Пропаганда у радянських мультфільмах. Детский мир?

preview_player
Показать описание
У цьому відео я розповім Вам про своє дослідження російської пропаганди у радянських мультфільмах. Ви будете вражені!
Діліться відео з друзями та коментуйте, буду дуже вдячний)
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ось декілька улюблених мультфільмів
1.Енеїда
2.Три паньки
3.Іванко і воронячий цар
4."як козаки"
5.Петрик П'яточкін
6.як песик та кішка підлогу мили
7.Горщик сміхотун
8."Парасолька"
9."Курчатко в клітиночку"
10.Жив був пес

Drevniy_FAUST
Автор

Так, совок містив багато всілякого трешу, особливо на темі радянської пропаганди та антиамериканізмів. Але мульт про Дівочу башню зроблено на Азербайджан-фільм по своїй азербайджанській легенді. До чого тут радянський погляд на жінок? І ще епізод з мультфільму про Васілісу Мікулічну, той, звідки був фрагмент " Нє іграют женщіни в шахмати"... Там як раз сюжет не про глупих жінок, а про те, як жінка обхитрила абсолютно всіх, щоб визволити свого чоловіка з тюрми. І в шахи доречі вона там грала із князем Київським. Так що де пропаганда, там дійсно пропаганда... Але не скрізь. Треба бути дещо об'єктивніше і уважніше при такому розборі, як на мене... Бо тут є люди, які ці мульти в дитинстві дивились))), не тому вони "совки", а тому що нічого іншого не було)))... Були достойні мультиплікаційні роботи талановитих мультиплікаторів, які попри цензуру схитрялися робити дійсно шедеври.

qxhphhm
Автор

Я в детстве посмотрел мульфильм "Большой Тылл" в советском кинотеатре (его показали перед фильмом, на который я пришел) после чего не мог спать несколько дней. Детский мозг боялся заснуть - перед глазами стояла идущая лавинами кровь, отрубленные руки и необычные нарастающие громкие низкочастотные звуки, вызывающие неконтролируемый ужас. Главный образ, который меня поразил - это влетающий в глазницу меч на весь экран и обильное кровотечение. Спасибо за наше "счастливое детство", русско-коммунистические твари тупоголовые.

godownupward
Автор

Пригадую ясвоє дитинство за часів срср.. Телевізор був чорно-білий (назви не пригадаю), показували тільки два канали (я на повному серйозі). Якість зображення була жахливою: часом появлялися горизонтальні лінії, часом «затягувало» на край зображення, часом «сніжило».. Тоді прийнято було гепати по ньому згори кулаком і часто це допомагало.. Родина у нас не була бідною, проте для покупки кольорового телевізора потрібно було роками «стояти» у черзі, що ми і робили.. Кольоровий телевізор, здається «Електрон», мали тільки двоє комуняк, росіянців за походженням, на весь під’їзд - це була справжня розкіш..

Жили ми, як і більшість сімей, трьома поколіннями у трикімнатній «хрущівці». Право обирати що дивитися мав дідусь, рідше і у більш пізній час, коли дідусь з бабусею спали, міг щось дивитися тато з мамою. Нам, дітям, було відведено тільки 15 хвилин в день для «Вечірньої казки».. Так от, до чого прикро було, коли увесь день ти чекаєш на казочку, а тобі показують психоделічний мульт про тундру, вбивства, жорстокість з дуже дивацькою музикою.. І ми всерівно з братом дивилися той треш, оскільки цілий день чекали на мультик.. Звісно, були і добрі мультики також, проте ці жахи і досі пам’ятаю..

Окремо хочу написати про радянську весну - це був період фільмів про війну, які здавалося б ніколи не закінчаться. Тобто впродовж кількох весняних місяців на тих двох каналах воювали з німцями.

Окремо можу писати про безкінечні черги - саме на них натрапив перший десяток мого життя.. Досі не можу забути запах гнилі в «Овочевому магазині», брудний і смердючий «Рибний».. порожні полиці..

До великомасштабної війни я не переставала повторювати своїм дітям, які щасливі вони жити в незалежній Україні: бути гарно одягненими (я часто ще в школі змушена була одягати мамині, значно більші за розміром речі), кататися на велосипедах та сенатах, відвідувати з батьками кінотеатри та кав’ярні, подорожувати, мати друзів по всьому світі.. у дворах мати красиві гойдалки та спортивні майданчики, а не розбиті «бєсєдки»..

