Evde Burger Kaça Patlar? 🍔 #yemekcom #burger #kaçapatlar

preview_player
Показать описание
Hamburgerin 2024 yılı Şubat ayında evde yapıldığı takdirde maliyeti ne? Merak ettik, denedik, hesapladık!

📝 Cheeseburger (1 adet) 🍔
Hazırlama süresi: 2 saat
Pişirme Süresi: 45 dakika

Malzemeler:
Burger ekmeği için:
150 mililitre süt (ılık)
30 gram toz şeker
1/2 paket instant toz maya (5 gram)
330 gram un
1 çay kaşığı tuz
1 adet yumurta
70 gram tereyağı (oda sıcaklığında)

Üzeri için:
1 adet yumurta sarısı

Köfte için:
120 gram dana döş kıyma
1 tutam tuz
1 tutam karabiber

Burger için:
2 dilim burger peyniri
10 gram mayonez
10 gram ketçap
10 gram salatalık turşusu
5 gram mor soğan
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Biri şu adama işçilik hakkını versin artık!

egemegey
Автор

Bu içeriğin sonunu çok beğeniyorum evde ucuza yapıldığını söylesede sonra en önemli şey olan insan işçiliğini sürekli belirtiyor.

Fneguzelucak
Автор

Uygun olması bir kenara daha önemlisi tertemiz oluyor. Dışarıdaki en temiz yiyecek bile evdekinin yanından geçemez kesinlikle.

jugularabininkolesi
Автор

Müşteri: Şey 10 gram ketçap alabilirmiyim?
Satıcı:💀💀💀

wilston
Автор

Şöyle düşünün:

4 kişilik bir aile olsanız çocuklarınızın canı çekti gittiniz yediniz. 1000 TL'ye dört tane klasik menü aldınız.

Şefin hesabına patates ve içecek de ekleyerek düz hesap 100 TL'ye evde menü yaparsanız 400 TL'ye aynı şeyi evde yersiniz.

Eğer alım gücünüz varsa değişiklik olsun deyip, çocukların hevesini kırmamak için gider dışarıda yersiniz aktivite gerçekleştirirsiniz. Durumunuz yoksa (ki Türkiye şartlarında çoğu kişi için bu daha olası) 600 TL daha ucuza evde çocuğunuzun gönlünü yapar dilediğinizi yersiniz. Tek bir tane yapınca parasını verir yerim diyorlar ama ha bir tane yapmışsın ha 10 tane, aynı emeği veriyorsun haliyle ailecek yaptığında biraz emek verip evde yapmak oldukça karlı oluyor

tanerbulbul
Автор

Şefim 2 dilim peynir 19 TL dediğinizde gruptan ayrıldım 😂

Abe.ke
Автор

Isciligin bedeli de ailemizin "eline saglik" diye huzurla karnini doyurmasi diyelim mi sefim 😂 yani bizim icin

mehmetcagr
Автор

Şef e denecek söz yok adam işi biliyo benim favori şef

eks
Автор

bu şefi acayip çook seviyom ya hem komik hem bizi güldürüyor hem yemek hll olsun valla bee

alionder
Автор

şefimiz ayrıca kaliteli ürün kullanıyor. Ben hiçbir hazır gıda zincirinin tereyağ kullandığını zannetmiyorum margarin kullanıyordur onlar. buna rağmen şef ucuza kapattı helal olsun

erdemosx
Автор

Piyasadaki en pahalı malzemelerle hazırladı, yine de 83 TL tuttu.

Bu hesaba göre kaliteli malzeme ile hazırlanan bir çizburgerin tam 250 TL olması gerekir. Ne eksik ne fazla çünkü sektörde olanlar bilir ki oranın dönüp kâr etmesi için son ürünün fiyatının malzemenin 3 katı olması idealdir.

Bloodin
Автор

Gerçekten hazırladıklar çok lezzetli görünüyor eline sağlıklı😊😊

adaata
Автор

-Yine mi bu videoları izliyorsun?
- denemeden bilmeyiz!

fhmora
Автор

İşçiliğinle oldu sana 200 uğraşmam dışarda yerim 😂

gayegaliba
Автор

83 TL bi bu kadar işçilik dükkan vergi vs. Bi bu kadarda kar koy üstüne fiyat oldu 249 servis için kağıda koy 250tl makul.

psikonvr
Автор

Elektrik, kira, personel maaşı, temizlik, reklam gideri, patronajj😂 valla benim hesaba göre iyisi 400 lirayı haketti

Enerjikk
Автор

Market fiyatları ile hesaplarsanız 83 tutar.
İşletme büyüklüğü, toptan ve anlaşmalı tedarik zinciri ile bu fiyat 45-55 tl arası bile olabilir
Kabaca maliyetin
-3 katına başabaş noktası 165 tl
- 4 katınada +kâr payı 220 tl
Bu fiyattan satan bir işletmenin hamburger başına devlete verdiği vergi sizce kaç tl dir ????

ibrahimaslan
Автор

Şefim burger kıyması yüzde kaç yağlı olursa en lezzetli formu yakalarız? Marketlerde %15 görüyorum sadece.

ylmazsungur
Автор

Gerçekten çok ince hesaplar yapmışlar helal olsun

Halime_
Автор

O sondaki peki ya benim işçiliğim derken betimlemesi ve poz atması. Abi şefim tam bir karizma 😂❤

bedirhanylmaz
welcome to shbcf.ru