'Художник'(1856), Тарас Шевченко, повість. Слухаємо українською!

preview_player
Показать описание
Твори Тараса Шевченка на моєму каналі.
Читає Лілія Мироненко.
"Свою повість "Художник" Шевченко написав між 25 січня — 4 жовтня 1856 року в Новопетровському форті. Повість цю друкували окремими виданнями частіше, ніж інші. Ні в одному творі Шевченко не зібрав такої великої кількости різних фактів та імен. Між повістями Шевченка "Художник" займає перше місце і з огляду на свій цінний життєписний матеріял, і завдяки своїй літературній вартості. В цій повісті Шевченко яскраво представив той цікавий період свого життя, коли він у Петербурзі тішився вперше волею людини, визволеної з кріпацтва й жив у середовищі найвидатніших представників письменства та мистецтва. Задумом і композицією — це найсміливіший із усіх його прозових творів... Пориви й недоля мистця — це ж історія його власного життя. На цю тему він уже рік перед тим написав повість "Музика", але там зробив себе тільки епізодичною особою (»антикварій«). В »Художнику« поет помістив свого героя в середовищі, де сам почав свою карієру. Малюючи своє петербурзьке життя 1837— 1843 рр., зміг воскресити образи живих, невидуманих дійсних осіб... Ідеї "Художника" треба шукати в бажанні автора показати, як може запропаститися великий талант через випадкові удари злобної долі.... Шевченко каже, що пише "властиво для свого друга-маляра (очевидно Броніслава Залєського), а не з наміром друкувати". Герой повісти оповідає про ті свої переживання й переконання, що були властиві молодому Шевченкові, учневі Академії мистецтв. Пізніші свої погляди, набуті вже життєвим досвідом, Шевченко виповідає устами Сошенка... Деякі критики добачають у "Художнику" ідеалізацію тодішньої богеми, та не треба забувати, що Шевченко відтворює нам образ молодого мистця, цілком захопленого новим життям і новим середовищем... Літературна вартість "Художника« непомірно вища від інших Шевченкових повістей. Як доданий момент - глибокий психологізм в обрисуванні переживань героя та в характеристиках дієвих осіб". М.Рудницький.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

🌻📘🌿До 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка - українського поета, прозаїка, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча.
"Свою повість "Художник" Шевченко написав між 25 січня — 4 жовтня 1856 року в Новопетровському форті. Повість цю друкували окремими виданнями частіше, ніж інші. Ні в одному творі Шевченко не зібрав такої великої кількости різних фактів та імен. Між повістями Шевченка "Художник" займає перше місце і з огляду на свій цінний життєписний матеріял, і завдяки своїй літературній вартості. В цій повісті Шевченко яскраво представив той цікавий період свого життя, коли він у Петербурзі тішився вперше волею людини, визволеної з кріпацтва й жив у середовищі найвидатніших представників письменства та мистецтва. Задумом і композицією — це
найсміливіший із усіх його прозових творів... Пориви й недоля мистця — це ж історія його власного життя. На цю тему він уже рік перед тим написав повість "Музикант", але там зробив себе тільки епізодичною особою (»антикваїрій«). В »Художнику« поет помістив свого героя в середовищі, де сам почав свою карієру. Малюючи своє петербурзьке життя 1837— 1843 рр., зміг воскресити образи живих, невидуманих дійсних осіб... Ідеї "Художника" треба шукати в бажанні автора показати, як може запропаститися великий талант через випадкові удари злобної долі.... Шевченко каже, що пише "властиво для свого друга-маляра (очевидно Броніслава Залєського), а не з наміром друкувати". Герой повісти оповідає про ті свої переживання й переконання, що були властиві молодому Шевченкові, учневі Академії мистецтв. Пізніші свої погляди, набуті вже життєвим досвідом, Шевченко виповідає устами Сошенка... Деякі критики добачають у "Художнику" ідеалізацію тодішньої богеми, та не треба забувати, що Шевченко відтворює нам образ молодого мистця, цілком захопленого новим життям і новим середовищем... Літературна вартість "Художника« непомірно вища від інших Шевченкових повістей. Як доданий момент - глибокий психологізм в обрисуванні переживань героя та в характеристиках дієвих осіб". М.Рудницький.

audiobooks.l.m
Автор

ДЯКУЮ. Дякую за Вашу роботу . Всім миру і здоров'я.

ОленаДудник-шх
Автор

Дуже дякую Вам. Чудовий переклад на рідну мову. Зовсім інші враження.

oksanai
Автор

Дякую за читання!
Дуже цікаво) підтримуємо українське!!! Слава Україні!

НаталяКорнійчук-лш
Автор

Коментар на підтримку україномовного контенту. Ви найкращі, завдяки вам Української стає більше.

СуперУспішний
Автор

Вподобайка і комент авансом, бо знаю що все буде якнайкраще

Gena-lx
Автор

Не забувайте натиснути вподобайку, коментувати, поширити.
Якщо є можливість і бажання допомогти каналу.
Буду дуже вдячна!
Картка Приват 4149 4378 7016 4041

audiobooks.l.m
Автор

Дуже Вам дякую, за популяризацію української класики. Навіть не знаю, чи можна купити прозу Шевченка українською? В повнім зібранні творів, але ще 70-х років видання ці твори російською, але він їх так написав.Зараз важко щось читати язиком. Треба Вас підтримувати п. Ліліє. Дякую і підтримую.

elenabraslavskaya