інверторі (що робити?)
05:16 АВР Tomzn TOQ5-125/2
06:01 Реле Tomzn TOVPD1-40-EC
06:20 Чому гудить АВР?
06:43 Захист від перевантаження
07:30 Що робити із піковими навантаженнями?
08:24 Налаштування реле на вході міської мережі
09:21 Заряджання акумуляторів
10:50 Розрахунок реальної ємності станції
12:07 Розрахунок споживання
14:55 Вартість станції
16:04 Висновки

#юджин #інвертор #дбж #заряднастанція #блекаут #генератор #акб #ecoflow #bluetti #aliexpress #powerbank #своїмируками
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

_Якщо кому потрібно, то посилання на складові які я замовляв нижче:_

*Автоматичний перемикач TOMZN TOQ-5 125/2:*

*Інвертор TATALIKEN 4000W:*

*Зарядний пристрій HTRC P35:*

*Реле затримки та захисту TOMZN TOVPD1-40-EC:*

*Лічильник TOMZN D52-2066:*

*Мій попередні зарядний пристрій (12В/10А):*

pro_eugene
Автор

Супер. Дуже якісне відео, дякую за вашу працю!!!

yura
Автор

Блін нарешті нормально людям пояснили шо куди)! Дякую)!
Буду лінкати сюди коли випитуватимуть.

russelldi
Автор

17к за свінцеві акуми😮. Я замовив за 19к 24v100a 2500квгодин залізофасфатний. А якби не поспішав і замовив комірки окремо і сам збирав би акум, то ще дешевше вийшло би.
7к зарядне+інвертор. Я купив гібридний інвертор за 10к, бонус можна під'єднати сонячні панелі.
А за все інше по відео, наче норм.
А що до безпеки свинцевих, то вони не краще тих літієвих які горять, бо можуть вибухнути. Тому залізофасфатні топ.

azdip
Автор

лайк за відео, але будемо відверті - за ці гроші треба збирати залізофосфатні акуми, які будуть видавати чесні 3квтг, більш безпечні, швидше зарядяться і збірка буде вдвічі меншою, чи не так?

dmytro
Автор

Відео зроблено гарно, усе по поличкам. І з роз'ясненнями 🥰

Хоча залізофосфат вже не такий кусючий по цінам

nikolaitoliabov
Автор

Дякую за відео! Я теж ще у 22 році купив свинцевий акб. За ці дві зими та одне літо він трохи втратив але не суттєво. Зараз показує 12.7В після заряду та відстою. Новий десь показував 12.9-13В. Заряджав саморобним "лбж" 13.9В струм, 0.1С. Використовувався в основному для ноутбука, роутера, освітлення. В цілому таке рішення має права на існування якщо коштів не багато. Дві зими з графіками 4/4 +/- відпрацювали більш меньш нормально. Але це літо показало що з графіком 6 годин немає світло 2 години, то така система просто не встигає заряджатись. Тому що струм заряду обмежений 0.1 від ємності. Якщо бюджет дозволяє то краще дивитись на LiFePO4.

І ще додам, що якщо така велика кількісь акб то краще зробити систему не 12, а на 24, 48В трохи більше ккд буде.

gegsnbq
Автор

Супер, максимально ініоримативно і дуже актуально!!!!

hmbslbt
Автор

Класне і дуже детальне відео. Дуже цікаво було дивитись, дякую. Гарне рішення коли є достатньо вільного часу і бажання зекономити) Для людини яка в цьому не дуже розбирається куди простіше і зручніше буде зарядна станція. Так, вона звісно дорожче, але одразу робоче рішення яке достатньо просто підключити в мережу, плюс в багатьох станціях зараз є байпас.

pavlolazariev
Автор

Прикольно! Подібні відео дивлюся, зазвичай, на прискоренні. А тут все так по ділу, що, здається, і я власноруч зможу зібрати ту станцію. Дуже компактна. Дякую.

