🛑🛑🛑 Nie zapisuj dziecka na terapię SI, zanim nie obejrzysz tego filmu! Integracja Sensoryczna 🛑🛑🛑

preview_player
Показать описание
Szkolenie „„11 błędów wychowawczych rujnujących ROZWÓJ EMOCJONALNY dziecka”" odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024 o godzinie 20:30.

Oto link do rejestracji:

Kurs Histeria Dziecka:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Niestety nie zgodzę się z Panem. Moja Córcia miała wiele "problemów". Wiem jak ważny jest ruch, doświadczenie świata w formie zabawie. Mimo wiele wspólnych chwil spędzonych na kreatywnej zabawie to właśnie terapia SI pomogła nam pozbyć się wielu trudności. Mówi Pan o przeprowadzonych badaniach które mówią że terapia nic nie daje, a może warto przeprowadzić badania wśród osób które brały udział w prawdziwej terapii, a nie u pseudo terapeutów i widać efekty??
Pozdrawiam

agnieszkazdancewicz
Автор

Nie zgodze się z twierdzeniem że terapia si nie działa. Mojemu synowi bardzo pomogła. I nam rodzicom, gdyż wyeliminowała trudne zachowania które wynikały z zaburzeń si. Tego nie wolno pominąć. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to lepiej porozmawiać z osobami prowadzącymi różne terapie z różnymi dziećmi. Wtedy jakiś obraz bardziej subiektyny mamy. Warto też sięgnąć po opinie innych rodziców zmagających się z podobnymi problemami.

MimiBoMimi
Автор

Pan w swoich uroczych filmach z wielkim przekonaniem i całym sercem propaguje bardzo cenną i przez nikogo niezastąpioną stymulację sensoryczną, która powinna mieć miejsce w codziennym życiu rodzinnym.
Któż może bardziej wyciszyć malucha niż kochający rodzice, odcinając siebie i dziecko od elektroniki i przytulając go, masując, łaskocząc, trulając się z nim na dywanie, śpiewając mu, bawiąc się w zabawy paluszkowe i inne takie bardzo zwyczajne zajęcia. Przecież śmiech, dotyk, wspólna zabawa, wyjście na plac zabaw rozładowuje wiele napięć. Niestety my często za nasze błędy wychowawcze, brak uwagi i czasu musimy płacić za terapie i korepetycje😢

HalinaKoselska-kubiak
Автор

Troche źle Pan to sformułował. Najpierw usilnie krytykuje jakąś metodę a zaraz potem zachęca do swojej🤔🤨

mariapaw
Автор

Moj syn chodził rok na taką terapię i w szkole nauczyciele widzieli poprawę

agatanazaruk
Автор

Nareszcie ktoś poruszył ten temat, dzięki 🙂

danutail
Автор

Pan się skupia na dzieciach zdrowych. Proszę do badań zaprosić dzieci które mają problemy z układem nerwowym. Ja też mógłbym być lekarzem jeżeli przychodziliby tylko zdrowi pacjenci.

bartoszboros
Автор

Ja wybralam się z synem na zajęcia i wyjść już nie mogłam. Za każdym razem nowe diagnozy, nowe problemy. A za każde zajęcia 200 zł mniej., , My nie wiemy co mu jest, ale prosze przyjść za tydzień "

aureliakochanek
Автор

Nasz pediatra wysłał nas na diagnozę SI z dwulatkiem, bo płakał w gabinecie i nie dawał się zbadać. Dwie godziny obserwacji i panie stwierdziły że w sumie nie da się na 100% niczego stwierdzić, ale lepiej zacząć uczęszczać z dzieckiem na zajęcia. Co zrobi skołowaciały rodzic? Oczywiście się zgodzi, żeby nie było, że zaniedbał. Pani co tydzień proponowała stały zestaw zajęć: słuchanie dźwięków z magnetofonu, piasek kinetyczny, chodzenie przez tunel i coś tam jeszcze. Moje dziecko ma i robi to wszystko ze mną w domu oraz wiele ciekawszych rzeczy. więc mało go to interesowało. a z Panią wolało sobie porozmawiać bo akurat był na etapie intensywnego rozwoju mowy. Pani po kilku zajęciach straciła animusz i postraszyła nas psychiatra, jeśli synek nie zacznie się bardziej angażować w zabawy. Poszliśmy stamtąd. Mam niesamowicie empatyczne, kontaktowe, rozgadane i, tak, wrażliwe dziecko, które nie lubi zbytnio dziecięcych zabawek, ale np. kocha kopać w ogródku - taki pakiet, każdy ma inny, ale wszystko w granicach normy, a po tym doświadczeniu już wiemy, że "terapia SI" raczej nie jest dla nas.

