'Dół czy depresja? Zaburzenia lękowe i nastroju w okresie dorastania' - Michał Pozdał

preview_player
Показать описание
Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:

Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:

Coraz więcej nastolatków choruje na depresję i inne zaburzenia psychiczne związane z samopoczuciem. Okres dojrzewania wiąże się z różnymi trudnościami, burzą hormonów, huśtawką nastrojów, złością i przygnębieniem. Czasami jest to jednak coś więcej niż tylko chandra czy zniechęcenie... Zdarza się, że młoda osoba nie reaguje na zwyczajne pocieszenia, nie może wstać rano z łóżka. Chcemy uwrażliwić młodzież na ten problem, aby wiedzieli, jak go dostrzec u swoich kolegów. Chcielibyśmy im pokazać, że choroby psychiczne się zdarzają i że można z nimi żyć. Tak jak z chorym zębem idziemy do lekarza, tak z chorobą psychiczną możemy się zwrócić o pomoc do psychologa.

O prelegencie:
Michał Pozdał – psychoterapeuta, seksuolog, wykładowca Uniewersytetu SWPS. Pracuje z młodymi osobami, które przeżywają różnego rodzaju trudności okresu dorastania, a także ich rodzinami. Od pięciu lat prowadzi Spotkania Psychologiczne w Strefie Młodzieży.

O projekcie:
Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach.

#depresja #dół #zdrowie #psychiczne #młodzież #dorastanie #Strefa Psyche SWPS
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Więcej wykładów Pana Michała poproszę, jest rewelacyjny. Mega ważny temat, podany w bardzo interesujący sposób :)

iwi
Автор

Jakoś tak rok temu po prostu poszedłem do spowiedzi. W konfesjonale posiedziałem z godzinę. Od tego czasu moje problemy zniknęły. Wiem, że mnie oplujecie, ale faktów nie zmienicie. Zdrowia i wolności dla wszystkich!

j.m.m.
Автор

Szacunek dla Pana Michała i dla SWPSu. Dziękuje za tak dobre treści, które udostępnianie w internecie . To dobro do was wróci ❤

marywal
Автор

Mądry, przystojny, rzeczowy. Dziękuję.

pikam
Автор

Fantastyczny wykład. Dziękuję, Panie Michale. Oglądam go w 2022, kiedy świat totalnie oszalał i próbuję pomóc 14 letniej córce. Dziękuję za wykład. Mnóstwo z niego z mężem wynieśliśmy jako rodzice nastolatków. Jest w dzisiejszych czasach niezwykle trudno być rodzicem nastolatka, mimo że jesteśmy świadomymi, kochającymi i wspierającymi rodzicami. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję <3

Koniczynka
Автор

Dziękuję za ten wykład. Na podstawie przykładów, które były omawiane naszła mnie refleksja - ludzie, którzy "biorą się za posiadanie dzieci" nie mają pojęcia bardzo często o ich wychowaniu. W swoim środowisku obserwuję dokładnie to samo. I to nie jest mały odsetek, to większość. Bardzo przykre. Żadnej empatii, chęci dostrzeżenia WŁASNYCH błędów, nie mówiąc o ich naprawieniu nawet, nie ignorowanie problemow dziecka, jakiekolwiek by nie były.

thelulumk
Автор

Najlepszy wykład o depresji jaki widziałem!!! Wiele razy w punkt. Widać duże doświadczenie. W końcu dowiedziałem się czegoś nowego! Oglądam filmy i wykłady na ten temat systematycznie i to pierwszy wykład na którym dowiedziałem się tak wiele. Pomaga mi to zrozumieć sytuację w jakiej jestem.
Dziękuję

Rebusm
Автор

Bardzo przyjemnie się słucha kogoś, kto sam tego doświadczył i z tego wyszedł. Ciekawe przykłady. Gratuluję tak dobrego wykładu. Jestem zadowolona z tego, że natrafiłam na takie nagranie. Wszystko starannie przemyślane. Pięknie przedstawione. Żywe przykłady. Prawdziwe, realne odniesienia. Samo dzielenie się przez pana takimi doświadczeniami świadczy o pana pogodzeniu się z przeszłością. Super. 10/10

anitajanowska
Автор

Jeden z lepszych wykladow, sposord tych, ktorych do tej pory wysluchalam na Panstwa kanale. Konkretne informacje, przyklady z praktyki, ktore zawsze przemawiaja najmocniej, a calosci dopelnia osobowosc mowcy.

margotogram
Автор

Ja bardzo dziękuję za napisy dla osób z wadą słuchu

kamilbojan
Автор

Zdałam sobie sprawę, że jako nastolatka miałam poważną depresję. Pierwsza 13 lat drugi okres 17. I w dwóch przypadkach osamotnienie niesamowite brak zrozumienia, nogi jak z ołowiu i tekst mojej mamy "weź się w garść " działało na mnie jak żyletki, które ranią moje ciało. W wakacje spanie nawet do 13 i krzyk matki "zgniją Ci te oczy od tego spania " . W ogóle nie rozumiałam mojego stanu emocjonalnego. Mam 35 lat i moj stan to wegetacja po tych wszystkich turbulencjach emocjonalnych i rozczarowaniach. Już przestałam wierzyć, że po chmurach przychodzi słońce...

miam
Автор

Świetny wykład! Konkretny i bez niepotrzebnych wycieczek w tematy poboczne. Wiele cennych wątków i bogactwo przykładów. Dziekuję :)👍 Pozdrawiam z Austrii

willigraf
Автор

Dziękuję 😁🙏 super wykład wartościowy ...ciekawie przedstawiony problem choroby jakim jest depresja..

bogusiasasiela
Автор

Jestem PRZEszczęśliwa, że wykład jest dostępny na youtubie! Bardzo chciałam być, ale termin nakładał się z godzinami pracy. Wykłady są genialne. Zostanę na dłużej :))

vikster
Автор

Paradoksalnie: bardzo miły i przyjemny wykład, mimo trudnego tematu.

DragiDanonki
Автор

Bardzo przyjemna prezentacja, wszystko zostało opowiedziane w lekko śmieszkowy, ale profesjonalny i przystępny sposób :)

wrzesienkuba
Автор

Panie Michale DZIĘKUJĘ, wszytskim moim uczniom polecam.

agatanowinska
Автор

Mogłabym słuchać Pana Michała cały dzień. Dziękuję za wszystkie wspaniałe wykłady 👐

Rose-
Автор

Kiedy ja byłam nastolatką, wysłano mnie do psychologa. Psycholog po rozmowie ze mną i moją mamą (mój ojciec odmówił rozmowy), stwierdził że to ich trzeba poddać terapii nie mnie. Ale oczywiście oni nie pójdą, bo nie mają problemu, tylko ja. Dziękuję kochani rodzice. :(

SwayTree
Автор

Choć nastolatką już nie jestem, tak bardzo widzę tu siebie, dzięki za ten wykład.

icztery