ES9 /A/J4 L7X - Remont kapitalny cz.2 Pomiary

preview_player
Показать описание
Dalsze prace nad silnikiem 3.0 V6 grupy PSA, dziś trochę pomierzymy....
Wszystkie prace na bieżąco możecie śledzić na FB:
Oraz na karcie "Społeczność" kanału. Pozdrawiam wszystkich.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Zawsze powtarzałem i powtarzam, że remonty główne, muszą kosztować. Dobrze, że pokazujesz w sposób bardzo przystępny dlaczego.
Płaci się za:
1. Wiedzę
2. Doswiadczenie
3. Podejście
4. Czas
5. Części
Dobrze że poruszasz temat, że taki zakres jak w przypadku Twojego pacjenta, na stole, to nie składanie do kupy, a odbudowa i czynności procedura, wykonania jest znacznie szersza. Temat pomiarów, błędów pomiarów, oprzyrządowania itd.. to temat rzeka w sumie, ale przerażające jest to, że na niektórzy nawet nie wchodzą by zamoczyć w niej stopy. Cóż albo się coś lubi i wtedy pacjent jest traktowany jak u Ciebie, albo mamy patologię, której jest bez liku, albo jak u mnie DIY - bo lubię, z czasem kiepsko, ale dreszczyk przy pierwszym odpaleniu takiej V6, to jedna z najlepszych rzeczy jakie można robić w spodniach... znowu mi się przypałętał cytat w głowie co to na tej trąbce takie cuda wyczyniał...
Pozdrawiam i oczekuję kolejnych produkcji

asaasa
Автор

Nie rozumiem ludzi w naszym kraju, kanały, które wnoszą bardzo dużo wiedzy i robią to naprawdę dobrze mają niską popularność/oglądalność - oczywiście mam na myśli między innymi ten kanał. W swoim imieniu dziękuję za chęci pokazania swej wiedzy i po prostu dzielenia się nią, kiedyś może się to przydać i co najważniejsze bardzo fajnie się ogląda!

MrKrym
Автор

Bardzo dobry program. Nie trzeba znosić jakiegoś pajacowania. Człowiek normalnie mówi co i jak. Zmęczyli mnie ci różni Chrisy, Miśki, i inni. Po prostu mnie zmęczyli swoją autopromocją.

piotrp
Автор

Super super, jestem pod wrażeniem swoich silników i kiedyś będę musiał je remontować, a części coraz mniej.

therednask
Автор

Coś się porobiło w 4:20 i brakuje 30 sekund filmu :( chodzi o zestaw narzędzi do pomiarów w silnikach - zacząłem od Podstawy magnetycznej i czujnika zegarowego... Przepraszam za niedogodności...

RemontidEalny
Автор

Kozak Pan jest. Tak dokladnie Pan to tłumaczy.

krzysztofplich
Автор

I za takie filmy lubię YouTube’a. Merytoryczna treść i możliwość dokształcenia siebie. Dziękuje Panie Leszku i pozdrawiam :)

fabiansuzanski
Автор

za takie filmy można płacić nie jakieś wygłupasy tylko rzeczowa konkretna wiedza wręcz akademicka strasznie dziękuję za nie

cordoba
Автор

W internetach jest cała masa filmów o remoncie silnika, ale jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś pokazywał jak wykonać pomiary, dziękuję ślicznie za materiał ♥

pelson
Автор

Witam serdecznie
Filmik konkret i merytoryczny

robertbednarek
Автор

Świetny materiał .Twoje filmy powinni puszczać przyszłym kandydatom na mechanika pewnie większość by się wystraszyła i zrezygnowała widząc te wszystkie narzędzia do pomiarów . 👍

xmcitroen
Автор

Super materiał. Robisz kawał dobrej roboty. Często mówi się, że po remoncie konstrukcja nie zachowuje się jak fabrycznie nowa. W tym przypadku przypuszczam, że silnik będzie pracował jako nowy.

krzysztofszulc
Автор

świetny materiał, dobra robota! prosimy o więcej!

marcinpc
Автор

Dzięki za kolejny bardzo ciekawy film.

arkadiuszmozer
Автор

Mógłby Pan pokazać w kolejnym filmie te tabele z grup selekcyjnych bo o tym nie słyszałem. Super materiał. Dużo wnosi oraz pokazuje jaką wiedza Pan dysponuje.

kamilolejniczak
Автор

Bardzo dobrze nakręcony film, fachowe podejście i dobrze przekazana wiedza. Jednak na moje oko (mogę się mylić, bo ujęcie jest pod kątem), ale kalibrując średnicówkę śrubą mikrometryczną ustawił Pan 88, 00mm zamiast pożądanych 87, 00mm (12:23). Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwijaniu kanału.

lukas
Автор

Witam fajny i ciekawy poradnik brakło tylko liniału do sprawdzania płaszczyzn np. bloku z głowicą. Pozdrawiam serdecznie!!

lukaszlukaszewski
Автор

To co pokazujesz powinno się nauczać w szkole zamiast pacierza no ale takie czasy mamy, dobrą robotę robisz.

mackiewiczbart
Автор

A co się stało z tym motorkiem ❓ one są raczej trwałe

mareks
Автор

Fajnie to wszystko tłumaczysz. Tylko zapomniałeś powiedzieć ze te różnice między grupami selekcyjnymi panewek są bardzo małe i normalnie wał po 200kkm przebiegu nie ma już tej grupy. Jak ma być turbo idealnie to trzeba wszystko zmierzyć i robić tak jak Ty na wymiar pod każdy czop. A tak naprawde to wsadza się panewki w jednym rozmiarze, nominał lub nadwymiar jeśli był szlif i tyle. To jak to sie dzieje że ludzie którzy remontują 2jz'y pod 500KM+, wsadzają sportowe panewki o jednych wymiarach i to wszystko jeździ. Nie bez powodu firmy zamienników nie robią panewek pod "grupy selekcyjne". Tzn nie sądze że mówisz bzdury, a mówisz pełną, lecz delikatnie przesadzoną prawdę. Żałuje że nie trafiłem na Twój kanał jak zaczynałem remontowac swój silnik.

resorek