ANALIZA ZUŻYCIA PODZESPOŁÓW SILNIKA 2.0 TSI / ADAM KLIMEK

preview_player
Показать описание
Doktor: Adam Klimek
Pacjent: Jednostka 2.0 TSI, 230 koni mechanicznych
Objawy: Odmowa współpracy po 100 000 km
Diagnoza: Pacjent został otworzony, zatem przystępujemy do analizy zużycia jego podzespołów. Zobaczcie!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Warto dodać jaki typ 2.0 TSI - w ciągu tylko ostatnich 10 lat ( od 2012 ) powstało np 3 generacje

ogierros
Автор

szacun za wysoki poziom filmu i zarabistą komunikatywnosc !

multihobbysta
Автор

Oglądając czuję się jak na wykładzie. Świetna robota 💪

ukasziwaniak
Автор

1.za duże interwały wymiany oleju
2.brak zapasu (naddatku) materiału przy produkcji poszczególnych elementów silnika
3.części często wykonane z niskiej jakości materiałów (robione z tzw. ryżu )
4.skomplikowana konstrukcja silnika( bardzo wiele elementów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie, )
5.drogi i wykwalifikowany serwis (koszta czesto przewyższają wartość naprawianego auta bądź silnika)
6.niewłaściwe użytkowanie (tzn.częste dawanie miodu 😁na nierozgrzanym silniku)

jaroslawgawryluk
Автор

Dzięki za dużą dawkę wiedzy - oby więcej takich filmów na Yotube w zalewie tandety i bzdur jaka nas zalewa. Czekam na więcej :)

jackstrong
Автор

I to jest wiedza. Nie tylko praktyka ale i teoria jest ważna w życiu

Pique
Автор

świetnie się ogląda ten wykład. Dzięki!

jacekm.
Автор

Zabrakło kilku ważnych informacji.
1. Silnik 2.0 na filmach to silnik z runku amerykańskiego, który w tej wersji nie był produkowany na rynek EU. Silniki te maja tylko 4 wtryski ( w tym czasie silniki EU miały 8 - dodatkowe zasilanie, zmniejszające nagar znacznie) różnią się tez kilkoma innymi elementami (nie wspominam o różnych skrzyniach, wydechach, wyposażeniu etc). Dopiero poliftowe silniki 2.0 230/245 KM (EU) i 230/231KM w USA po 2017 roku mają po 4wtryski ale dalej nie są to dokładnie te same silniki. Różnice wynikają m.in. ze specyfiki rynku - norm spalin, różnych olejów, wymogów homologacyjnych i oczywiście norm spalin (np. USA ma np. 2 katalizatory, a EU jeden)
2. Brak informacji czy silnik (a w zasadzie osprzęt) był seryjny. Ten motor bez problemu osiąga 400KM i 500Nm i bardzo dużo aut jeździ na 400KM+ i rzadko cokolwiek z nimi się dzieje. Do tego zauważyć trzeba, że rynek amerykański lubuje się w grubszych doładowaniach niż w Europie. Motory zakuwane są na moce ponad 500KM dopiero.
3. Ostania sprawa - olej. 100% racji tutaj zostało powiedziane. Podstawową sprawą w tych silnikach jest olej i interwał jego wymiany. wymiana co 10tys przy seryjnym 2.0 TSI to w zasadzie eliminując pokazany na filmie problemów. Idąc w moc oczywiście trzeba ten interwał skrócić do np. 8tys km i mniej jak "męsko idziemy".

emdzi
Автор

Bardzo dobry filmik Adam👍👍👍 oby więcej takich👍👍👍

miloszborkowski
Автор

Bo to jest tłok w technologii F1 maksymalna moc na jeden sezon

ibizagarage
Автор

Carisma 1.8 GDI i Galant 2.4 GDI. Sam mam ten drugi silnik i fakt, delikatny jak na swoje lata, ale jak na obecne jakie są dostępne to bardzo solidny :D 220 tys przebiegu

tobiaszbalcerzak
Автор

proponuje obejrzec filmik i remoncie silnika 1, 8 tsi vag expert
pozdr

sylwesters
Автор

Panie i co z ta panewka z poprzedniej części, o której Pan powiedział że nie najgorsza a jej w tej podporze nie było bo została na wale.

blackhonda
Автор

Od nowości TSI, wymiana co 8-10tyś, i tak zaczął brać olej, dopiero wymiana tłoków na KS z grubszymi pierścieniami załatwiła sprawę. :D

alfredSlawny
Автор

Jak widać i słychać nadmierne dążenie do jak najmniejszego spalania paliwa nie służy ekologii bo powoduje, że inżynierowie projektujący samochód robią przesadnie głebokie zmiany konstrukcyjne co z kolei zmniejsza trwałość np silnik, a króry robi się mało sprawny i pobiera wiecej paliwa, Spala olej który wydziela zwiększone ilości trujących substancji . Dodatkowo generowane są koszty które ponoszą klienci samochodów z silnikami tsi. często już po przejechaniu 50 000 km uszkadza sie silnik i trzeba dokonać remontu silnka a koszt remontu czesto powoduje że właściciel złomuje samochód. . To producenci samochodów prawdopodobnie specjalnie sprzedaja samochody z wadami fabrychnymi aby zwiększyć sprzedaż nowych samhocodów Ja jesli byłbm w takiej sytuacji już nie wróciłbym do tej samej marki i odradzał bym kupno samochodu tego producenta wszystkim moim znajomym.

jaceknowakowski
Автор

Czyli panaceum na te silniki to bezpośredni wtrysk LPG np. Prins i wymiana oleju co 10kkm. Czysto, więcej mocy i tania jazda.

skopek
Автор

Panie Adamie prosze sie odniesc w sprawie boxa ale taka szpileczke Dudzie i wyswietlen przybedzie.Ale tak z klasa panie Adamie zeby wkorwic lysa pale prosze prosze:)

algorithmyoutube
Автор

Mamy właśnie potwierdzenie interwałów serwisowych dłuższych niż 13 000 km... Greta dzięki... Stosujcie sobie dalej. U mnie nie więcej niż 13000 km i do wymiany wszystko włącznie z filtrem paliwa.

gregmarian
Автор

Dźwięk tragedia poprawcie mikrofony bo nie idzie tego słuchać a pan Adam to fachowiec

Gromdziarz
Автор

Mamy w pracy służbową Octavię z silnikiem 1.4 tsi i prawie 190tyś przebieg. Serwisowany jak fabryka zaleca. Zero problemów. Osobiście mam Golfa z 1.4 ale narazie tylko 60tyś i też jest ok. Rok temu też kupiłem A3 z 1.5 tfsi ale tam dopiero 22tyś nalotu.

parowozy