Silnik przekładniowy za 700zł MXUS XF15C // Co ma w środku?

preview_player
Показать описание
✌😉 Zainspiruj się do konwersji roweru na elektryczny

Chcesz wiedzieć więcej co u mnie? Wpadaj na:

============ Autopromocja =============
Odśwież swoje CV z kreatorem Craft-Cv 😁
=======================================
⭐️ OSZCZĘDZAJ NA ZAKUPACH ⭐️

✅ 5% rabatu na zestawy do konwersji i inne części z NEXUN.pl
Kod Rabatowy NEXUN: wpisz 👉 tabanarowerze 👈

✅ Bateria do samodzielnego montażu:
Kod Rabatowy NEXUN: wpisz 👉 tabanarowerze 👈

✅ 5% rabatu na zakupy ze sklepu Ebikestuff
Kod Rabatowy: wpisz 👉 tabanarowerze 👈

✅ 5% rabatu na zakupy ze sklepu Raptor E-bajk
Kod Rabatowy: wpisz 👉 tabanarowerze 👈

=======================================

00:00 Wstęp
00:49 Unboxing
01:22 Badania organoleptyczne
01:57 Otwieramy silnik
03:03 Wnętrze silnika
05:42 Zdjęcia z pomiarami
06:36 Co ze smarem?
07:50 Składam silnik
09:08 Słowo na koniec

#mxus #ebike #mxusxf15c
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Hej, co do smarowania to jest to ważny temat, mało kto wie że zbyt duża ilość smaru np w łożyskach jest szkodliwa w specyficznych warunkach, w wysokoobrotowych powoduje to nadmierne grzanie co powoduje uszkodzenie łożyska w bardzo szybkim czasie. Co do plastików to też nie prosta sprawa, jest na rynku trochę tworzyw z rodziny poliamidów które to są samosmarne i nie wymagają żadnego smarowania bo same sobie to zapewniają. W przypadku tego silnika też bym raczej smaru nie dokładał bo może to przyspieszyć zużycie silnika, tam wygląda na to że same zęby satelit nie wymagają smarowania a jedynie boczna ich powierzchnia, smar oprócz zmniejszenia tarcia powoduje klejenie się wszystkich zanieczyszczeń. Wszystko co przyklei się do tych plastikowych trybów zostanie w nie wbite i powoli uszkadza taką zębatkę. Jednoznacznie trudno stwierdzić jak być powinno nie znając dokładnie materiału tych trybów, na pewno bym nie nakładał bezpośrednio smaru na zęby co najwyżej po nałożeniu bym wytarł tak by został tam film smarny i tyle.
Pozdrawiam serdecznie.
ps. fajny silniczek sam mam zamiar go zastosować w rowerze dla żony

midiled
Автор

Mxus XF 19R KT48SVPRL
zalety - przyśpiesza lepiej niż golf 1, 6 i ciut szybszy niż skuter 50cc :)
- cena całego zestawu vs osiągi
- poprawia kondycję rowerzystów jadących przed tobą (gdy tylko ktoś usłyszy brzęczenie silniczka z tyłu, rozpoczyna ucieczkę :))
wady - dzwięk wkręcania się silniczka na wysokie obroty bardzo zwraca uwagę otoczenia
- pobór 18Wh/km przy średniej prędkośći 27 km/h (spodziewałem się mniej)

szakadimas
Автор

Odpowiednim smarem będzie Molykote EM-50L, stosowany m.in. w TSDZ2.
Kompatybilny z plastikami, zwiększona adhezja, temperatura pracy -40 do +150C.

leszek_w
Автор

z mojego doswiadczenia to predzej ci zmieli to kolo niz rzeczywiscie smar przedluzy jego zywotnosc, dodatkowo jeszcze smary uplastyczniaja ten nylon/teflon. to bardziej ta bieznia dookola powinna byc wysmarowana niz same kola, bardziej to po prostu tlumi ten halas obracajacych sie kol niz konserwuje.

doktorbeton
Автор

Zalety:
-małe gabaryty a co za tym idzie waga
-moment obrotowy
-mniejszy apetyt na prąd
Wady:
-ciut hałaśliwszy
-potrzeba serwisowania
-mniejsza prędkość w porównaniu z bezprzekładniowcem

Mam blizniacz silnik Bafang 500W.Teraz Radosłwie mnie zaniepokoiłeś Twoim filmem gdyż mój silnik jest też zupełnie nowy i jeśli ma tyle smaru co prezentowany Mxus to zdecydowanie muszę go rozkręcić i dodać smatu.Pozdro👍⚡

bikerator
Автор

Zębów się nie smaruję bo smar łapie mikro drobiny i powstają szybciej wżery w uzębieniu.
Smar tylko pod koła zębate dla lepszego poslizgu

maciekkeicam
Автор

Co do smaru to do teflonu coś na bazie silikonu bezolejowy bo zwykły smar ma tendencjie do zacierania plastiku i teflonu, szybsze zużycie nawet jak jeden z elementów jest metalowy, silikonowe teflonowe smary robią robotę, tworzą powłokę na elemecie i gładka praca jest, mniejsze opory, pozdrawiam (^_-)

silepy
Автор

Fajnie zobaczyć co tam w środku siedzi 💪 do mnie dopiero wczoraj po miesiącu czasu dotarł zestaw do konwersji, no i dzisiaj będziemy działać

