Factor 75 - Meal Prep

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Update: some of these meals have up to 20-50 grams of fat!! I actually gained weight. Don’t do it!!

dialmstyle
Автор

Yeah idk if I should invest in a monthly subscription or just buy frozen meals from the grocery store 😅

TDot-mvpd
Автор

Their meals are good and, amazingly, kind of perfectly reheated with just 2 minutes in the microwave for some reason/no cold spots

TheTrouserPuppetsOfficial
Автор

Right On!!! Only problem is they charge $140 a week. That’s to only feed one person with 12 meals for 7 days. That’s $560 a month just to one person to eat. Don’t get me wrong. They are amazing and delicious, price just needs go down drastically.

Redn
Автор

Airplane food at home. Without having to fly. Nice

MrSweeperUSA
Автор

The bentos they come in are oven safe btw best way to cook them microwave if you aint got time

XelaOso
Автор

Also how do we know that this meals has not preservative on it?

zeke.spears
Автор

"Doesnt always have time to dish"

*Puts it on a plate*

boo
Автор

Yes, the taste is always great but the portion size is not enough for a 200 pound man for his dinner. And especially at $16 a plate this little 500 cal meal tasted awesome and I did it for 17 weeks but I’m unfortunately I have to pass for now, but maybe I’ll check in again later.

JShawnPaul
Автор

I would sign up but I'd be spending about $630 a month or more on this. The initial discount is good much only lasts for 5 shipments.

darkshogun
Автор

Ummm yall ever been to Publix you can build
Your own warm fresh cooked food and they even sell these kind of trays for $10-12

erichiesha
Автор

What's ironic is that you are still cooking it on the stove and required to wash those dishes. 😂

matthewdavis
Автор

Say your prayers before you eat. I work in production. That's all I'm saying

justjb
Автор

EXPENSIVE TV DINNERS… literally could get the same kind of pre made trays of food just like that in the SAME EXACT packaging and same portion sizes for around $3-$5 per meal. Online it says Factor meals average around $10-$15 per meal. That is ridiculous.

Kellie_FROST
Автор

Do you know the source of meet and vegetables of this food? They sad “organic “ “no GMO” etc, but how do you know it?

mabelluniverse
Автор

No way these meals aren’t full of salts and preservatives. What’s the fat content? I see people selling these as a fitness meal option. But… what I prep/eat doesn’t take long. I work two jobs, have kids and a husb- er a big kid. And I have time to make simple healthy meals…

lauraschmidt
Автор

Please respond to this!!! So you do not have to microwave it? That’s my biggest question

painkiller
Автор

The way you are pointing that box at the camera, is intentionally or not intentionally, making the meal look bigger.

They are tasty, but way too small for what you get. We got similar meals in Eastern Euroupe in a grocery store called "Iki" for $4 Euros a pop, and they were larger portions than Factor.

SayWhatSuca
Автор

I ordered already looking forward to lose fat and getting back my 6 packs

MrDavidrealtor
Автор

After work I’m tired but I’m not tired enough to spend an hour cooking something fresh for myself. I wouldn’t feed my dog this crap

acruz