BUFOR CIEPŁA jaki wybrać, jaką pojemność dobrać ? czy potrzebny mi tak duży bufor ?

preview_player
Показать описание
Jaką pojemność bufora wybrać ? Czy potrzeba mi aż 1000 litrów ?
.
BUFOR + GRZAŁKI czyli akumulacja ciepła.
PO CO POMPA CIEPŁA za 28-35 tyś... też jest tanio !.
Dzięki temu, że SAM policzyłem, nie płace za CO i CWU !

Zobacz również:
Koszty ogrzewania - 2021/2022:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Koszty ogrzewania - 2020/2021:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dowiedz się także ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Poniżej wszystko o tym jak TANIO ogrzewam.
Dom dobrze ocieplony nie musi mieć "pompy ciepła" aby tanio go ogrzewać:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Porównanie POMPA vs BUFOR – koszty ogrzewania i zakupu

----------------------------------------------------------------------------------------------------

INNE o ogrzewaniu, jakie wybrać, ile kosztuje ogrzewanie itp.:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotowoltaika:
Czy montaż instalacji się opłaca oraz kiedy Nam się to zwróci?

#buforciepla #pompaciepla #ogrzewanie #fotowoltaika
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Moim zdaniem powinno sie grzac podloge cały czas (sterujac termostatem pokojowym 21-22° kto jak lubi) takie długie przerwy w grzaniu powoduja ze woda w ukladzie za mocno sie wychladza i dlatego caly bufor sie wychladza. I ja bym zredukowal temp. Ktora idzie na podloge 23-27

bigschlomo
Автор

Zawsze należy grzać cały czas jak najniższa możliwa temperatura potrzebna do tego aby grzać non stop. Jeżeli grzejemy cyklicznie nic to nie daje. Chodzi o to aby ogrzewać się bardziej promieniowowaniem samego domu

Mikikikii
Автор

Ja zamontowałem sobie taki bufor 900l dom nowy dobrze ocieplony.Plus panele słoneczne. Po pierwszym sezonie za cztery miesiące przyszedł mi rachunek za prąd ponad 8tyś. Tak jak go włączyłem to jeszcze szybciej go odłączyłem. Teraz znowu pałę piecem na ekogroszek u mam ciepło i rachunki są o 70procent niższe. Nigdy więcej tego bufora.

ghhhkjhvv
Автор

Gdy prąd był znacznie tańszy Twoja koncepcja ogrzewania rzeczywiście była relatywnie tania i warta rozważenia. Dziś się wszystko pozmieniało... I co gorsza, jeszcze się zmieni na gorsze w tym sensie, że faktury za prąd podskoczą i pozostaje tylko jedno pytanie: dwu, trzykrotnie?
Wóczas alternatywne rozwiązania staną się bardzo aktualne. W Twoim przypadku pompa ciepła bo właściwie nie masz kotłowni. Ale PC też może być "pędzona" w okienkach taniej energii jeśli wciąż takowe będą. Bo wszystkie wróble ćwierkają, że mają być zmienne ceny kilowatogodziny. (Już widzę ten rozliczeniowy burdel!!!!)
Mnie osobiście wydaje się, że na najbliższe lata samoczynny piec na pelet nie będzie mieć konkurencji. Zarówno jako inwestycja w alternatywę jak i koszt eksploatacji. Bo nie wierzę w te rozliczenia o zmiennej cenie... Pewnie będzie po prostu solenie faktur, bo tak najłatwiej.
Bufor masz, wpiąć się w niego to banał. Zacznij szykować miejsce na kocioł i pelet. ;)))

Może jestem kiepskim wróżem, a może prorokiem...?

andrzej
Автор

jak podłączyć prawidłowo kocioł elektryczny do bufora? Instalacja z grzejnikami aluminiowymi obliczone na temperaturę do 45 stopni. Dzieki za cala wiedze !!! Bufor 300l+kuchnia z plaszczem i 70 m powierzchni grzewczej.

sigiwes
Автор

Witam, Podłogowa ok 125m2 posiadam identyczny bufor ale mam zamontowaną grzałkę 6kw właśnie w tym niższym króćcu i robiłem test wydajności. Bufor nagrzany do 70st starczył na prawie 4 okienka godzinowe. Czyli rozładowanie bufora było na poziomie 25% na jeden godzinny rozładunek. Faktycznie bufor mógłby być o połowę mniejszy ale większy daje bezpieczeństwo cieplne i unikanie grzania I taryfie gdy za oknem będzie prawdziwa zima. Czasy się szybko zmieniają i teraz wiem że zainwestował bym w większy bufor 2000l z 200l cwu połączony z solarami (taka słoneczna pompa ciepła)☀️