Звісно, ще дуже багато роботи попереду, проте вірю, що українці наведуть красу у своєму домі 💙💛🙏🏻🕊️

Дякую Богові та усім українцям, які боролися за незалежність України від комуняцькоі росії і які досі боряться за незалежність України від рашистської росії..

galiapink
Автор

Дельфін з грудями і автоматом - ахаха ) Дитячі мультфільми СРСР.

natmaren
Автор

Окрім Мойдодира жодного мульта з цієї підбірки не бачила, хоча на момент розвалу СССР мені було 6 років. З приводу ролі жінок, це не тільки у СССР так було. Наприклад у Баварії до кінця 70х жінці пітрібен був дозвіл від батька або чоловіка, щоб її взяли на роботу. При цьому у ГДР, яка була частиною СССР, такого взагалі не було. Не за для захисту совка я про це написала, для мене важлива об’єктивність.

oksanayatsenko
Автор

Чувак ти натягуєш сову на глобус, тобі має хтось це сказати. Половина мультів які ти показав (з дельфіном або кровавими сценами) - дорослі, зі специфічного періоду (скоріш за все кінець 80-их де всі робили все що попало, і секс з'явився на ТВ). Інші приклади не краще, приклад з середньовічних казок (ще й кавказських) ти показуєш як об'юз росіянами жінок, ну таке..

Я не побачив жодного нормального прикладу. Розчарування, хотів вже пересилати друзям круту підбірку. Підказую - пропаганда точно мала бути в "Мальчиш-Кибальчиш" та в "Незнайці" (не пам'ятаю точно, але мав бути ще радянський мульт про подорож на Місяць - з коммунізму в капіталізм, і там може бути багато джемів). Більше пропаганди ти знайдеш в мультах до 41 року, можливо є рідкісні, там був якийсь треш де ведміді та зайці засуджують капіталізм та готовляться до війни. Могли наїзджати на японців, німців та британців (бо тоді не Штати, а Британія здавалась світовим центром капіталізму). Шось могло бути у "Врунгелі".

Але в цілому це трохи хибний шлях. В фільми зашивали точно, але в мультах була "мораль", намагались навпаки повчати (аж занадто). Я за 5 хвилин зараз тобі з Том і Джері стільки "американської пропаганди" насмикаю, на годинне відео вистачить.

PS - я не намагаюся захищати росіян, я просто проти таких тупих методів притягування за вуха. Я знаю пару людей на яких подіяло б таке відео, якщо б приклади були залізобетонні, але вони слабі зараз.

_masssk_
Автор

Ще з дитинства пам'ятаю один мультик про кошеня де коли під час представлення героїв була фраза по типу: " Це моя старша сестра, вона закінчила вже школу і має право на свою думку" Тобто на їх думку вони мали право щось вважати лише після школи але до того часу це вже зламана особистість яка вже не має своєї думки а тільки нав'язані думки суспільством

lwjlvgb
Автор

Таке враження, що автор відео живе у світі рожевих поні. Останній мультик взагалі естонський та він зображує мітологічні події, ознайомтеся з контекстом перед тим, як розповідати про совєцьку пропаганду у мультиках з 80х. Він не дитячий в принципі, як і багато інших мультфільмів подібних.

svartroskva
Автор

Мультфільм про Дівочу башту та "Великий Тилл" зняті за локальними легендами, в них є фольклорна архаїка, а не пропаганда. У вас не вистачило знань для розуміння контексту, але ж накинути гімна на вентилятор треба :)

moragris
Автор

Чекай. На 8:09 ти кажеш, що жінок в радянських мультиках показували як слабких. немічних і безпорадних. При цьому ти береш уривок з мультфільму, де головна героїня своїми силами, розумом, кмітливістю рятує свого чоловіка з полону.(Кому цікаво мульт про Василису Микулишну) Так само можно і пригадати мультфільм Кентервільський привид, де гг також дівчина і розумна. Окрім цього давайте згадаємо як дісней на своєму початку показував жінок. То нам тепер і їх теж звинувачувати у пропаганді? І вони теж робили військову пропаганду.

sbuk
Автор

шановний авторе! Я та сама дитина, яка відмічала мульти у газетній програмі. І от, знаєте, 2/3 з цих мультів я ніколи по ТВ не бачила. Саме психодилічне було це "В синем море, белой пене"" і оте ща про зайця, який біг і став шубою тієї ж студії. Не буду сперечатися - оті страшні мульти теж десь були: на якихось фестивалях, бо це був кінець 80-х і усі хотіли вийти "за рамки совка", але це не ті мульти на яких виховувалися діти. були: "Тайна 3ї планети" "Капітан Врунгель", "Острів Скарбів", із 50-х - "Цветік семіцветік", І ті мульти з 50х біли таки х гарні за графікою, як і диснеївські Білосніжка, Бембі.

juliahurieva
Автор

Не обожнювач таких мультфільмів, і ніколи не був, і закликаю їх не дивитись, але об'єтивність фактів і аналітика в огляді щось по типу - "ви придивіться, стрічка плеєра на проглянутому відео в ютубі червоного кольору - це означає що вони пропагують кровопролиття при кожному вашому перегляді все більше і більше"😂

htovjpe
Автор

У радянських мультиках дійсно була пропаганда. Але приклади, насмикані автором, у його трактуванні виглядають, як класичне "пришийкобиліхвіст".

