Новая технология обработки почвы. Пахать раз в 8 лет! Уборка ячменя по льну - урожайность

preview_player
Показать описание
Пахать или не пахать. Ноутил (no-till) или стриптил (strip-till). Технология обработки почвы под конкретный севооборот и на конкретной слабой глинистой почвы с низким содержанием гумуса. Как добиться экономических результатов не уничтожая почву юга Украины
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дождь идёт не когда просят, а когда косят😊

agrognom
Автор

Актуальная тема! В своем хозяйстве используем безотвальную обработку почвы. Нет плуга. Есть чизель-глубокорыхлитель. Уже 6-й год. Перед пропашными мы рыхлим на глубину 40 см., предварительно измерив пенетрометром почву. От оборотного плуга так или иначе образуется плужная подошва (не только от колес техники). И только чизель поможет снять ее. Плюсы: водопроницаемость почвы лучше, корни пропашной культуры растут глубже в почву и в стрессовые температуры может получить драгоценную влагу. В итоге - весной земля как губка - напитана влагой и мягкая.

PRO_AGRO_
Автор

Спасибо за Видео!
Руслан Вы не только готовы быть министром Сельского Хозяйства но и ректором Сельхоз института.
И ещё фермером.

viktormishin
Автор

Новый учебный по севообороту. Время не стоит на месте. Очень интересно. И спасибо вам за вашу работу и научную деятельность.

alexkuk
Автор

Первомайский район. 20 лет не пахали, почву готовили БДТ-7и 3, других орудий не было. Озимые, подсолнечник, озимые, подсолнечник, ни один гектар подсолнечника не оставляли осенью не засееным озимыми. Озимые получали по 5---6 тон, подсолнечник. 2, 5---3 тон, урожаи не хуже, чемь у соседей, которые пахали.

МиколаЦиноборенко
Автор

Обдумані і виважені висновки! За ріпак: намагайтесь сіяти по ячменю. Ячмінна солома не має алелопатії на ріпак і швидше розкладається ніж пшенична. Якщо проволитимете вертикальну обробку під ріпак, то замовте у Велес-Агро на Ніку анкерні сошники ( на один ряд). Анкер краще розгрібає солому і насіння ріпаку попадатиме в чистий грунт. А розширені міжряддя (лише на першому ряду) дозволять проходити соломі. І ще про обробіток під ріпак: глибокий обробіток звісно дає кращий результат, але в наших умовах практично не реально зробити якісно і вчасно. В нашому господарстві практикувався прямий посів, хоч і варварським способом (палили стерню). Результати цілком залежали від погодних умов. Відмова від оранки під ріпак дозволить раніше посіяти (що також має визначальний ефект).
По гороху: в Вашій зоні я вважаю перевагу потрібно віддавати зимуючому. Можна сіяти в самі пізні строки, а отже буде час подумати з обробітком грунту (орати, рихлити, чи вертикалку). Але знову ж, і оранка і рихлення пртребує додаткових операцій для вирівнювання посівного ложа.
Удачі!

Ekonomist
Автор

Дуже корисні досліди, велика праця, корисні поради, дякую

Дикийбатя-ъч
Автор

Что тут, , , как то, , , да не то! А жить когда? У тебя есть семья, лучшее что может быть у человека(если они друг друга уважают). Тут надо выбирать Руслан, что развивать. Время быстро бежит, да ты тоже быстр, но скорость то твоя падает(года). Зайцев много, ты один!

ФедорБелый-со
Автор

В Латвии мы сеем пшеницу без обработки, полосную под рапс, пшеницу без обработки, промежуточное посев, дискование, а весной горох или полевые бобы.

janisl
Автор

Доброе утро. Наверно, вам нужно придумат технологию между ноутилл и стриптилл. Это будет примерно так: Диск переди, и зади диска плоско рез и зади него сочники для удобрение и зерно. Диски - чтобы срезат соломы, плоско рез - чтобы чут-чут разрыхлит почву но не переварачыват её, за ними сочники и дак далее. И вам получится другой вид обработку почву (Моё мнение).

OybekEgamberdiev-ge
Автор

Цікава штука сільське господарство. Це як чемпіонат світу. Наче і сюжетна лінія всім відома. Але від того ще цікавіше стає)).
Цікаво буде подивитися на вертикалку. Я зараз адаптую технологію овсінського під свої потреби, бо там є свої нюанси. І на рахунок дисків і шиферу, мені вдалося налаштувати кут атаки дисків + глибина(5-6см) + швидкість щоб під обробленою, зпушеною поверхнею майже не було шиферу. Тому в цьому плані велике значення має агрегат і його конструктивні особливості. Сію алігатором) буває і без дисковки, все залежить від умов.

alexpiddubnyi
Автор

Поки в Україні не буде тваринництва і не будуть висівати трави будемо шукати рішення майже завжди, потрібно працювати системно, або дорогі технології, є вибір Єдиної технології немає, потрібна родючість грунту і гарний стан. Успіхів Вам!

alenkl
Автор

Ціле життя торгуєш джонами. А молотиш класом. Клас найкращий комбайн у світі!

dmytroklekot
Автор

Идти вперёд это всегда хорошо но смотреть что позади это залог хорошего шага вперёд. Интересный и позновательный опыт. Не аграрий мой путь но знаком с этим.

СергейФильцов-юй
Автор

Бро, попробуй занятый пар на самом бедном поле посеять смесь рапса, рожь, вика осенью , в мае задисковать и посеешь горчицу, лен подсолнечник, вику смесь, далее озимую пшеницу .год без прибыли но восстановишь плодородие и микрофлору.

chill
Автор

Привет я уже писал у нас практически также ВСПАШКА 25см ; семка, яр Ячмень; ВЕРТИКАЛКА ДИСКАМИ 800 мелкий гребень осенью :сев льна Весной, Озимая пшеница, Рожь; ГЛУБОКОРЫХЛЕНИЕ 40-45 см без катков : яр горох, оз пшеница, греча.

maygli
Автор

Я займаюсь Ноу-тилом 4-й рік. Мав необережність у минулому році не провести глибоке рихлення або оранку під соняшник. Тільки дисковка. В результаті, врожай соняшника ледве дотягнув 17 ц/га.. Після збору врожаю соняшника посіяв по технології Ноу-тіл озиму пшеницю. Там де були рядки соняшника в минулому році, за рахунок розрихленої землі і, можливо, накопиченої вологи, пшениця виросла в півтора рази вища і краща. Це, саме, по рядках соняшника. Ніби інший сорт... І це тільки підтверджує Вашу теорію. Але в нашій місцевості думаю глибоко обробляти 1 раз на 3-5 років Місце знаходження згаданого поля - Полтавська обл..

USTYM
Автор

В принципе все правильно. При такой зависимости от осадков нужно економную технологию.
Но под рапс нужно культиватор какой то классный ...
Или вместо рапса поставить какую то бобровую культуру

ЮрійБулах-зо
Автор

До всього цього варто додати бінарні посіви, покривні культури, збільшеня органіки в грунті, управління вуглецем, розвиток біоти грунту ( бактерії, гриби і мікоризні і сапрофітні). Корегування Ca i Mg в грунті, зміна тактики застосування мін.добрив. Фоліарні оприскування в контексті живлення біоти ну і т.д!
Успіхів 🤗

satanov
Автор

Шановний Руслан я давно є вашим підписником, і слідкую за вашими експериментами. Даний план є фаїний, проте я б добавив ще хочаб одну оранку. Гарних вам врожаїв.

РостікОдноволик