Gravel Unibike Geos kupowany online @miroslawbieniasz#unibike #geos #bieniaszbike #rozmiar #gravel

preview_player
Показать описание
Gravel Unibike Geos i jego faktyczne rozmiary ram, których online nie przymierzymy, tez nie sprawdzimy jakości produjtu a w tym przypadku roweru.
Akurat padlo na Polską firmę Unibike którą uważam za solidną, ale nie zawsze wszystko musi być tak jak byśmy chcieli ponieważ za produkcją stoi sztab ludzi i nie zawsze można mieć nad wszystkimi kontrolę.
Akurat do tej sztuki mam wielkie zastrzezenie co do jakosci kół ktore nie są centryczne czyli nie mają osiowości. Przyrząd potwierdza to co już na pierwszy rzut oka widać Akurat koła wrzucam na centrownicę i zaraz bedą takie jak powinny być.
Moim zdaniem problemem w tym modelu moze być podawany rozmiar rany przez producenta ktory jest na naklejce i tym rozmiarem powinniśmy posługiwać się przyvdoborze. Akurat w tym przypadku to rozmiar 51cm i na osoby o konkretnym wzroście jest dedykowana ta rama. Ale jest to podana długość rury podsiodlowej od zamykacza sztycy do środka osi suportu. Takie rozmiary podaje się w rowerach MTB, cross i miejskich a nie typu gravel czy szosa.
Faktyczny rozmiar to 54 cm mierząc od środka rury posiodłowej do środka rury sterowej. Chyba że te ramy zaadoptowane są zxrowerów typu cross pod gravela? To może wiązać się ze zbyt dlugim i niewygodnym rowerem, bo wcześniejszy klient, który do mnie trafił z tą sama sytuacja i był mocno niezadowolony z rozmiaru Unibike Geos.
Jezeli jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić.
Jak Wy odnosicie się do podanych w ten sposób rozmiarów ram , czy nie lepiej jednak kupować stacjonarnie rowery w obliczu takich sytuacji?
Jak zawsze czekam na Wasze cenne komentarze, pozdrawiam z Tarnowa 😊🚲
#bieniaszbike #bikeservice #najlepszyserwistarnów @miroslawbieniasz #gravel #gravelbike #unibike #geos #frame #rozmiar #mtb #najlepszyserwistarnów #cycling #rowerytarnów #bikelife #road #najlepszyserwistarnów #rowery @SRAM #najlepszyskleptarnów #serwis #rozmiar @RideShimano @iGPSPORT @ridley_bikes #BodyAndMind#mirosławbieniasz
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

klient sam sobie winny doboru takiej ramy przez brak świadomości doboru roweru pod siebie. kliknołem strone producenta ten model i pieknie czarno na białym wyskakuje tabela geometrii. butów tez nie kupimy od różnych producentów w tym samym rozmiarze :D bo każdy producent nadaje swoje rozmiary. nie ma co bronić sklepow stacjonarnych.
podam przykład na sobie. na moje szczęście jestem świadomym "kolarzem" i wiem jak dobrać pod siebie rame. mam 180 wzrostu i rama KTMa (szosa) w rozmiarze S podpasowała mi idealnie, a jak by tak patrzeć to raczej L pod moj wzrost. do czego zmierzam. A co mi tam kupiłem ten rower w lublinie w metrobikeu :D jak wyglądała sprzedaż. jechałem specjalnie sto km żeby osobiście odebrać żęby mieć pewność. podchodze do lady mowie, że chce ten rower w rozmiarze s. co robi sprzedawca?? ściaga rower płace i nawet się nie zapytał czy może jakiś inny rozmiar czy coś przymierzyć czy jestem pewny haha zeroo zainteresowania. najciekawsze jest to że ten Pan jest tam fiterem... pomijając już ten fakt zadowolony wracam do domu sto kilometrow jak mowiłem wsiadam na nową maszyne po regulcjach oczywiście jak to ma miejsce w sklepie stacjonarnym i jakaś katastrofa. stery luźne, hamulce tarły a przeciez da sie wyregulować. napisałem meila i w odpowiedzi dostałem, że na stojaku było okej i zawsze jest roznica jak się już wsiadzie 😅🤷‍♂ręce opadają.. dlatego prosze nie bronić tak mocno sklepow stacjonarnych bo zapewne takich historii podobnych jak moja widzowie mogą napisać setki.

woronszosoposzosie
Автор

Ja uważam że klient popełnił błąd. Producenci mają różne systemy podawania rozmiarów rowerów. W przypadku geos jest możliwość sprawdzenia pozostałych wymiarów, w tym długość rury podsiodłowej. Ja ktos kupuje rower przez internet bez doradztw to powinien zorientować się w wymiarach parametrach. Ponadto w przypadku kupna przez internet, tego klienta ratuje możliwość zwrotu.

shumi
Автор

Na stronie producenta są dokładnie podane wszystkie wymiary, także długość górnej rury.

