Polska 1944. Łabędzi śpiew Luftwaffe i znikające radzieckie samoloty.

preview_player
Показать описание
Latem 1944 roku w czasie walk w środkowej Polsce niemieckie Siły Powietrzne, Luftwaffe, po raz ostatni w wojnie zdołały uzyskać tak wyraźną przewagę w powietrzu. Co zdumiewające, doszło do tego w czasie wielkich ofensyw Armii Czerwonej w kierunku Wisły. Lotnictwo radzieckie, bardzo intensywnie latające w pierwszych dwóch dekadach lipca, potem raptownie zniknęło z nieba nad środkową Polską na ponad trzy tygodnie. Luftwaffe przeciwnie, każdy jej samolot szturmowy startował nawet do trzech misji dziennie. W efekcie prowadzona bez przewagi w powietrzu ofensywa radziecka na lądzie zaczęła tracić tempo, a wkrótce zupełnie stanęła.

Zapraszamy na nasze kanały w mediach społecznościowych:

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Brawo brawo brawo... każda minuta to cenna wiedza ... szacunek za analizy, bo są dogłębne.

jerzykrzykawski
Автор

Dziękuję za świetny odcinek, wyjaśnił wiele spraw związanych z tym okresem wojny.Bardzo dobrze, że odcinki podcastu pokazują się znacznie częściej niż wcześniej i za to też dziękuję.

jangajewski
Автор

Super odcinek! Pozostając w temacie „efektywności” radzieckiego lotnictwa z chęcią bym posłuchał wasz podcast o bitwie pod Budziszynem.

kubaterran
Автор

Częstotliwość wstawiania materiałów mnie zadziwia

jamalsowner
Автор

Piękny to będzie dzionek! Dziękuję za waszą pracę.

YaphetS_CWP
Автор

Kurde idealnie, slucham was od dluzszego czasu. Nie przestawajcie xd

damiansojka
Автор

Zdecydowanie najlepszy merytorycznie podcast na Youtube, kiedys jak juz nie bede jebanym biedakiem wespre was finansowo 😀😄

BeduinRed
Автор

Swietny film naprawde masa informacji i analiz. Fenomenalnie sie Panow slucha goraco pozdrawiam.

tomaszmrozek
Автор

Bardzo interesujący temat, gratka dla miłośników lotnictwa.

black_wolf
Автор

Podobno Luftwaffe na Froncie Wschodnim panowała nawet w kwietniu 45, np. w trakcie bitwy pod Budziszynem.

ultimathule
Автор

Mój ojciec zmarł w 2009 roku ale w ostatnich latach mam wrażenie jakbym żył jego wspomnieniami, może tylko w nieco innych realiach. Ojciec uciekł z obozu jenieckiego i ukrywał się w Generalnej Guberni. Pracował tam w Radzie Głównej Opiekuńczej, głównie w okolicach Radzynia ale o Łukowie też wspominał. RGO organizowała między sierocińce i obronę przed pandemią tyfusu plamistego. Gdy wybuchła obecna pandemia, też próbowałem pomagać ludziom i może trochę pomogłem - chociaż mówiono mi "siedź w domu i martw się tylko aby przeżyć." Gdy rozpoczął się obecny konflikt wciąż przypominają mi się wspomnienia ojca... Dotąd tylko od niego znałem wyrywki tego co usłyszałem w tym dzisiejszym podcaście.

iw
Автор

Panowie, rozprawiacie się z mitami dotyczącymi II WW. Poproszę o odcinek o Enigmie. Jest dużo tez (mitów?) dotyczących rozpracowania niemieckich szyfrów czy choćby korzystania z informacji w ten sposób zdobytych o niemieckich działaniach wojennych. pozdrawiam!

solpe
Автор

A ja z taką nieśmiałą prośbą a może by wydłużyć trochę te podcasty bo za szybko się kończą 🙂

nowaklukasz
Автор

Mnie zastanawia ostatnio temat skuteczności strzelców pokładowych w bombowcach zwłaszcza tych osławio ych fortecach, gdzie straty były ogromne

martinfox
Автор

Ja już też Was mam dość. Ja już nic nie robię tylko slucham Waszego podcastu żona wściekła. Dobra idzie wycofam się na umocnione pozycje do garażu, tam mam zaplecze logistyczne . Pozdrawiam 😂

marekbanek
Автор

Jak wyglądała służba Polaków w Wermachcie? Czy można określić, która jednostka Wermachtu była najbardziej spolonizowana?

janqpiter
Автор

Znowu zaskoczyliście tematem. Może zróbcie odcinek o okrętach podwodnych USA w czasie II wojny światowej, trudno znaleźć coś na ten temat.

bodziosisak
Автор

Swietny kanał.👏👍
Posłuchał bym o Bitwie o Przełęcz Dukielską.

jezuschrystus.onlycash
Автор

Świetnie się tego słucha ale ofensywa reklamowa yutuba może okazać się zabójcza .;-)

starypryk
Автор

Kiedy będzie można przeczytać tą książke ze statystykami? Czy można oczekiwać, że statystyki będą dostępne do książki w formie arkusza kalkulacyjnego?