Щодо "Сокровіщ Затонувшіх Кораблєй", то так і не зрозумів, до чого претензія. За літеру "Зет" образливо? Чи за гітлерівців? Насправді, єдине, що можна закинути цьому мультику - надмірно ідилічний образ побуту піонерів. Але автор про це не згадує.

З Кощієм та Василісою має місце звичайний стьоб над жанром - поширений прийом ( зокрема й у контексті "щоб був герой - потрібен лиходій" ) і у західних ( мульт-) фільмах. А пропаганда у цьому мультику інша - класова. Іван Царевич - ледачий до всього, окрім ратної справи ( спойлер: в якій теж обісрався, коли дійшло до діла ). І рятує красуню його слуга - хлопець-простолюдин, який не цурається ніякої роботи.

Про "Підводні Берети" дізнаюсь вперше. Але судячи з досьє радянської дельфінки - це лютий стьоб не лише над американцями, а й над "совком". ( Траплялись такі фільми, особливо за Перебудови. ) До речі, бойові дельфіни - як радянські, так і американські - річ цілком реальна.

Образ жінки у вигляді "діви в біді", яку рятує герой, може не подобатись радикальним феміністкам. Але він не є ні сексистським, ні ексклюзивно радянським. Однак, є радянські мультики з цілком собі активними ( сильними й незалежними ) героїнями. Як ось в мультфільмі "Два Богатирі", де дівчата, яких ті богатирі рятували, облаштували справу по-своєму.

Єдине влучне зауваження автора відео ( не рахуючи самоочевидних речей про Кутузова ) - це про "стид і срам" у "Мийдодирі". Проте, є радянські мультики, де робиться наголос і на гігієні. Про крокодила, який не чистив зуби. Або ж про велетня, який стільки часу не мився, що у бруд в його тілі вгруз потяг з вагонами.

Yushchenkivets
Автор

Міленіалам, які беруться розвінчувати "темне минуле", слід дуже ретельно вивчати об'єкт розвінчення, не полишаючи увагою ані жодного його нюансу чи контексту - насамперед, культурного. Це надасть їм можливість ефективніше виявляти істинні слабкі місця об'єкту, відсіювати його хибні слабкі місця і оминати сильні, а відтак, сприятиме тому, щоби зробити його розвінчання справді нищівним. Інакше вони ризикують видати на-гора контент, наповнений сумнівною аргументацією, відвертими хибами і навіть справжніми дурницями, які разом з відправною посилкою нададуть йому підозріло маніпулятивну природу і законно принесуть його авторові дизлайк. Як, власне, це й сталося у цьому конкретному випадку :)

kpjwoqb
Автор

Коротше, чувак, накрутив ти всього. А "Тилля" і інші СПРАВДІ недитячі нащо примотав?!
Коротше, тримай заслужений дизлайк.

tonywhitehill
Автор

Ні, пробач, але не згоден. Якби роіся взяла за символ не Z, а G, наприклад, прискіпатись до мульта не вийшло б. Фільми, де один протагоніст протистоїть декільком антагоністам не рідкість, тому не видавайте свої припущення за істину. Лицар, шо рятує красуню чисто через стереотип -- чули про іронію? Дельфіни -- жесть, звісно, тут без питань. І так, це -- як і психодел - - кіно для дорослих. І потім, мульти дозволяли знімати тим режисерам, котрих через десидентські погляди не пускали в великє кіно. Той же Саакянц.

Я не за роісю. Я за об'єктивність

uhvtxdu
Автор

В СРСР були ще не тільки дитячі мультики, але і для дорослих (мені про це батько розповідав), так от "Подводные береты" виглядає як дорослий родянський мультфільм. Мої батьки також показували мені в дитинстві родянські мультики, але тут я навіть більше половини не знаю. Вони їх також фільтрували і самим не подобались. Пам'ятаю сіпільні мультики, які в створюванні також брала участь Україна.

tryutjk
Автор

Меня в детстве не удивляли дети из советских мультиков, в одиночестве гуляющие и сидящие дома. Потому, что я сама была таким ребенком, как и большинство моих одногодок, хотя это уже не советский союз

senseless_meaning
Автор

Заради справедливості. Останні приклади - вони йшли як "мультфільми для дорослих", їх показували пізно, коли діти мали спати. А зазвичай взагалі не показували. То ж радянщина: зняти не означало показати.

gelios