Лекція 1 «Травма. Механізм травми»

preview_player
Показать описание
Кіт вважає, що трансформувати культуру під запит суспільства потрібно дуже обережно, врахувавши те, що всіх нас досі травмує війна.

Саме тому ми вирішили запросити психологиню, що допоможе нашим резидентам зануритись у механізми людської психіки та нового, зміненого травмою сприйняття.

Тож знайомтесь, – Олена Грибальська, гештальт-терапевтка, EMDR-терапевт у процесі сертифікації. Основна сфера діяльності – глибинна психотерапія, робота з травматичним досвідом.

“Я маю давній професійний інтерес до психічної травми і способів її подолання, багато працюю в цій темі і накопичився певний досвід. З початком повномасштабної війни ця тема торкнулась всього населення України. Ідея "мистецтво для терапії травми" співпала із моєю внутрішньою мотивацією інформувати людей про психічну травму і шляхи її зцілення. Крім того, я просто вірю, що культура має здатність зцілювати серця не гірше ніж психотерапія ”

Запрошені модератори воркшопів з Німеччини поділяться своїм досвідом мистецької роботи із травмою. Проте для нас критично важливо розуміти як саме травма впливає на нас і усвідомлювати, що подразник – війна, досі тут.
Експертиза терапії зазвичай працює із травмою саме тоді, коли вона вже прожита і подразника нема. Аби резиденти могли імплементувати нові інструменти у нашу реальність, де подразник нагадує про себе щодня – ми і додали лекційну частину з акцентом на травмі та стабілізації.

Це дозволить отримати базове розуміння психологічних процесів нашої свідомості, механізму травми, симптомів та наслідків травми, тригерів. Також резиденти навчаться стабілізаційних технік, основних аспектів опрацювання травми і як може культура, а зокрема театр, лікувати травму.

Рекомендации по теме