NAJTAŃSZE OGRZEWANIE czyli BUFOR + POPMA w taniej taryfie TO DZIAŁA, grzanie do 50 stopni ma sens !

preview_player
Показать описание
#buforciepla
#pompaciepła

TO DZIAŁA !!!
Pompa ciepła + bufor 1000l jako magazyn energii dla pompy.
Ogrzewanie domu poprzez magazynowanie energii w buforze i grzanie do 50-55 stopni tylko i wyłącznie w 2 taryfie.
Bufor daje niższe rachunki co miesiąc i przez lata.
Zobacz sam.

Przed nami ceny dynamiczne, a dzięki buforowi możemy magazynować ciepło zawsze po najniższej cenie dnia.

POMPA CIEPŁA za 45-55 tyś... !
Czy taki datek ma sens?
Czy rosnące ceny energii są gwarancją niskich rachunków za ogrzewanie?

Nie ma idealnego źródła ciepła, każdy budynek jest inny, a każdy system grzewczy należy dobrać do swojego domu i jego zapotrzebowania.

Najtańsze ogrzewania domu:

Zobacz również:
Koszty ogrzewania - 2021/2022:

Marzec:

Koszty ogrzewania - 2020/2021:

Dowiedz się także ?

Poniżej wszystko o tym jak TANIO ogrzewam.
Dom dobrze ocieplony nie musi mieć "pompy ciepła", aby tanio go ogrzewać:

Porównanie POMPA vs BUFOR – koszty ogrzewania i zakupu

INNE o ogrzewaniu, jakie wybrać, ile kosztuje ogrzewanie itp.:

Fotowoltaika:
Czy montaż instalacji się opłaca oraz kiedy Nam się to zwróci?

#buforciepla
#buforciepla
#pompaciepla
#ogrzewanie
#buforciepla
#fotowoltaika
#tanieogrzewanie
#buforciepla
#bufor
#kominek
#ogrzewaniedomu
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Witam serdecznie i pozdrawiam z północy jak zwykle konkretnie i na temat dobra robota wielkie dzięki za materiał 😊

sylwestersoja
Автор

Majster za przeproszeniem jak od początku Ci pisałem że pc dużo mniej bierze toś namawiał na te bufory i grzałki. Nie gniewaj się oczywiście wesołych świąt. Pozdrawiam cała rodzinkę. :)

bartomiejdawiec
Автор

Kiedyś posłuchałem Pana rady i zmieniłem taryfę na G12r.
Cwu na prąd i ogrzewanie na podczerwień - buforem jest dom, używam w drugiej taryfie i mam duże oszczędności do lat poprzednich.
G12r obniżyło zużycie kWh.
Największe oszczednosci są w cenie prądu. Koszt kwh w drugiej taryfie to 0.61gr. Oszczędności to około 40%
Dzięki i pozdrawiam

tomaszszczygo
Автор

Gratuluję tak niskiego poboru - aż ciężko w to uwierzyć, ale wiem, że jest realne przy dobrze ocieplonym budynku. Osobiście też korzystam z układu PC 7 kW + bufor 1520l z podłogówką w całym domu, a pobór w porównaniu jest kolosalny - 720 kWh za listopad przy 200m2 i temperaturze zasilania z pompy ok. 42 st. Widocznie izolacja odgrywa tu kluczową rolę. Film zachęcił mnie do przejścia na G12 i podwyższenia temp. zasilania - dzięki za wiedzę i testy ❤

Veedrim
Автор

Gdybyście mieli grzejniki to by wyszło jeszcze taniej..beton stawia opór i tutaj jest duża strata 😉. Dla wszystkich oburzonych grzejniki muszą być przewymiarowane

ssssss
Автор

Z większością się zgodzę, jednak mam duże wątpliwości co to tego co mówisz o defrostach, bo pompa jednak pracują z pełną mocą powinna mieć defrosty częściej niż pracująca na mocy minimalnej, ale nie widziałem tego aby ktoś to sprawdzał, tak to widzę po mojej pompie tylko.

Rafal
Автор

Jaki bufor do domu energooszczędnego 200m ? Czy warto dołożyć trochę wiecej kasy do pompy gruntowej, czy nie ma sensu?

