НАСІННЯ ЛЬОНУ: 7 КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ, ПРО ЯКІ ВИ НЕ ЗНАЛИ.

preview_player
Показать описание
Що містить насіння льону, та яка користь для організму людини.
Насіння льону містить безліч вітамінів, мінералів та жирних кислот, необхідних організму.

Насіння льону надзвичайно багате на корисні речовини. В них містяться вітаміни та мінерали, вуглеводи та клітковина, білки, жирні кислоти, які вкрай необхідні організму. Це омега-3, 6 та 9

Лляне насіння – це справжній вітамінно-мінеральний коктейль, який включає:

мідь;
марганець;
магній;
фосфор;
селен;
цинк;
залізо;
калій;
кальцій;
біотин;
ніацин;
вітамін А;
вітамін Е;
вітамін В1 (тіамін);
вітамін В5;
вітамін В6;
вітамін В9 (фолієву кислоту).

Білок у насінні льону схожий на соєвий, має високу енергетичну цінність. Клітковина допомагає підвищити імунітет, знижує ризик ракових пухлин. Полісахариди у складі рослини корисні для шлунка. Селен виводить важкі метали, впливає на гостроту зору та діяльність головного мозку. Кальцій у насінні льону у повному обсязі засвоюється організмом. Цинк допомагає зміцнити чоловіче здоров'я, покращуючи статеву функцію.

Розглянемо найважливіші корисні властивості лляного насіння.

Серцево-судинна система. Високий вміст омега-кислот знижує ризик інсульту, тромбозу, атеросклерозу та інфаркту. Вчені довели, що жирні кислоти корисні не тільки для профілактики, але й для відновлення після серцевого нападу. Крім того, вони благотворно впливають на тиск і загальний рівень холестерину. Розчинна клітковина не дає проникати шкідливим трансжирам у кров, тому зменшується кількість бляшок у судинах.

Онкологічні захворювання. Якщо щодня вживати лляне насіння, ймовірність раку буде зменшуватися. Поєднання омега-3 з рослинними гормонами перешкоджає поширенню пухлин в організмі.

Травлення. Високий вміст клітковини запобігає запорам і здуттю живота. Їжа легше проходить по шлунково-кишковому тракту, засвоюється більша кількість корисних речовин.

Очищення. Насіння льону завдяки своєму багатому складу виводять з організму токсини. Їх часто використовують для очищення організму в якості відвару або добавки в їжу.

Діабет. При захворюванні 2 типу насіння льону посилюють ефект інсуліну. Продукт широко використовується як харчова добавка при діабеті.

Запалення. Омега-3 скорочує ймовірність запальних процесів у організмі. Настої із лляного насіння використовують для полоскання рота. А компреси допомагають розм'якшити нариви, полегшують біль у суглобах.

Зниження ваги
Насіння багате на клітковину, яка відмінно усуває почуття голоду і дозволяє вам довше залишатися ситими. Крім цього важливо відзначити, що поліненасичені кислоти омега-3 та омега-6 підтримують обмін речовин, що також позитивно позначається на динаміці зниження ваги. Тому, додаючи в свій раціон продукти для схуднення, не забудьте про насіння льону. Вони стануть чудовими помічниками на шляху до стрункої фігури.

У продажу можна зустріти темне та світле насіння. За своїми властивостями вони однакові, тому немає сенсу шукати певного відтінку.

Вводити насіння льону у свій раціон можна будь-яким способом:

додати столову ложку насіння в кашу;
зробити заправку для салату чи намазку для тостів;
змішати з йогуртом чи кефіром;
зробити смузі та коктейлі на основі насіння льону;
додати до випічки;
посипати зверху готові страви.

Досить часто насіння льону приймають не тільки у свіжому вигляді, з них роблять відвар, заварюючи в окропі, або їдять пророщеним.

Рекомендується вживати не більше однієї столової ложки насіння льону на день.

#насінняльону #семенальна #лляненасіння
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Із свого досвіду: вживаючи кожен день льон, в мене нормалізувався тиск (до цього пила таблетки кожен день для зниження тиску). Льон молола на кофемолці і кожен день вживала або з кефіром, або в салат чи кашу, або просто ложку льону запивала водою. Важливо не молоти багато (десь на два, три прийоми) і тримати в закритій тарі в холодильнику. Починати вживати з чайної ложки і прислухатися до свого організму, бо не всім підійде. Споживати по чайній ложці в день, два чи три тижні, якщо все добре, то можна збільшити до столової ложки.
Я починала з чайної ложки і поступово до двох столових ложок, але не більше. А також пити вдосталь води.
Гарного всім здоров'я.

ЛарисаМітітяк
Автор

Измельчаю лен и по одной столовой ложке добавляю по утрам в каши, храню в холодильнике . Вам спасибо 🌹

zoyalala
Автор

Перемішую лен з морською капустою "ламинария" сухою. Добавляю до каш, тушковану капусту та інше.

БойМалюк
Автор

Не потрібно льон перемолювати, тільки варений до слизу.Вилікувала виразку, прийшла до лікаря, ніхто не повірив, навіть сліду не залишилося від виразки.

ОльгаБереза-шм
Автор

Найкраще споживати відварений льон, так він у повному обсязі проявляє свої цілющі властивості.

ОленаЄрмоленко-мю
Автор

А мыть его обязательно Лен? А сколько его кушать каждый день, все время?

valya-yhzj
Автор

Рекомендую насіння перемелювати у кофемолці, а тоді додавати у страви!!! Бо так воно транзитом виходить з організму.

ЗубченкоЛюдмила
Автор

Вживаю 10 років на сніданок по 1 ст. л. Результат тілько один. Нормалізує стул.

ЕленаВолошина-кй
Автор

А Лен можно каждый день кушать, всю жизнь! Благодарю вас!

valya-yhzj
Автор

Льон мити не потрібно, вживати за пів.год.до їжі.Пити 0, 5 стакана.Варити на 1 літр води 2 столові ложки льону, кипить 20 хв.

ОльгаБереза-шм
Автор

Все это мы знаем, не первокласки.Дальше что?!

ТамараКовальчук-хй
Автор

Вчені довели? Цікаво які це вчені такі як профессор - Янукович. Оці усі - "лікарі" Одно у одного копіюють і одне і теж говорять. Конкретно потрібно

XiaOmi-kjki
Автор

А мыть его обязательно Лен? А сколько его кушать каждый день, все время?

valya-yhzj