mati
Автор

Ja wrzuciłem piec kospela 8 kw do ogrzania 110 m2 dom średnio ocieplony w domu 22 stopnie i nie zjadł mi więcej niż 1000 kw przez miesiąc, oczywiście ogrzewanie podłogowe a na piecu 45 stopni bo mam w dwóch pokojach grzejniki reszta podłoga. Mam pierwsza taryfę i grzeje kiedy chce .jestem zadowolony przy obecnych cenach ekogroszku to grzanie jak za darmo

janoko
Автор

Moim zdaniem - podłogówka powinna grzać caly czas, ale niższą temperaturą.
Żadne "okna czasowe" - to nie grzejniki.
Podłogówka ma dużą bezwładność i dlatego bufor Ci się wychładza (temperatura powrotu jest za niska). Jeśli utrzymywałbyś stały przepływ przez podłogówkę (przez całą dobę), to po nagrzaniu podłogi do założonej temperatury woda powracająca miałaby wyższą temperaturę niż teraz i bufor starczałby na duuużo dłużej.

milimetr
Автор

Majac temp 21 stopni w domu . temp ponizej 0 . Na jaki czas wystarczy cale 700l zagrzanej wody do 70* w buforze . do rozladowania do 30 °

budowa_NIEdlakazdego
Автор

Ale tych pudełek cala masa. U mnie parę przekaźników i ESPHome którym można prawie krawaty wiązać. Do tego bufor jest w innym budynku i ESP komunikują się między sobą. Do tego dostęp jest zdalny. Jednak nie zdecydowałbym się na grzałki.

mariuszl
Автор

Witam, grzeje w taki sposób drugą zimę, dom 75m plus pokój na strychu 20m, bufor 380 litrów, grzałka 6kw na samym dole i całe grzanie bufora jak dotąd w g 12.

slawekledzki
Автор

Moim zdanie ograniczyć ilość wody do minimum i korzystać normalnie i taniej wyjdzie jak masz grzać kosmiczne ilości wody w tańszej taryfie

md
Автор

Każda większa pojemność jest lepsza przecież to magazyn ciepła.

stanisawzakrzewski
Автор

Z tego co mi wiadowmo to rura pex 16mm na odcinku 1m ma pojemność 0, 113 dm3. Czyli w układzie masz jakieś 120 litrów wody.

mariuszp
Автор

Wszystko dobrze, tylko te kolory przedniej strony....co to ma byc?

g.p.
Автор

Czyli do nowego domu dobrze ocoeplonego z oknami 3 szyby i podłogówka bufor 500 l z samą grzałką by wystarczył ?
Bo na bufor 800 l nie za bardzo bym miał miejsce ma przejście w kotłowni

bartomiejtas
Автор

Myślę że bufor nie stoi stricte na zbiorniku, więc u dołu nie licz od podłogi, a dwa że jest tam jeszcze izolacja o pewnej grubości.

johnluke
Автор

I tak i nie, jeżeli mowa o utrzymaniu temperatury tylko w cyklach tańszego prądu. Są jeszcze budynki szkieletowe, w których masa akumulacji cieplnej nie wynika z masy ścian, a z masy podłogi, która nie ma na dodatkowym utrzymaniu temperatury ścian. Ma to kolosalne znaczenie. Powoduje to sytuację taką, że temperatura pomieszczenia jest ok1.5°- 2°C mniejsza jak temperatura podłogi i gdyby utrzymywać podłogi wyraźnie ciepłe w moim przypadku miałbym po prostu wręcz gorąco. Dlatego w moim przypadku grzejąc podłogę kotłem elektrycznym, bez problemu jestem w stanie utrzymać temperaturę na poziomie 22 stopni grzejąc tylko i wyłącznie w godzinach tańszego prądu. Odkąd mam kocioł nie było mroźniej jak - 7-8°, więc nie wiem jak będzie przy -20°c.

szymonantosz
Автор

Hej jaki bufor do domku o pow. Podlogowki na parterze to 35m2.
Dom podloga: 12ocieplenie plus 7cm wylewka
Dach 30cm Welna
Sciany - silka 24 i 15szary steyropian
Na pietrze strop osb + welna 10cm i folia na podczerwien.

Jaki bufor wystarczy?

jareksaternus
Автор

Proszę o poradę jaki dobrać sposób ogrzewania dom drewnianylata 30 z bala 20 docieplony sciana 20cm wełna podłoga 10 cm steropian sufit 20cm wełna ogrzewanie będzie podłogowe 65m kwadratowych I Teraz co wybrać kocioł na pelet z zasobnikiem i bufor ?
Czy sam bufor z grzałkami ? I bufor o jakiej pojemności?

dandam