Чому ми досі живемо під впливом міфу про Полтавську битву?

preview_player
Показать описание
Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:

Полтавська битва – подія, на якій кремлівські пропагандисти досі будують міф про велич росії, адже союзне військо шведського короля Карла ХІІ та українського гетьмана Івана Мазепи програло військам Петра Першого. Але як так вийшло, що українська Полтава перетворилась на «город славы русского оружия», що на одинадцятий рік війни росії проти України там досі стоять російські памʼятники? У новому випуску проєкту «Реальна історія» Акім Галімов розбирався, що насправді сталося під час Полтавської битви, як нам сьогодні варто переосмислити ті події та що робити із слідами російської пропаганди.

Висловлюємо щиру подяку за допомогу у підготовці цього епізоду колективу Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» і особисто директорці Наталії Білан, заступниці директора Людмилі Шендрик та старшому науковому співробітнику Сергію Макаренку. А також представнику Українського інституту Національної пам'яті Олегу Пустовгару.

Школа англійської мови для дітей та підлітків Green Country 💚

📍Навчання онлайн та офлайн у Києві, Харкові, Львові, Пустомитах

✅ Англійська з носіями мови, українськими викладачами, підготовка до НМТ з англійської мови

Підписуйтесь на Акіма Галімова у соціальних мережах:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую, що піднімаєте цю тему. Полтавщина дуже заслуговує на те щоб повертати собі себе. Нам є чим пишатись!

olgalado
Автор

Спасибі самовідданим дослідникам, що вивчали й вивчають події боротьби Мазепи та козацтва за свободу України.

Kwerd
Автор

дякую ! дуже цікавий та важливий випуск . я з Полтавської області і дійсно дуже хочу бачити українську Полтаву нашу історію та культуру, а не росіянський послід

GaliaNikitina
Автор

Як завжди, величезна подяка за вашу просвітницьку роботу. Велика подяка всім небайдужим свідомим людям!

oleggrach
Автор

Полтавські музейники та знавці історії завжди викликають у мене захват! Дякую Акімові та всій команді каналу за чудові правдиві дослідження!

lanaartorama
Автор

Дуже крутий випуск! В Полтаві це дійсно дуже дивне і гостре питання. Добре, що донесли проукраїнську позицію такій широкій аудиторії. А на памʼятник Мазепі збирали ще на початку двотисячних на фестивалі україномовної музики «Мазепа фест», який колись відбувався в Полтаві

ВікаКурочка-кю
Автор

Які ж розумні працівники музеїв, і науковці, котрим давали слово в цьому відео! Удачі їм у їхній роботі, їх надзвичайно приємно слухати)

ЮліяКомарчук-вд
Автор

Дякую, пане Акіме, не тільки за цікаву історію, але і за те, що порушуєте питання чужої історії на наших землях.
Мені зараз складно збагнути, що ще й ведеться дискусія про імперськи пам'ятники.Я б пам'ятник петру показово підірвала.Нехай усі бачать, що ми не хочемо бачити морди катів українського народу.У нас є свої, справжні герої.Музей можна б було присвятити мазепинським полковникам.
Москалі знищували нас і знищують, а ми ще й дискутуємо.
Якщо хтось сильно любить петра, то нехай переїжджає жити у Санктпетербург.

АллаШидловська-ро
Автор

Dzięki Tobie poznaję Ukrainę i jej spojrzenie na historię. Mogę ją opowiadać Polakom, czyli swoim rodakom.

zenekkwiatkowskiukrainskah
Автор

Як завжди дуже потрібний та пізнавальний матеріал . В музеї назву треба об'єднати у назві: музей гетьманщини та полтавської битви і в середині музею розташувати експозиції та вести екскурсії від гетьманства до битви

OlenaGolovko-lb
Автор

Безмежна вдячність Акіму Галімову та всій команді за дослідження, вивчення та поширення правдивої історії України.Очевидно, що. дослідження та поширення правдивої історії та зміцнення військової міці мають стати пріоритетною стратегією нашої держави.Голос правди має звучати гучно та переконливо на весь світ(потрібні переклади)., , Наша сила у єднанні, а незгода-наше лихо!"

givibegiashvili
Автор

Дякую!
Я полтавка. Було дуже приємно побачити відео про рідне місто. Приєднуюсь до ініціативи краєзнавців про перейменування музею Полтавської битви. Вважаю, що головне історичне надбання нашого міста - Магдебурзьке право. Ми вільне місто вільних людей у вільній країні! І це повинно бути головним девізом нашого життя .
Ще раз дякую за вашу роботу. Сили, вам, удачі, здоров'я і натхнення. І всім нам Перемоги!

olgagalchuk
Автор

Була в Полтаві у 2013 році і в музеї була. Слухала екскурсоводів, але тоді я зовсім не усвідомлювала сакральності цього місця. То зараз ви довели мене до сліз, Акіме. Переосмислення… переосмислення…. Дякую 🙏

АнастасіяМалишко-эы
Автор

Дуже цікаво. Нарешті канал, який висвітлює саме українську історію, історію України

romka_beliashhramulia
Автор

Акім, ваш вклад в українську
історію і перемогу, на культурному фронті, дуже, дуже великий і дуже корисний. Велике вам дякуємо.

Наталья-ллы
Автор

Пане Акіме вдячна Вам за висвітлення історії мого рідного міста Полтави! Скільки видатних людей дала світу Полтавщина, яка багата вона на визначні події! Та нажаль ми мало знаємо правди про все це. Як боляче сприймати таку дійсність. І ще боляче усвідомлювати яка велика кількість мешканців міста вважає символами все те що пов'язано з росією. А своє дійсно значиме не береться до уваги. А нам же насправді є чим і ким пишатися!

ТетянаСіренко
Автор

Дуже прикро що так все вийшло, хто знає яким шляхом пішла Україна, перемігши в тій битві московитів. Дуже повчальний відрізок нашої історії. Дякую Вам за цікаве роз'яснення.

ВасильКлименко-кл
Автор

Дякую, пане Акіме! Дуже цікаво.
Дуже багато важливого почув.Був у Полтаві двічі-у 1976 та у 2013-х роках.
Дуже сумно було дивитися на Полтаву у 2013-му, тому що, крім пам'ятника варенику, за ці роки у Полтаві не з'явилося нічого. Воно й не дивно з такою міською владою.
У Вінниці поставили пам'ятник Петлюрі, а у Полтаві з-за кожного рогу Петро вигулькує.
Музейників зрозуміти можливо, а от містян-важко.
Скільки видатних особистостей дала Полтава Україні і світу! А московський дух висить у повітрі. Зараз постать Петра-це, перепрошую, ганьба для держави.

ИгорьЛябах
Автор

Кожен ваш випуск розповідає про нашу неймовірну історію. Щиро дякую за роботу❤

YuliiaKhudiakova
Автор

Коли навчалась на архітектурному в Полтаві, в кінці 90-х один наш чудовий викладач називав цей монумент: "фалос, що ґвалтує Україну". Краще й не скажеш. Дякую за випуск!

paniYana