FAMILY OF 13 WEEKLY GROCERY HAUL! $2,949.47!

preview_player
Показать описание
FAMILY OF 13 GROCERY HAUL! $2,949.47!

#DoughertyDozen #ShopWithMe

Come shop along with me at Wegmans, Aldi and our neighborhood Farm Stand for this week’s groceries!

Thank you for spending time with me.

Welcome To The Chaos!🥳

*Follow Us*

Boost Our Birthdays on Famous Birthdays!

🧡You Are Strong

🧡You Are Beautiful

🧡You Are Loved

🧡You Belong

🧡And I Am So Proud Of You

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Why does she get so much hate 😞 she does so much for her kids and the only reason she spends a lot of money is because she doesn’t want her kids to starve. Please stop hating I like her videos

ArcherLikesRoblox
Автор

What I believe is y'all are haters what she spends is her business. Also, she has 13 in the family. If that's how she wants to spend her money so be it. If you don't like how she shops don't watch .

cathylaclair
Автор

I love to watch your videos. They really find me peace. You just make me feel very happy:))

saminjorts
Автор

I mean, it is kinda funny when you mention that the price of bananas has stayed the same 😂😅 Ive never seen you budget lol 🤣

ljish
Автор

Just a thought—Costco has loads of toiletries, cosmetics, vitamins, cleaning supplies, laundry detergent and beads, and things like that for much cheaper AND in larger quantities! Maybe do a haul there for just those things and see what you can find!

aprilsmithswe
Автор

I love how even the dogs get some ice cream❤❤

munchkinsmom
Автор

Am I the only one that think produce has not tasted the best recently????

MrBruh
Автор

Just bought the spooky nuggets yesterday. The kids were so excited.

elizabethkelly
Автор

I agree, the fruit has not been very good lately. Flavorless grapes, sour dry oranges, hard melons and mealy apples. I’m down to blackberries, blueberries and bananas.

dharma
Автор

I did some figuring today and she cooks 287 plates of food each week and 187 snacks. Those figures don't include seconds. If she spent $1400.00 on food a week. That would break down to $15.00 per day per household member. Of course food expenses would be less per person if toiletries and household supples were included in the total. I'm sure there are also times when gifts and clothes have to be bought. Vitamins and medical supplies aren't included. Just my thoughts.

melanierobinson
Автор

I really think your channel would take off again if you changed the way you shop. I watch other YouTubers who always get 150k+ on all their videos, with multiple videos a week. They do budget shopping for large families and show meals they’re able to put together for their large families for cheap. People are consuming that content like crazy right now because of the economy. Also, those types of videos are just as relevant 2-5 years later as they were the day they were listed.

inalessiwetrust
Автор

I only watch to see what’s available in stores because I don’t do the shopping anymore- lol

christyhoehn
Автор

I just love these big family grocery hauls.

danielle
Автор

Those jack o lantern pops are so cute!

shirleygiordano
Автор

That ridiculous to spend that kind of money each week on a lot of unnecessary items when there is hungry people she could donate to food pantry

jamescrews
Автор

I like squash microwaved, with some olive oil and Italian spices. Very fall, very comforting!

shirleygiordano
Автор

Just last week she spent $5k on groceries and now she’s spending $2k!! This woman needs help

retchgasaintlouis
Автор

My husband hates shopping with me because I am so picky when it comes to fruits and vegetables 😂😂😂

georgiaruckman
Автор

During the produce I totally got distracted by The Climb by Miley Cyrus playing in the background lol 😂

kennedyedwards
Автор

I wish stores around me had cup holders. That's so cool

AmyDefelice-vpec
welcome to shbcf.ru