У Полтаві цього року на боротьбу з амброзією витратять три з половиною мільйони гривень

preview_player
Показать описание
Ми в соціальних мережах та месенджерах:

Другий рік поспіль у Полтаві обробляють амброзію препаратом на основі бішофіту. Обприскувати будуть до кінця вересня.

"У нас є балони, ми їх наповнюємо розчином, і потім йдемо по маршруту. У нас були навчання, нам розповіли що, де, як. Потрібно рослину обробити на 90 відсотків, а потім хвилин за 10-15 вона падає й засихає", – розповів працівник "Декоративних культур" Антон Васильченко.

Цвіте цей бур'ян з середини серпня до жовтня. Але через раптову спеку, цього літа очікується пилкування на кілька тижнів раніше.

Після того як амброзію обробили, траву не можна косити 14 днів, бо препарату потрібен час аби подіяти на кореневу систему бур'яну.

"Зараз червень – час, коли її ще можна вивести. Бо пізніше це буде небезпечно для людей, які будуть це робити. Цей український препарат з точки зору теоретичної, він дійсно менше шкодить довкіллю, ніж хімічні реагенти, якими перед тим намагалися знищувати амброзію", – розповіла аеробіолог Вікторія Роднікова.

Знищити бурʼян за один рік неможливо. Але кількість насіння в кінці сезону зменшиться. Тобто на наступний рік паростків має бути менше. Є й альтернатива – алерген можна косити, говорять біологи.

"Якщо ми сполюємо, то маємо робити це повністю, бажано витягуючи кореневу систему. Щоб не йшло знову розростання. А через велику кількість насіння в ґрунті контролювати її набагато складніше стало, ніж раніше. У країні вона достатньо довго, близько 50 років", – розповіла кандидат сільськогосподарських наук Ганна Поспєлова.

Цього року на обробку амброзії спрямували три з половиною мільйони гривень, це на пів мільйона гривень більше від торік. Закупили 160 кубічних метрів, із минулого року залишилися невикористаними 30 метрів кубічних.

"Промоніторили ситуацію з тими місцями де минулого року її було найбільше і відмітили на карті. Вона пішла різко, тому плануємо вже з наступного тижня працювати двома бригадами тоді й виприскувати будемо більше", – розповів директор комунального підприємства "Декоративні культури" Сергій Луценко.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. Пилок, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла. У деяких випадках може спровокувати астму.
Рекомендации по теме