Поліаморія, зради та егоїзм українських письменників

preview_player
Показать описание
Про те, що Пантелеймон Куліш написав найнуднішу книжку в списку шкільної літератури ми знаємо ще зі школи. Вибачте, але мені не зайшла “Чорна рада”. Так само як і знаємо про “Зівяле листя Франка” або плакали від Федька Халамидника Володимира Винниченка. Плакали і від оповідання, і від його діяльності на посаді премєр-міністра Української Центральної Ради.

Але у відео я буду говорити не про їх політичну та творчу діяльність, а про те, якими вони були чоловіками і чи хотів хтось собі такого. Спойлер - навряд.

Для одногрупниці зібрали, дякую. Тепер збираємо для однокласника:

Залишити валентинку можна тут:
Підтримати канал також можна тут - 5375411415089700

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Це відео треба показувати всім, хто вважає що фемінізм - це якась бздура. Якщо навіть найпрогресивніші чоловіки себе так проводили по відношенню до коханих жінок, то що вже говорити про інших.
Дякую, було дуже цікаво.

irynaleopold
Автор

Мораль: заміжжя може призвести до хвороб та божевілля, що і бачимо на прикладі дружин Куліша та Франка, а подруга Винниченка Катерина взагалі ледь не суїциднулась, за Люсю надзвичайно боляче.
Дякую за таке цікаве та змістовне відео!

lilitli
Автор

Хочу аби вийшов якийсь такий файний серіал про життя та походеньки відомих мистецьких діячів. Оце екшн

MariiaSalo
Автор

Усі письменники були такі, вони мріяли про любов, але самі любили тільки свою мрію і себе!

SamsungJ-xdwv
Автор

Серед письменників та художників в усі часи та усіх народах було багато нарцисів, аб'юзерів та соціопатів. Так і в Україні. Це часто бічна сторона таланту

lillatees
Автор

Мені 73 роки. Звичайно, що в моїй шуільній програмі Пантелеймона Куліша нк було, але його твір "Чорна рада" я прочитала два роки тому. Тому в цьому віці такі важкі твори сприймаються, як геніальні і мені жаль, що шкільна програма совіцької школи не давала школярам фундаментальних знань рідних українських творів.
Дуже цікаво було послухати про приватне життя наших знаменитих письменників. Вони теж свичайні козаки українці з гарячим серцем і жагою кохання, щоб писати свої кращі твори❤️💙💛🥰‼️

kvkv
Автор

Дякую, було дуже цікаво. В 10 класі укрліт стала цікавою, бо вчителька розповідала саме про такі аспекти життя письменників. Вона мала велику нелюбов до Франка через його відношення до дружини.

olenanikolaeva
Автор

Дякую за вашу роботу. Цікаво було би послухати про письменників, які любили своїх дружин та були їм вірними. Думаю, вони також не менш достойні уваги суспільства. Це біографії, які надихають на гарне сімейне життя.

pavelkushnir
Автор

Дякую за цікаве відео! ❤ на жаль, така доля була у більшості жінок і дружин «геніїв» чоловіків аж до середини 20-го століття, коли почали змінюватися соціальні устрої та погляди щодо гендерної рівності. У чоловіків було більше опцій для саморозвитку та більше свободи. Жінки ж були загнані у рамки, і часто нещасливий шлюб міг просто поставити хрест на їхньому житті та психічному стані. Бо піти від чоловіка, маючи на руках 2-4 дітей для жінки було неможливим випробуванням, хоч чоловік і «надихався» для творчості з іншими жінками. Сексуальні звʼязки на стороні сприймалися як норма, поети та письменники пояснювали це необхідністю у натхненні. Гендерна нерівність у всій своїй красі.

AnkhOlha
Автор

Дуже дякую за Вашу роботу! Тепер цікаво було би послухати про щасливі і довгі історії кохання письменників)))

katerynasydorenko
Автор

Нащо ви нагадали про Федька Халамидника, то моя дитяча травма😅 плакали усім класом)

Koryashka
Автор

Дуже вдячна! Вчилася у совдепській школі, де навіть своєї думки не можна було висловити - все було у літературній критиці, яка прикладалася до хрестоматії. Кому десь 60 років, той знає. А тепер стільки цікавого пізнаєш, стільки наукового та літературного українського контенту зʼявилося, що не встигаєш дивитися і слухати! Я в захваті!

elenapremudra
Автор

Так приємно, що на просторах україномовного .тубу є такий корисний та цікавий контент. Вдячна за вашу працю

СніжанаМатусевич
Автор

Дуже цікаво зазирнути в інтимне минуле геніїв))) блискуча розповідь! Дякую!!!!❤

lesiaalekseenko
Автор

Дуже цікава інформація)))) Обожнюю Ваш контент)))
В школі та коледжі не навиділа літературу через правильність, жертовність та неосяжність українських поетів, єдине що вони робили це страждали і підпільно друкували свої твори, все іншого життя в них не було... але не тепер, дякую що розкриваєте їх))

irynka
Автор

Дякую Вам, Вам вдалося їх показати живими людьми, а не статуями ! Реальне життя!

ЯрославаІванівна-еи
Автор

Я в захваті! Щиро дякую да відео!
Дивно: після відео Куліша прямо зневажаю і … сильно тягне його почитати, зануритись у тексти!!
Теж саме але меншою мірою і з Франком і Винниченком.
Певно це від того, що побачив у них людей, а не образи. Дякую, дякую, дякую!

ПіддАний
ПодУшка

АндрійЛюбіч
Автор

Мені важко гарно відноситись до митців минулих століть і сприймати їх творчість без упередження саме через їх відношення до жінок, до людей, до життя 🫢

LinaLitvinova-so
Автор

Не знала, що у нас є такий цікавий формат відео, та ще й про наших чудових українців, а не про закордонне, вауу..дякую
Вам за вашу працю🙌

kvasolynka
Автор

Вау!
Дуже цікавий формат!
Підписалась.
Дізналась багато цікавого про наших письменників-класиків.
Дякую! ❤️

bezkorovajna_bogdana