MZangel
Автор

Bardzo ogólnie patrząc na temat smarowania tworzyw to nadają się te smary na bazie silikonów. Nie należy stosować smarów klasycznych na bazie ropy naftowej, litowych, grafitowych itp. Syntetyczne też będą OK ale bywają przesadnie drogie. Z tanich rozwiązań CX-80 silikonowy, stały smar (pasta, bo jest jeszcze spray). Cena to koło 10PLN za mała tubkę. Nie należy przesadzać z ilością bo nadmiar i tak będzie rozbryzgany po wnętrzu silnika.

jacekpiasecki
Автор

Nie mogę się doczekać jakiegoś odcinka na temat zwiększenia mocy i prędkości wyciągnięcia więcej z seryjnych HUB
-Zwiększenie napięcia
-mocniejszy sterownik
-chłodzenie silnika
Ile potrafi znieść silnik HUB

homeraczos
Автор

W 4:45 minucie jest pokazany element elektroniczny pod lewym wkrętem. Co to za element i do czego służy? Rozumiem, ze czujniki Halla (trzeci po prawej stronie niewidoczny) wchodzą w magnesy.

marekm
Автор

Do tworzyw sztucznych zalecane są smary syntetyczne a absolutnie nie np. litowe które mogą wchodzić w reakcję z poliamidem.Silnika Bafang to byś tak łatwo nie rozkręcił bo śruby są wkręcane na kleju.Tylko śrubokręt udarowy daje radę.Mnie przekładnia w silniku Sanyo Dynamotor wytrzymała tylko 20 tyś i zęby się posypały.A ponieważ przekładnia była nieosiągalna musiałem kupić nowy silnik.Teraz jeżdzę na Bafangu 350 W i przekładnia już przekroczyła 20 tyś.Też są trudniej osiągalne bo są trochę większe niż w silnikach 250W.Ciekawy przypadek z przekładnią miał mój kolega któremu po 3 latach silnik przestał ciągnąć mimo że się obracał.Dopiero ja wpadłem na to że pewnie zawiesiły się zapadki w wolnobiegu.Diagnoza była trafna.Trzeba było odchylić trochę blachę na wolnobiegu i wlać nafty a po przepłukaniu wlać trochę oleju.I to pomogło.Najpewniej chińczyk napakował gęstego smaru który jeszcze bardziej stwardniał i zawiesił zapadki.

jaswedrowniczek
Автор

Właśnie czekam na ten silnik - poprzedni był bafang 350. 33tysiace przekładnia jak nowa ale halle padają więc czas na zmianę 😊

marekmolesztak
Автор

Do takich przekładni polecam biały gęsty smar teflonowy ale nie za dużo bo i tak od prędkości obrotowej zostanie zrzucony z kół zębatych smar działa na zasadzie tworzenia cienkiej powłoki na elementach ciernych która niweluje zużycie tych elementów pozdrawiam

homeraczos
Автор

Co do smaru: teoretycznie przekładnie z tworzyw sztucznych nie wymagają smarowania.
Być może smar minimalnie poprawi pracę - ale koniecznie musisz zastosować ODPOWIEDNI☝🏻 (żeby nie degradował tworzywa zębatek).

przesympatyczny
Автор

Witam
Czy do tego silnika można włożyć czujnik temperatury aby go zabezpieczyć i by nie spalić silnika. Chyba że ma już sam w sobie zabezpieczenie termiczne.

romanhagas
Автор

Po 11 tysiącach na przekładniówce Mxus MX01c nie widzę sensu w silnikach DD. Same zalety: waga, bezawaryjność, pobór prądu. Wady: jednak mniejsza elastyczność niż w MIDach no i koło więcej wazy. Ale i tak wole Huba przekładniowego.

MrLatek
Автор

Super filmik 😃makita albo metabo dobre firmy co smarów wszelkie go rodzaju…
Pozdrowionka z Frankfurtu nad menem🤙

piotrmanula
Автор

Co byście doradzili dla gościa 92kg, rower koła 26z głównie miasto, boczne drogi ale czasem chce wpaść do lasu poszaleć i czasem coś poskakać. Przekładnia ?

davimusic
Автор

😆Haha! Dobra, a jak nie mam ukochanej to co wtedy?
Otóż wtedy jeszcze lepiej: mogę kupić 2 pizze👍🏻😂😂

przesympatyczny