Dziwny problem rowerów elektrycznych | lampka zasilana centralnie

preview_player
Показать описание
temat nie tak błahy jak może się wydawać. W rzeczywistości montaż tylnej (lub przedniej) lampki nie nalezy do bardzo trudnych czynności, ale w serwisie rowerowym można za taką usługę spokojnie zostawić kilkaset złotych... Stąd ten poradnik :) Mam nadzieję że to oszczędzi kilka Waszych groszy.
W materiale przedstawiam proces montażu lampki do roweru ze wspomaganiem elektrycznym (ale instrukcja nada się też, jeśli chcecie zamontować lampkę na dynamo). Montaż lampki przedniej nie będzie się różnił prawie niczym, poza lampką.

PATRONITE:

FACEBOOK:

INSTAGRAM:

Kontakt do mnie:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Jeszcze tylko taka uwaga, która może mieć czasem znaczenie, szczególnie w przypadku jakichś kombinacji z przednią lampką (bo tylne to z reguły wszystkie mieszczą się w jakimś z góry przyjętym limicie zapotrzebowania na prąd): czasem złącze można obciążyć tylko w granicach jakiegoś limitu narzuconego przez sterownik, więc podłączenie mocniejszej lampki może skutkować jej wyłączaniem i czasem może się to dziać nawet nie od razu, ale po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach normalnego świecenia (miałem z taką sytuacją do czynienia w w przypadku Anandy M100 - lampka wyłączała się po ok. 2 minutach). Wspominam o tym, bo przy założeniu że nie mamy dokumentacji i podłączamy coś metodą jak na filmie, sukces może okazać się mimo wszystko połowiczny. 😉

danieliwanowski
Автор

U mnie w BZEN mamy zasilanie z baterii głównej. W życiu bym nie pomyślał, że można dawać światełko z tyłu na jakieś inne zasilanie...
Przecież to absurd!

Może to dlatego, że BZEN to nie rower budżetowy? Nie ma oszczędzania na czym się da tylko porządna produkcja

Pozdrawiam ekipę monterów z BZEN :D

-Mq-
Автор

Te bagażnik zintegrowane z błotnikiem są fajnym pomysłem, gdyż są oszczędniejsze i mniej rzucające się w oczy, ale jak się okazuje tutaj stały się problemem, jednakże niektóre lampki ma dla odmiany zbyt długie śruby... ale wtedy wystarczyłoby zastosować podkładkę i to najlepiej elastyczną, natomiast w tym przypadku do przykręcenia warto użyć śrubek z tulejką, znalazłem np. nakrętkę Ericsona.

tomaszwiatr
Автор

Takie lampki to powinien być standard i wymóg w każdym elektryku, kropka! Nawet więcej, funkcja światła STOP-u/hamowania też powinna być obowiązkowa w takich konstrukcjach. Mam tylne lampeczki na dynamo-piastę z taką funkcją.
Siemano!🙋‍♂️

vlodek-
Автор

ale masz Pan pomyślunek 👍👉👌
Słodowy by był dumny z następcy😊

jadwigakmiecik
Автор

dużo chińskich tanich rowerów ma montowaną lampkę z przodu i tylną nawet ze światłem stop, np popularny ostatnio duotts c29, podobnie ze sterownikami np. KT ma wyjcia ma przód i tył i oświetlenie jest uruchamiane plusem wyświetlacza. Oświetlenie pobiera niewiele bo w sumie mniej niż 5w a zapewnia dobre oświetlenie drogi. Między wtyczki xt60 między sterownik a baterie można wpiąć pod np 48v wtyczkę dwustronną z dodatkowym wyjściem na 48, ja np mam tu podpiety watomierz czy konwerter z 48 na 12 v 5 A, co pozwala załozyć dodatkowe lampy o sile światła 2400 czy ładowarke do telefonu, choć tak wyśmiewane wyswietlacze chińskie KT np lcd 3 czy 8 mają port usb

maro-jw
Автор

Dokładnie, problem oświetlenia, związany jest z wytycznymi dyrektywy Unii Europejskiej EN15194, która mówi, że instalacja elektryczna w rowerze ze wspomaganiem elektrycznym, musi być ułożona w specjalnych kanałach. Nie może być dopięta do ramy. To wymusza budowę grubszych ram i skomplikowanych profili. Dlatego te tańsze rowery nie posiadają fabrycznego oświetlenia zasilanego z głównego aku, a bakteryjne, mimo, że elektronika posiada taką funkcję. Cięgle jeszcze e-rowery bazują na komponentach z klasycznych rowerów przez to konstrukcje są lekko "upośledzone". Po za tym są lampki tylne z aku które świeca ponad 120h co jest wystarczające :)

JanKowalski-syzh
Автор

Ja wsuwki po zarobieniu jeszcze asekuracyjnie lutuje. Pewniejsze połączenie :)

FFooXX
Автор

0:51 raczej z oszczędności, jak w większości produktów

kamlip
Автор

W moim fabrycznym ebajku mam fabrycznie zainstalowane oświetlenie zasilane i sterowane centralnie. Nie było z tym żadnego kombinowania, jest i działa.

ekorych
Автор

Jeżeli mocowanie lampki nie pasuje zawsze można użyć trytytki. Rozwiązanie tanie i szybkie. Łączy 99% rowerów z 99% lampek. Do tego mina klienta bezcenna 😁

Marek_Szaza
Автор

Na szybko, trzy piny moga byc do manetki gazu, zakladajac ze hamulec juz jest obsłużony innym przewodem.

wilku
Автор

Bosch w ogóle ciekawy. Osobny, inny kabel na przód i tył, no i oczywiście kable z Bosch 2 nie pasują do Bosch Smart

janekzbik
Автор

Dobra tylna lampka na baterie też może być ok myślę, jeśli kogoś drażniłby jakiś dodatkowy kabel.

gomolkagrzegorz
Автор

A nie mogłeś przylutować kabelków do oryginalnej lampki?

puncu-
Автор

A możesz coś więcej powiedzieć o silnikach tego producenta. Mianowicie czy wymagane są jakieś czynności serwisowe. Np. smarowanie tak jak w silnikach Bafang.

twolny
Автор

Nie wiem czy to problem. Pewnie wynika z kosztów. Lampka na akumulator jest pewnie dużo tańsza, za to bardziej uniwersalna. Można ją przypiąć np. do sakwy, plecaka, innego roweru itd., a co zrobisz z lampką na przewód? Druga sprawa. Elektryki mają przeważnie port USB do ładowania, więc jak się uprzesz, to możesz do lampki podłączyć 😀. Powinien być jakiś wypracowany standard łącz do akcesoriów, ale panuje chyba wolna amerykanka i może producenci stwierdzili, że tak jest najłatwiej (najtaniej) 🤔.

FoHsi
Автор

Czy taki rower jak na filmie bedzie sie kwalifikował do tego programu co ma być jako dofinamsowanie do rowerów max 5000zł???dzieki

ufo
Автор

Coś czuję, że w najbliższej przyszłości to do rowerów będą potrzebne papiery sepowskie 😁

grzegorzgolebiewski
Автор

Jaki jest rzeczywisty czas takiej operacji i ile klient został skasowany za taką usługę?

KokoSkuLL