Що приховує в собі Поштова Площа?

preview_player
Показать описание
Музей на Поштовій площі: як за Кличка знищували квартал часів Київської Русі та що зараз загрожує Поштовій площі.

Подивіться наш детальний репортаж з Поштової площі, а якщо коротко, то мова йде про наступне:

У 2014 - 2017 роках у ході незаконних будівельних робіт по зведенню чергового ТРЦ було виявлено унікальну знахідку – прибережний середньовічний квартал часів Київської Русі. За оцінками археологів, виявлені кількашарові рештки кварталу датуються ХI–XIХ століттями. Зокрема, йдеться про часи і визначне місце, пов’язані з функціонуванням торгового шляху «із Варяг у Греки» та головної вулиці стародавнього Києво-Подолу, яка вела до Хрещатицької Брами.

Найбезвідповідальніше в цій історії проявив себе Віталій Кличко, який постійно декларує, що «Київ - європейське місто для туристів». Насправді ж, попри суспільний розголос, мер навіть не намагався реалізувати власну обіцянку 2015 року про збереження археологічної пам’ятки та створення музею, що потенційно здатний залучити мільйони туристів з усього світу. Площа залишається недобудованою, а найважливіші інженерно-технічні питання для підготовки пам’ятки археології до експонування не вирішуються. Дотепер ігнорується складний інженерно-технічний стан всієї недобудови, що стоїть на лесових ґрунтах упритул до метро.
Саме тому у червні 2018 року розпочалась безстрокова мирна акція активних киян за створення музею. В ході цієї акції громада ініціювала надання пам’ятці національного значення, а мені тоді, будучи народним депутатом, вдалося домогтися ухвалення Постанови Верховної Ради про створення на Поштовій площі музею з наданням знахідкам статусу національної пам’ятки та заборони будь-яких будівельних робіт, не пов’язаних з музеєм, до його фактичного створення.

Після ухвалення Постанови про створення музею Кличко за понад два роки так і не спромігся облаштувати музей, чи хоча б забезпечити захист історичних цінностей. Дотепер чинним залишається інвестиційний договір на будівництво ТРЦ, що має опинитися у приватній власності компанії-інвестора Андрія Кравця - екс-очільника Державного управління справами (відомого як «завгосп Януковича»). Прикметно, що саме цього «інвестора» захищає нинішня київська влада Кличка.

Але попри це, силами учасників мирної акції, насамперед представників нашої команди Ольга Рутковська та Віталій Білецький вдалося за кошти небайдужих киян облаштувати громадський простір «Музей на Поштовій», де сьогодні забезпечується можливість відвідати пам’ятку археології та історії національного значення для всіх бажаючих. Також проведений Всеукраїнський конкурс та розроблена концепція розвитку території Поштової площі як історико-культурного туристичного центру.
Таким чином була збережена безцінна історія нашого міста, яка тепер чекає на обрання киянами міського голови, якому вона буде небайдужа.

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дуже актуально і злободнівно!
Дякую, що нагадуєте, може мер отямиться....

tatyanavoronina
Автор

Як боляче дивитися на це...
Мені плакати хочеться...
Господи, невже нічого не можна зробити???Чи є який фонд для допомоги?

Блін, я не розумію невже не можна знайти інвесторів, зробити той музей платним, наприклад.Щоб хоч якось врятувати, що лишилось..

Я не можу, це просто жорстоко.
Мати таку історію, мати такі артефакти - і щоб воно стояло все і загнивало...
Це просто жесть

whatdreamsmaycome
Автор

Ось де справжні активісти, які дійсно корисні і потрібні нашій країні.

bgieeqi
Автор

Люблю КИЕВ Я ЗДЕСЬ РОДИЛСЯ И СЫН МОЙ ТОЖЕ ЗДЕСЬ РОДИЛСЯ ЖИВЁТ И СОБИРАЕМСЯ ЖИТЬ СКОЛЬКО БОГ ОТМЕРИЛ ОЧЕНЬ КРАСИВЕЙШЫЙ ГОРОД А ИСТОРИЯ ЕГО ВООБЩЕ УНИКАЛЬНА СЕРЬЁЗНО НИКТО НЕ ЗАДУМЫВАЕТЬСЯ А ОНА НА САМОМ ДЕЛЕ ОЧЕНЬ УНИКАЛЬНА ТАК КАК ЕСТЬ САМИМ НАЧАЛОМ КИЕВА ТАМ ОН РОДИЛСЯ НА ЭТИХ БЕРЕГАХ ПОДОЛА

alexander
Автор

СУПЕР ВОТ ЭТО РЕАЛЬНОСТЬ КРУТО Я ЛИЧНО ОЧЕНЬ ЛЮБЛЮ КИЕВ И НУЖНО ОБЯЗАТЕЛЬНО ТАКИЕ АРТИФАКТЫ СОХРАНЯТЬ И МАЛО ТОГО ОБЕРЕГАТЬ ПРЕДЛОГАЕМ ПОМОЩЬ В ОХРАНЕ МОЖНО ЖЕ ОРГАНИЗОВАТЬ ДРУЖЫНУ

alexander
Автор

Так ля, можно же сделать музей +торговый центр, на котором через стекло будет видно музей.

MolDy