agatasomska
Автор

Nie powiedziałabym ze nic nie daje, bo biorąc pod uwagę, ze dziś dzieci są trzymane pod kloszem, w betonie na mięciutkim dywanie z ekranem przed nosem.. nie mogą się ubrudzić najlepiej nigdzie nie wchodzić, nic nie dotykać… a jak młody organizm poznaje świat jeśli nie przez „sensory”? Przeciez najpierw dojrzewają „sensory” a potem emocje, i żeby emocje dobrze zatrybiły, sensory musza być sprawne! Słowa neurobiologia! Ale zgadzam się do samej terapii - jest droga i co da raz w tygodniu? Dziecko powinno być non stop na dworze, bawić w piachu, błocie, wspinać na drzewa, a dziś dzieci „hodowane” w 4scianach i wszędzie wożone autem, to jest plaga. Mój niestety tez miał fazę na natychmiastowe zdejmowanie koszulki nawet jak kropelka spadła, dopóki porządnie nie przemoczył gaci na nartach, bo narciarskie były za grube… teraz mówi „wyschnie” a spodnie sam zakłada bez gadania.

iv
Автор

Moja córka ma 16 miesięcy i brzydzi się jedzeniem. Chodzimy do neurologopedy, zaleciła masaże i zabawy różnymi strukturami. Małymi krokami idziemy do przodu, uważam że bez tego nadal byłaby tragedia … więc uważam że jednak to działa.

karolinakolodziej
Автор

Wlasnie mojej żony koleżanka zapisała na SI swoja córeczkę. Oczywiście moja żona chce zrobic to samo bo Nasz synek ma podobne objawy (jest typem poszukiwacza) non stop biega, skacze na nas, natomiast sa sytuacje np czytanie książek kiedy potrafi słuchać godzinami (ma 5 lat, ) ten materiał uświadamia mnie w moim przekonaniu ze nie tedy droga 😊

kookszi
Автор

A czy z tą terapią SI nie jest tak, że to taka psychologiczna moda? Mam wrażenie, że co jakoś czas jest jakiś trend. W latach 90-tych, prawie wszystkich podejżewali o ADHD. Teraz jest wysyp diagnoz, zaburzeń ze spektrum Autyzmu. Co Pan o tym sądzi? Może niektórzy specjaliści "idą za ciosem"?

monikaczech
Автор

Dzień dobry 😊😊
Jestem zaskoczona, bo terapia SI jest bardzo zachwalana... Niby...
Prawda jest taka, że wg diagnozy (za którą 600zl płaciłam), chyba każdy z nas zakwalifikował się na takie zajęcia. Jeden za spokojny, drugi trochę niegrzeczny, trzeci nieśmiały. A przecież każde dziecko jest inne. Ba! Każdy z nas jest inny . Moim zdaniem SI po prostu jest obecnie modne 🤷🤷
Pozdrawiam i dziękuję za każdy filmik! 😊😊

magorzatawikowska
Автор

Poważnie? Jesteś tylko psychologiem, nie psychiatra, druga sprawa bazujesz na przestarzałych badaniach tylko po to żeby udowodnić że masz rację, a jej nie masz.

Slivmol
Автор

Nie działa, ale dziecko nadruchliwe, nie mogące usiedzieć, po przetoczeniu się po podłodze potrafiło usiąść i rozwiązać zadania w książeczce

katerin
Автор

Uważam, że popularność terapii SI wynika z tego, że jest to fajna zabawa dla dziecka - dzieci lubią aktywność fizyczną tory przeszkód różne bodźce, których na sali SI jest sporo. Poza tym prawda jest taka że rodzic często woli iść na terapię SI, niż na plac zabaw. Dziecko większość czasu spędza w domu, ze względu na to, że rodzice pracują do późna, potem są zmęczeni itd. Wolą dać dziecko na salę SI i posiedzieć na korytarzu z telefonem, niż biegać za nim po placu zabaw czy sali zabaw. Nie chcę nikogo urazić, ale niestety takie mam spostrzeżenia.

ania
Автор

Te badnia z 2014 moga wcale nie byc juz takie aktualne. Dziedzina sie rozwija. Wierze w to ze ukald nerwowy mlodego dziecka da sie zmienic poprzez ekspozycje na bodzce. U nas syn byl w lepszej formie biorac udzial w tygodniowej terapi. Teraz okres wakacyjny i czekamy na kontynuację.

metr
Автор

A co z dziecmi, ktore mają zaburzenia czucia? Nie czują bólu i ich uklad nerwowy potrzebuje silnych bodźców? Co jak nie terapia SI?

KapitanNemo
Автор

Świetny odcinek 😍dawno mnie tu nie było, muszę nadrobić bo tyle świetnych tematów 😍 mam pytanie gdzie mogę zapisać się na webinar o którym mowa w tym filmie - o odryciu potencjału dziecka ❤ bo gdy wchodzę w ten link pod filmem jest inny webinar, a chciałabym posłuchać tego 😍 Z góry dziękuję za odpowiedź 🙃

inlovemommy