FAMILY OF 13 COSTCO HAUL! $2,793.45!

preview_player
Показать описание
FAMILY OF 13 GROCERY HAUL! $2,793.45!

#DoughertyDozen #ShopWithMe #ShoppingHaul

Come shop along with me at Costco & Wegmans for this week’s groceries!

Thank you for spending time with me.

Welcome To The Chaos!🥳

*Follow Us*

Boost Our Birthdays on Famous Birthdays!

🧡You Are Strong

🧡You Are Beautiful

🧡You Are Loved

🧡You Belong

🧡And I Am So Proud Of You

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Watching the video makes me wonder how my parents did this with 8 kids! There were no paper plates, disposable cutlery and no dishwashers!

LoriCourtney
Автор

Alicia I'm not sure if you are aware, but you can buy meat then freeze it (Like the ground beef that was dated March 15th, you could have still used it on the 17th without any issues)~ then use it after the sell by date on the package. Just remember if you are not going to use the whole package at once, just divide it then freeze it (it's still good for up to 3 months)...little side note in my younger days I worked in a fresh meat market I learned all kinds of useful tidbits of information.
I hope you and your family has a very Blessed week
Much Love from an old country woman in mid Missouri

GranmaShell
Автор

Just curious if you have all those kids why are you using paper plates and plastic silverware . Why can’t the kids wash dishes ?

DawnHaskell-tsvk
Автор

I always wonder, what kinds of jobs do people have that enable them to shop like this? The cost is massive, so is their income as well? I can’t relate but it’s fun to watch.

sherryberry
Автор

I would love to do my shopping and not look at the prices.

jaqik
Автор

I would love to see what your family actually eats in a week—like percentage of meals, number of snacks, kinds of snacks, all that—that would help make sense of the items you buy! More for curiosity than anything.

Swefam
Автор

The chocolate Easter Bunny looked traumatized 😂

kaylabrown
Автор

Hey, I hope you know how much I care about you and your family—I think you're doing an amazing job in so many ways. I've been reading more about how important portion sizes and food habits are for kids, especially with how fast they grow. It got me thinking about how tricky it must be to make sure they’re getting the right balance.

claramagalla
Автор

I can’t imagine this is for one week! So many prepared foods, specialty drinks, snacks…what meals do you actually cook?

tiagorman
Автор

Ok love your show but your pantry in the garage is stocked and so are the freezers. So I don't understand why so much food every week . Why not use what you have at home first. Ridiculous

rosylynwhitesides
Автор

Im not updated with the comments and all...but why the sudden change in your intro? Instead of "for my family of 13" it's now "for my large family"? Just curious....

CECILLE-cn
Автор

In a garage that is already bursting at the seams, buying more is absolutely insane

ffbybkg
Автор

Do u ever eat down the fridge and freezers😊😊

melissawestmoreland
Автор

Crazy that you use paper plates and plastic silverware on the regular. What is wrong with you?

exxplosionshurt
Автор

I don't understand how she goes grocery shopping every week. She is a food hoarder!.

sherigilford
Автор

I like going to Costco as soon as they open because it's the best time to shop not as crowded as the afternoon

jimkontos
Автор

Simple maths $220 a week per person on groceries
Ummmm….

chantalbest
Автор

They all have water bottles why buy all that bottled water

tauna
Автор

If she makes breakfast every morning then who is eating all the cereal?

Nacho_Mama_
Автор

Did you know that Canada won't even sell Fruit Loops because it has horrible ingredients.YIKES

kathycorell
join shbcf.ru