Підготовка до ЄДКІ. Конституційне право. Лекція 2. Порядок звернення з конституційною скаргою

preview_player
Показать описание
00:00 анонс
01:05 де шукати інформацію? Що треба розуміти?
03:45 формуляр конституційної скарги
10:13 де шукати інформацію для тем 5-7 Програми ЄДКІ та цієї теми?
24:05 нагадування
25:48 повноваження Конституційного Суду щодо розгляду конституційних скарг
30:20 вимоги до конституційної скарги
1:08:53 вимоги щодо суб'єкта права на конституційну скаргу
1:15:04 прийнятність конституційної скарги
1:29:50 рекомендації щодо подання конституційної скарги

#єдкі #підготовкадоєдкі #конституційнийпроцес #конституційнаскарга #конституційнеправо #конституційнийсуд
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дуже корисним було роз’яснення користування сайтом Конституційного Суду України, ознайомлення з юридичними позиціями та галузями права, роз’яснення стосовно регламенту КСУ. Чудове роз’яснення вимог подання конституційної скарги, а особливо на що звернути увагу:
-обгрунтування тверджень щодо неконституційності закону України, яке зазнало порушення внаслідок застосування закону;
- конкретні положення закону України, які належить перевірити на відповідність Конституції України;
- терміни подання;
- уважність вказування суб’єктів права.
Також, не менш важливим є розгляд конституційних скарг прикладами з практики КСУ.

ВікторіяПоперешняк
Автор

Достатньо детально та змістовно викладено матеріал щодо порядку звернення із конституційною скаргою до Конституційного Суду України. Особисто для себе розкрила в повній мірі вимоги до конституційної скарги, а також вимоги щодо суб’єкта права на конституційну скаргу. А саме те, що до суб’єктів права на конституційну скаргу не належать юридичні особи публічного права. Дякую!

ТатьянаЛизун-гт
Автор

Дякую за лекцію.Одна із складних лекцій, дуже багато вимог для звернення з конституційною скаргою. В даній лекції побачив формуляр з Конституційної скарги і що потрібно там зазначати.Вимоги до суб'єктів які подають конституційну скаргу. Дізнався багато нового для себе.Одним з таких є що конституційний суд не залишає скаргу без руху.

МихайлоСкавронський-рл
Автор

Дякую Вам за лекцію!
З цієї лекції я для себе запам’ятала:
1.Особливості та порядок подання конституційної скарги.
2.Вимоги до субʼєктів які подають конституційну скаргу.
3.До КСУ можна звернутися тоді, коли були застосовані всі національні засоби юридичного захисту.

ВалерияМихайловская-ью
Автор

Дякую за змістовну лекцію, в якій розповідається про особливості подання конституційної скарги.
Тепер більш ясніше стало про порядок звернення до Конституційного Суду з конституційною скаргою, а саме : як знайти приклад формуляру при заповненні конституційної скарги; які є вимоги до конституційної скарги, які розміщенні у каталозі юридичних позицій КСУ ( це для мене була нова інформація). Дуже доречним було виділення пунктів вимог до конституційної скарги та у разі чого суд може відмовити у відкритті провадження .
Дізналася про те, що в конституційній скарзі можна посилатись тільки на 2 розділ Конституції, інакше скарга не буде прийнятною; звернення до КСУ зі скаргою не зупиняє перебігу 3 місячного строку для її подання так.
Дуже якісно викладений матеріал у таблиці щодо повноважень КСУ, вимог щодо суб’єкта права на конституційну скаргу, сподобалося те, що були наведені приклади з практики КСУ! Це дуже допомагає розібратися і краще зрозуміти надану теоретичну інформацію.
Дізналася про те, що немає судового збору при поданні конституційної скарги до КСУ та про те, що попередню перевірку конституційних скарг здійснює Секретаріат КСУ.

Кристина-щь
Автор

Прослухала лекцію щодо конституційної скарги та порядку звернення зі скаргою до КС України і хочу подякувати Вам за те, що ви окремо та детально розʼяснюєте щодо Конституційного Суду як окремого та єдиного конституційного органу в Україні де ставляться питання щодо відповідності законів Україна Основному Закону, за субʼєктів які мають право подати конституційну скаргу в порядку установленим законом, за детальний опис вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин рішення від даного органу.
Я в свій час завжди плуталась щодо даних елементів і важко було розрізнити, але з чіткою таблицею та чітким розʼясненням все стало на свої місця. Дякую Вам.

КристинаДанелюк-ип
Автор

Автор добре пояснив важливі аспекти теми. Дякую за чудову лекцію!

serega_bjj
Автор

Дякую за детальний показ каталогу юридичних позицій Конституційного суду України. Знадобиться!!

