Zupki chińskie: czy zachorujesz od jedzenia ich? Realny wpływ na zdrowie | Dr Bartek Kulczyński

preview_player
Показать описание
Zupki chińskie: co robią z Twoim organizmem? Wiele osób zastanawia się, jak zupki chińskie wpływają na zdrowie, dlatego dziś o tym opowiem. Z filmu dowiesz się, z czego wynika potencjalna szkodliwość zupek chińskich, inaczej zupek błyskawicznych, a także czy rzeczywiście jest to produkt tak bardzo szkodliwy, jak się uważa. Na pewno wadą tych produktów jest ich poniekąd uzależniający smak, przez co niektóre osoby jedzą zupki chińskie codziennie. Warto wiedzieć, że produkt, jakim jest zupka chińska powstał, aby zaradzić niedoborom żywności, które pojawiły się w okresie powojennym. Jeśli więc ciekawi Cię, czy zupki chińskie są zdrowe czy nie, jak realnie wpływają na nasz organizm, a także chciałbyś poznać moje omówienie 11 najczęściej występujących składników zupek chińskich, to zapraszam do oglądania. Oczywiście, zdrowa dieta nie powinna zawierać zupek błyskawicznych. Jednak z drugiej strony, warto znać realny wpływ tego produktu na zdrowie. Pozdrawiam, dietetyk dr Bartek Kulczyński.

✔️ Mój newsletter w formie porannego dziennika zdrowia:

✔️ Zasubskrybuj mój kanał i kliknij ikonę dzwonka, aby być na bieżąco:

✔️ SPIS TREŚCI:
0:00 | Zupki chińskie: czy są aż tak szkodliwe, jak się uważa?
1:17 | Składnik 1: makaron pszenny (a ściślej: kluski)
2:16 | Składnik 2: przetworzony olej palmowy
4:09 | Składnik 3: sól w sporych ilościach
5:01 | Składnik 4: glutaminian sodu
8:00 | Zaproszenie na mój newsletter Poranny Dziennik Zdrowia
8:40 | Składnik 5: inne wzmacniacze smaku
9:06 | Składnik 6: skrobia modyfikowana i maltodekstryna
9:46 | Składnik 7: fosforany
10:19 | Składnik 8: węglany sodu, czyli substancje spulchniające
10:51 | Składnik 9: substancje przeciwzbrylające, w tym dwutlenek krzemu
11:54 | Składnik 10: zagęstniki, w tym guma guar
12:45 | Składnik 11: barwniki (w tym karoten) i przeciwutleniacze
14:08 | Zupy liofilizowane jako dobra alternatywa dla zupek chińskich

✔️ MÓJ E-MAIL:

✔️ MÓJ INSTAGRAM:
@drbartekpl

✔️ MÓJ FANPAGE:

✔️ MÓJ BLOG:

✔️ KRÓTKO O MNIE:
W dorobku mam 67 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, opublikowanych przez wydawnictwo Elsevier, Springer, Taylor & Francis i inne. W latach 2015-2019 byłem redaktorem czasopisma naukowego „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii”. Od lat współpracuję z czasopismami, dla których piszę artykuły popularno-naukowe o dietetyce. Napisałem ich około 300. Od 2018 roku jestem zatrudniony przez Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami dietetyki i technologii żywności. Od 2012 roku do dziś prowadzę własną praktykę dietetyczną, w ramach której opracowuję pacjentom indywidualne plany żywieniowe. Stopień doktora mam z technologii żywności i żywienia.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Pan Doktor, taki mlody ale madry. Bardzo mila twarz i ma poczucie humore. Tak trzymac. Dziekujemy.

paultremblay
Автор

Dziękuję za bardzo cenną informacje o tych zupkach

bozenalewczuk
Автор

Super materiał. Prosto wytłumaczone i bez straszenia natychmiastowym nowotworem po spożyciu.