DC-sqtc
Автор

Zasadniczo, to nie uwzględnienie bufora (minimum 800 l), przy projektowaniu instalacji ogrzewania, jest objawem ignorancji i proszeniem się w przyszłości o nieoczekiwane problemy (wąskie drzwi, niski sufit w piwnicy, zbyt małe pomieszczenie na kotłownię, zmiany w trendach ciepłowniczych, itp.). Paradoksalnie im mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną budynku, tym większe mamy korzyści z posiadanego magazynu cieplnego. Osobiście posiadam dom na trzech kondygnacjach z piwnicą, z powierzchnią każdej bliską 90 m², do ogrzewania tego nie do końca dobrze ocieplonego budynku, mam trzy źródła ciepła, które produkują na sezon 15 MWh energii cieplnej, z czego 14 MWh sama 4 kW pompa ciepła. Jak się pewnie wszyscy świadomi domyślają, to mój dom z tym zestawem, może obyć się bez bufora, bo pompa musi i tak pracować non stop, nie potrzebując magazynowania nadwyżek. Jednak i tak wpięta jest do zbiornika 1200 l w układzie 2T, za pomocą wężownicy o niecałych dwóch metrach kwadratowych powierzchni. Takie rozwiązanie zastępuje użycie zaworu nadmiarowego, bo inaczej byłby wymagany ze względu na 100% instalacji z kaloryferami na automatycznych głowicach (w czasie defrostów, jest taka opcja że głowice mogą się zamykać, teraz ta procedura jest na 100% wspomaganiu przez gaz i radykalnie temperatura nie spada). Jedyny minus zastosowania bufora w moim przypadku, to 1 l/min dodatkowej pracy pompki obiegowej.

AdamGromek
Автор

Powiem panu jak ogladalem pana filmiki o buforach i pamietam jak pan pisal ze przy duzych mrozach bufor czerpal 50kwh mi pobiera 70kwh przy plusowych temp. Mam pytanie ile litrow wody posiada pan w instalacji podlogowej?

Luzik-ot
Автор

19:59 taki straszny . A dzis zbiorniki co raz tańsze.
Ale i tak klima najlepsza 😊

przemkolama
Автор

"Wraz ze wzrostem temperatury sprawność pompy spada" po usłyszeniu tego zdania daję komentarza i ocenę.

zbigniew
Автор

Dlatego u mnie będzie bufor 3000 litrów 40, cm ocieplenia, będzie zgromadzone energia od 30 do 40 stopni. 30 kw. Wystqrczy😊

rafwla
Автор

Witam popieram będzie się opłacać już jak z 1 kw wyprodukuje 1.2kw ciepła sama grzałka elektryczna jak się grzeje to ona odda jakieś z 1 kw energii odda 0.9nenergi cieplnej

leszeksawicki
Автор

Jeszcze niedawno śmiał się Pan z "Pompiarzy". Niestety ale jeżeli zarzuca Pan brak kompetencji proszę opowiedzieć o swojej drodze hydraulika instalatora. Czyli ma Pan studia kierunkowe. Nie robi Pan wyliczeń tylko mówi od kilku lat zupełnie co innego. Gdy ktoś posłuchałby Pana rad kilka lat temu zostałby z buforem i grzałkami.

mariuszmierzwa
Автор

Według tabel dostarczanych przez mojego producenta to 50st w porównaniu z 30st, a może niżej to masz COP przy 7C na plusie zewnątrz 2.5 vs 4.2 - grzanie w G12 przy buforze 800L ma sens jeśli dom jest mega ocieplony i potrzebuje znikome ilości ciepła. Tutaj fizyka jest bezwzględna. Zbiornik 800L przy temp 35st gromadzi ok 25kWh ciepła a przy 50st ok 39kWh - więc jak masz bardzo ciepły dom który potrzebuje te 3kW ciepła przy temp 2st na zewnątrz to faktycznie grzanie do 50st może mieć sens, ale nie tyle jeśli chodzi o rachunki (bo wyjdzie raczej podobnie) ale bardziej pod kątem mniejszego zużycia kompresora w pompie jeśli będzie włączał się raz na dobę. Skoro trwałość PC ocena się na 10-15 tysięcy załączeń - to w takim reżimie pracy PC wytrzyma co najmniej 25 lat. Z drugiej strony jeśli pompa byłaby idealnie dobrana i pracowałaby non stop (modulując moc) od początku sezonu do jego końca to tych załączeń jest jeszcze mniej :)

emceh
Автор

Bufor musi być musi w firmie LG na jeden kw pomy jest wymagane 12 litrów wody inaczej nie ma gwarancji

RobertMolendo
Автор

Jedna tylko uwaga, jak już porównywać instalację z buforem i bez to w tej samej taryfie. I u mnie to wygląda tak, taryfa G12W pompa za listopad 296kWh razem z CWU z czego jakieś 70% w tańszej taryfie co daje 235zł. Gdybym miał bufor i całość poboru energii to rachunek byłby o 30zł mniejszy. Nie znam cen więc może się mylę, ale bufor 1000l, plus pompa obiegowa, jakieś graty do podłączenia tego i PC dwa razy większa niż mogła by być to pewnie co najmniej 20 tys. zł. Zakładając oszczędności 30-50zł przez 6 miesięcy w roku to kiedy przewidywany zwrot tej inwestycji?

grego
Автор

Proszę o wyliczenia w taryfie dynamicznej przechodząc do PSTRYKa.

robertjesionczak
Автор

Co to jest "POPMA w taniej taryfie" ? 😉

janogrodnik
Автор

Na pewno jak woda we wiadrze dopiero zamarza w wiatrołapie to pompa ciepła wtedy grzeje .To pewne jak w ruskim banku

Tadek-ee