ОльгаХмельовська-жб
Автор

Дуже цікава лекція, яка містить в собі дуже багато корисної інформації, щодо Конституційного Суду України. Після прослухання цієї лекції став зрозумілій кожний єтап і порядок звернення з конституційною скаргою до Конституційного Суду України. Саме важливе, що завдяки вам, я нарешті зрозуміла як саме подавати конституційну скаргу та вимоги до субє'кта який її подає

ДианаГайдаш-сэ
Автор

Дуже дякую за зрозумілий та змістовний матеріал! Детально розібрані вимоги до конституційної скарги, і тепер це не є проблемною темою при підготовці до ЄДКІ. Також цікаво було дізнатись про моделі конституційного контролю. Особливості відмови у прийнятті конституційної скарги стають більш зрозумілі на практичних прикладах.
Дякую, що є такий викладач, який перетворює найскладніші теми в простий зрозумілий матеріал!

ТатьянаБилецкая-ею
Автор

Дякую педагогу за розкриття питання щодо вимоги до конституційної скарги, вимоги щодо субʼєкта права на конституційну скаргу, прийнятність конституційної скарги, але завдячуючи сформульованим таблицям, які складаються, не тільки із теорії, а іще й містять різноманітні приклади із практики КСУ - стало більш зрозуміло.

ЛенаПроценко-юъ
Автор

Об‘ємний обсяг матеріалу викладено дуже чітко та зрозуміло.
Особливо сподобалось роз‘яснення щодо особливостей подання конституційної скраги та саме різновиди конституційної скарги

РосєєваАнастасія
Автор

Змістовна лекція, до кожного пункту зі статті наведено приклади з практики КСУ, для себе зрозуміла за яких умов конституційна скарга може бути прийнятна, дізналася, що при поданні клопотання обовʼязково має бути розкрито взаємозвʼязок між оспорюваними положеннями закону України і статтями Конституції України, наведені аргументи щодо обмеження змісту конституційних прав, раніше не звертала на це уваги, але це виявилася дуже важлива вимога без дотримання якої КСУ може визнати скаргу необґрунтованою😮

katerynchak
Автор

Дякую Вам величезне за дуже чітке розʼяснення щодо повноважень КСУ при розгляді конституційної скарги, мені було дуже цікаво слухати про приклад з практики, оскільки саме на таких прикладах краще всього засвоюється матеріал.

КириллЦигалко
Автор

Дякую за Вашу лекцію. Дуже змістовно надано інформацію про повноваження Конституційного суду України щодо розгляду конституційних скарг та вимог до конституційної скарги, вимог щодо субʼєкта права на конституційну скаргу.Приклади дуже прості та влучні. Дуже зручно було те що одразу можна бачити законодавче підкріплення у вигляді відкритих законів. З сайтом Конституційного суду раніше не працювала і зрозуміла як це чудово допомагає в підготовці. Дуже важливий наголос було зроблене що спочатку розглядаю скаргу Секретаріат

ЛітінськаЛіза
Автор

Дуже цінна лекція! Завдяки ній я отримала докладний огляд процедури подання конституційних скарг та всі необхідні деталі. Зазначений формуляр для конституційних скарг та функціонал сайту КСУ, зокрема каталог юридичних позицій, є незамінними ресурсами для дослідження цієї теми.

Навчальний матеріал був викладений систематизовано та легко сприймається, а розкриття вимог до конституційних скарг та можливих відмов суду було особливо корисним. Дякую за те, що надали такий інформативний матеріал, який допомагає краще розуміти процес подання конституційних скарг та підготовку до ЄДКІ.

yu_chornenka
Автор

Дуже інформативно, а головне доступно

ТатьянаБоринець
Автор

Лекція дуже інформативна! Уся інформація стисла і конкретна. Завдяки цій лекції більш детальніше вдалось зрозуміти тему щодо конституційних скарг, порядок їх подання, вимоги до конституційних скарг та субʼєктів їх подання.
Також в лекції була наведена практика КСУ, що дає змогу краще зрозуміти, що саме включає в себе прийнятність конституційної скарги.
Також слід зазначити, що у лекції зазначені рекомендацій саме КСУ щодо подання конституційної скарги!

МарінаБілоконь
Автор

Дякую за корисний матеріал викладений в лекції. Особливо важливо розуміти, що звернутись до КСУ з конституційною скаргою може особа, що вичерпала всі національні засоби юридичного захисту з чітко вказаним, яке саме положення закону, на думку особи, є неконституційним (попередньо пересвідчившись, що саме це конкретне положення застосовано в остаточному судовому рішенні у справі). Також важливо розуміти, що обгрунтовуючи конституційність не варто зосереджуватись на незгоді з тим, як законодавство врегульовує питання, з якого подається скарга, або на суперечливому регулюванні. КСУ неодноразово зазначав, що вирішиння цих питань не належить до його компетенції, оскільки він не може втручатись у діяльність законодавчого органу державної влади, змінювати чи доповнювати чинні нормативні акти.

АннаБабич-эг
Автор

Хочу висловити вдячність за чудову лекцію про конституційні скарги. Ваші пояснення та приклади допомогли мені краще розібратися у цій складній темі. Особливо цінується вказівка на корисні джерела та функціонал сайту Конституційного Суду України - це справжнє відкриття.

Також важливим було побачити приклади конституційних скарг та розібратися з їх структурою. Я відчула, як ця інформація буде корисною у моїй подальшій роботі. Дякую за професійно надану інформацію та доступний підхід до навчання!

qdxppcg