mikemodels
Автор

Jest Pan wyjątkowo pracowity a wiedza po prostu przytłaczająca, wspaniały wzór lekarza. Dziękuję 👍

stanislawbenning
Автор

Obejrzałem kilkanaście Pana filmów i muszę przyznać, że ich poziom jest wysoki. Natomiast moja refleksja jest taka, że w całym żywieniu współczesnego „zachodniego” człowieka dużo większym a przynajmniej równorzędnym problemem jest ilość zjadanego pokarmu. Jesteśmy totalnie przekarmieni. Nasz ośrodek głodu i sytości wariuje a to ma swoje konsekwencje. Uważam też że jedną z największych nieprawd współczesnej Ddetetyki jest twierdzenie że nie należy jeść gdy jesteśmy głodni, ile według harmonogramu. Uważam że po to natura wyposażyła nas w odczucie głodu, abyśmy za jego pomocą regulowali potrzebę żywienia. Oczywiście nie możemy tu pominąć Problemu ruchu a raczej jego braku który sprawia że właśnie regulacja głodu i sytości nie pracuje prawidłowo. Problem jest oczywiście dużo bardziej złożona, ale myślę że wie Pan o co mi chodzi.

przemekpiotrowski
Автор

Dziękuję za informację, od Pana są cenne porady 👍🏾🤗🤗🤗

eliza
Автор

Dziękuję za wartościowy przekaz.
Pozdrawiam.

elzbietadomanska
Автор

Hej widzowie materiał się nie podobał?? Tylko 10% reakcji w stosunku do wyświetleń. Łapki w GÓRĘ PROSZĘ!!! ;-)

slawooo
Автор

Dzięki takim kanałom YouTube ma sens! Dziękuję Panu serdecznie! ;)

basteqss
Автор

Serdecznie dziękujemy Doktorze😘😘😘❤❤❤ Zdrówka i wytrwałości życzymy😀

jolantanawrocka
Автор

Muszę przyznać, że raz na kilka tygodni skuszę się na zupke chińską. Dobrze wiedzieć, że nie jest tak źle. Chociaż u mnie saszetka z olejem palmowym zawsze ląduje w koszu, zamiast tego daje łyżkę oleju rzepakowego. Pozdrawiam.

MirrorOsw
Автор

Chętnie zobaczył bym w Pana wykonaniu analizę składu gotowych sałatek które w ostatnich latach pojawiły się w sklepach, np żabka, kaufland, itp.

kamilbeben
Автор

Pan Doktor Bartek Kulczynski, prawdziwy, pierwszy w swoim rodzaju, ktory ratuje zdrowie wielu ludzi !!!!👍❤🌹👍❤🌹👍❤🌹Wejdzie Pan do nieba z butami kiedys !!!! Bo to co Pan Doktor robi, przekazujac nam taka wiedze, to jest milosc do blizniego.I z tego kazdy bedzie rozliczany na Sadzie Bozym, z milosci do blizniego.Respekt i szacunek wielki

krystynaweidner
Автор

Nie moge z tego, ze zastanawiam sie nad czyms a Ty juz zrobiles o tym film. Nie mowie o zupkach akurat, ale np. o cukrze. Zycze miliona na yt, super content PANIE BARTKU

clemenszeepo
Автор

Dziękuję⚘ za ważny temat, gdyż wielu ludzi -szczególnie młodych, uczniów, studentów, zabieganych zapracowanych mężczyzn -szczególnie na obczyżnie, którzy nigdy nie gotowali -sięga po te zupki, by ułatwić sobie życie -nie zdając sobie sprawy z ich wątpliwej wartości...delikatnie mówiąc -dla zdrowia.

jolasojka
Автор

Ja bym w przyszłości, o ile to możliwe i znajdzie się czas wziął pod lupę skład produktów wegańskich które szturmują ostatnio półki sklepowe. Sam czasami sięgam po różnego rodzaju "wędliny" czy "burgery" i jestem ciekaw czy takie produkty przy obróbce cieplnej mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Szczególnie interesuje mnie spora ilość tłuszczu roślinnego w różnych pastach czy wyrobach imitujących smak i kształt mięsa oraz białka roślinne

vulpesinculta
Автор

Fajnie, że podał Pan zamiennik tych zupek dla osób zabieganych na ewentualnie inne. Super filmik, rozwiał Pan wszystkie wątpliwości. Dziękuje 😊

buczewita
Автор

Super materiał. Warto dodać, że makaron do zupek jest suszony na dwa sposoby - przez smażenie na oleju (zwykle palmowym) albo przez suszenie gorącym powietrzem. Ten pieszy sposób powoduje zawartość oleju nawet 20%, ten drugi ok. 3%.

jokdok
Автор

Bardzo ciekawy i przydatny materiał. Pozdrawiam

dominiksobieraj
Автор

Poprosimy o film na temat wypływu napojów energetycznych na nasze zdrowie

sylwiac