Ok.mademoiselle
Автор

О, так! Це відео, для мене, про величезну пророблену роботу у вивчені/обробці гігантської кількості інформації і втіленні в життя такого собі "Франкенштейна", який полегшить життя. Взагалі краще щоб причина цих вимушених зусиль - птнздох, і ця енергія думки перенаправилась у мирне життя! Дякую за відос!

olegparovy
Автор

Якісне відео, навіть не треба вмикати х1, 5.
Актуальність питання, я думаю, ще залишається.
Чекаємо на наступні відео! Дякую

lowcontrast-idfr
Автор

Хоть один адекватные блогер который считает 50% безопасного съёма со свинцового АКБ . Респект !

Vasya_V
Автор

Відео попало в рекомендації, реально думав що ви блогер у якого мінімум 50 тис. підписників, дуже здивувався коли я став п"ятим ))). Подача супер, відеоряд теж, чудове відео.
Як уже писали нижче, сьогодні збирати на свинцевих акумах це дурна затія, якщо вам акуми не дісталися на халяву, а на халяву зараз їх нема. Різниця в ціні вже взагалі несуттєва, зважаючи на всі мінуси свинцю.
Собі замовив 8 комірок EVA 280Ah з магазину нкон + 200А БМС jkong. Буду збирати 28 вольт батарею і проблувати підключати до 2000ВА ДБЖ. Не знаю що з цього вийде, можливо потім докуплю Інвертор, якщо з ДБЖ не вийде так як я планую.

OstJoker
Автор

Чесно кажучи, з теперішньою ціною на ліфери, то свинець в смітник.
Розряжати на 50% свинець, це навіть не пів біди. Головне зло це швидкість зарядки і за графіком 3через3, вони тупо не встигають заряжатись. Електроліт не набирає потрібної щільності.
З власного досвіду є 140Аг гелевий який стоїть на дбж до 3Дпринтера. З умовою що я слідував що він не розряжався нижче 12В за 2 неділі сильних відключень ємності в ньому залишилось 45Аг. Принтер споживає піками до 350Вт і на постійно 80-120Вт. Безберебійник заряжає 20А, і навіть коли було світло 6годин він тупо не встигав нормально зарядитись....
Тепер маю мороку як його "розкачати" на свою ємність, бо він новий.
А вот на другому принтері стоїть збірка ліферу ЕVE 105, то це небо і земля в плані зарядки, 50А заряжаєш і не паришся .
Ціна на Нконі за збірку 105А 4шт виходить 5500грн.
НАвіть якщо не дотримуватись умов експлуатації ліфер втрачає в кількості циклів, а не в ємності!!
Замовив замість свинцю. Єдине приїде аж в кінці вересня

WOTKyzmich
Автор

1, 5 кВт*ч за 700 баксів з усім цим конструктором??? Дякую, але ніт. Воно має право на життя виключно якщо частина приладів вже була з минулих сезонів відключень. Собі 2 місяці тому взяв 3 кВт гібридний інвертер і 2 LiFePo4 акума по 100 Аг - все разом вийшло 1000 євро. В Києві, не з аліекспрес. Чого і вам бажаю. Свинець - це дно.

alexanderzabolotnyi
Автор

Дивний вибір свінцевокислотного, але якщо так тоді, на мою думку треба було вчетверо більше акумів та зарядний пристрій лише тому щоб мати можливість заряджати за 2 години те що спожив за 7.

olegmakarikhin
Автор

Замечательный обзор, ещё в бюджетной домашней станции вместо китайского инвертора можно использовать американский б/у бесперебойник, надёжнее, зарядка медленная, но есть и авр уже встроенный (бойлер, стиралка, кондей напрямую к сети, вся остальная квартира через упс), знал бы полтора года назад, за особенности разряда кальция, не угробил бы две варты 110Ач (причём в основном разряжал до 30%, редко до 22В, итог потеря емкости 60%). Спасибо за видео.

maxb
Автор

Доброго дня, дякую за відео,
Чи розглядали літійзалізофосфатні батареї?

MrMarkijan
Автор

Цікавлюсь цією темою і вияви що навіть вимкнутий інвертор споживає від 0, 7-1, 5 ампери...тож треба ставити вимикач маси, як на старих вантажівках, якщо не потрібно користуватись певний час

user.Sergey