«Алеф» Хорхе Луїс Борхес | #зкнигоюнавколосвіту

preview_player
Показать описание
Який він один з найвидатніших письменників XX сторіччя?

I N S T A G R A M

F A C E B O O K

W O R D P R E S S

E M A I L

Music: Sam Hunt - Leave the Night On

#що_читати #що_почитати #хорхелуїсборхес #алеф #читайукраїнською #зкнигоюнавколосвіту
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Марі Кондо - японка. Дякую за приємний виклад матеріалу.

ois
Автор

Дякую за згадку про мене та посилання, красуне! Знаєш, я ніби в цій книзі зустріла себе, так вона мені припала до душі, що думала всім вона видасться такою ж неймовірною, а виявляється ні...але в цьому якраз і плюси різних точок зору блогерів - глядачі можуть визначитися чия їм точка зору ближча.
P.S. мені найбільше сподобалися "Невмирущий" та "Дім Астеріона", до "Алефа" поки не дійшла)

Ultimoirene
Автор

Для мене Борхес назавжди улюблений автор, якраз маю в бібліотеці його зібрання творів видавництва Фоліо. Воно, як на мене на багато краще цих двох від КМ букс, бо місткіше і естетичніше (на поличці разом з серією ''Бібліотека світової літератури'' дивиться чудово) . Борхес це геній коротких розповідей після яких виникають роздуми тривалістю в дні і тижні, сподобається всім, хто любить досліджувати себе і таємниці світової мудрості. Багато його творів змусили мене почитати інших авторів і це надзвичайно цінно - свого роду рекомендація від генія, якою аж ніяк не можна знехтувати.
Ще в мене є дві збірки його поезій, котрі вийшли українською маленьким тиражем і одна книга в божественному дизайні ( це Дзеркало і маска).
Загалом, рекомендую Борхеса письменникам, він мене надихнув на написання епічної антиутопії, котре триває вже 3 роки.
Автору блогу дякую за хороший огляд і головне - прекрасну, чисту українську мову, без цих огидних русофільських пом'якшень (щьокальщики і чьомушники, зрозуміють про що я) котрими грішать багато українських буктюберів.
Приємно було слухати ваш голос, підписуюсь)

nazareskudeliciousvideoblo
Автор

Можливо, Місіма? Я просто крім нього й двох Муракамі і японських письменників-то не знаю, якщо чесно :) Принаймні наразі пригадати більше нікого чомусь не можу.

А огляд чудовий. З попереднього я зробив висновок, що хочу прочитати книжку, а з цього — що ні :) Дякую за цікаву розповідь :)

sashkosereda
Автор

Можу порадити обох Муракамі, Мішіму, Ясунарі Кавабата, а також чудових сучасних письменниць Банану Йошімото та Нацуо Кіріно :-)

volya
Автор

Ну, найвидатнішим письменником ХХ сторіччя, Борхес для мене ніколи не був і не стане. Чомусь, мені геть інші імені спадають на думку, але це вже суб'єктивно.
Стосовно Японії. Безперечним лідером з далекого сходу у літературі для мене став Кендзабуро Ое. Коли не знаю, що почитати, завжди орієнтуюсь на нобелівських лауреатів і в 90% не помиляюся. Таким приємним відкриттям для мене став Ое. Взагалі-то, література гуманістичного спрямування - не моє, і так, екзистенціалізм - не гуманізм. Але в Ое багато такого, за що, гадаю, він прийдеться до смаку дуже широкій аудиторії.
Спасибі за огляд.

orestkhimka
Автор

Естетики читання (маю на увазі насолоду) від Борхеса отримати не можна. Це не масовий текст. Це зразок елітарного письма, якісного, серйозного. Він цікавий для дослідження, а для звичайного читання - ні. Не підготовлений читач не сприйматиме меседжів автора, не побаче його Всесвіту, містичної бібліотеки, експериментів із простором, символів, авторської інтерпретації деталей, світу, людських вад тощо. Борхес - філософський. В сучасній українській прозі дотичним до нього є Тарас Прохасько. Їх і порівнювати цікаво. Колись придивлявся до цього видання, проте не купив його (жалкую). Дякую, Валеріє, за мотивацію до придбання та чесний огляд. Ваші відео - насолода очам та вухам! В очікуванні японської культури!!!

amur