danielkryk
Автор

Miałem dokładnie to samo z kołami w moim Geosie. Producent oczywiście nie widzi w tym żadnego problemu i koło przeciagniete o pół centymetra w jedną stronę mieści się w granicach błędu. W skrócie dostałem odpowiedź: jeździć obserwować :) Co do rozmiarów to jest temat numer jeden na grupce dedykowanej temu modelowi, każda osoba która chce kupić ten rower dopytuje się jaki rozmiar dla siebei wybrać ponieważ tabele rozmiarów i sugerowany wzrost totalnie nie pomagają w odpowiednim wyborze, a nawet wprowadzją w błąd. Mam również rozmiar 51 (przy wzroscie 176) i tez musiałem "skracać" sobie ten rower poprzez wymianę mostka oraz sztycy na taką bez offsetu. Pozdrawiam

funek
Автор

Zgadzam się z Panem. Niestety większość sklepów stacjonarnych też nie podchodzi do tematu tak profesjonalnie.

bogdanb.
Автор

Witam. Lubię Cię chłopie oglądać 👍 , fajnie opowiadasz A szczególnie jak kiedyś A dziś firmy robiła sprzęt rowerowy. Pozdrawiam Pana Bieniasza i widzów.

robertwisniewski
Автор

siedzę w branży i jest różnie ale to jak autor kanału opisuje to mam wrażenie, że wszyscy źli, a on jedyny sprawiedliwy na tym łez padole. Nie wypowiadam się na temat innych tylko własnego podwórka ale nie sądzę, żeby patologia była powszechna w tej branży jak to jest przedstawiane na kanale ze względu na konkurencję. Rowerów na miejscu jest tyle, że idzie przymierzyć się do każdego rozmiaru, co najwyżej problem może być jak ktoś sobie upatrzy w takiej, a nie innej specyfikacji. Ale to też nie jest problem, jak nie ma w magazynie to za kilka dni może być na sklepie. Pokazywanie klientowi zaczyna się faktycznie od tego jak producent sugeruje rozmiarówkę ale nie jest to wyznacznik, bo jeden będzie miał krótkie nóżki i długi tułów, albo na odwrót i do tego długie ręce. I wtedy zaczyna się kombinowanie z rozmiarami, a to jeden w dół, a to jeden w górę. Klient ma sam zdecydować co mu bardziej podchodzi. Zawsze powtarzamy, że to nie my będziemy jeździć. A klienci trafiają się przeróżni jak chociażby niewysoki człowiek dla którego S to idealny rozmiar ale on nie będzie jeździł na kole 27.5, bo to rower dla młodzieży. M również mało męska, od biedy L. I zaczyna się szukanie sztycy na podmiankę, bo ta którą dał producent nie mieści się już niżej w rurze. Uprze się i co z takim gościem zrobić? Wyrzucić ze sklepu skoro nie dociera do niego żadne słowo? Kupuje i po kilku dniach wraca, że jednak za duży. I co zrobić z takim rowerem? Oddać mu tyle ile zapłacił, a ten dobrze przecenić, bo kto zapłaci cenę wyjściową za używany rower? A co z czasem sprzedawcy, który kilkadziesiąt minut poświęca dla klienta, nawsadza go na różne rowery, po czym ten z góry powziętym zamiarem kupi w internecie o 100 zł taniej? Klientów po lekturze forów czy YT są rzesze ale tych którzy coś z tego zrozumieli jest niewielu, a szkoda. Najlepsi klienci to tacy którzy kupują któryś z kolei rower. Oni nie zadają głupich pytań dlaczego ten rower tyle kosztuje i zawsze zadowoleni wychodzą. Stawiam orzechy przeciwko kokosom, że rzeczony klient nie odnalazł się na stronie z wymiarami, a Unibikowi dostało się za damski ch.

rafsen
Автор

Ta niebieska szosa na ścianie co to za rower?. Podoba mi się

szpi
Автор

Mirek, a stacjonarne sklepy nie robią takich rzeczy? Nie raz widziałem ludzi na za dużych rowerach, źle zmontowanych rowerach czy z jakimiś dziwnymi patentami, które wypuścił lokalny sklep, który sponsoruje własny team. Także takie historie to nic nowego, liczy się sprzedaż, najlepiej żeby wypchnąć to co jest na sklepie. Jak spotkałem gościa 170cm, któremu wciśnięto Gianta Propel za 15 tys w rozmiarze M/L, który to jest rozmiarem 55cm to padłem śmiechem, a sam wtedy jeździłem na TCR Advanced SL ISP w tym rozmiarze mając 181 cm wzrostu ;)
Co do zmiany rozmiarówka z długości na S/M/L to jest to zdecydowanie bardziej intuicyjna rozmiarówka. Generalnie jak ktoś nosi ciuchy M to w większości marek rowerowych rober też będzie miał M, poza tym unifikacja rozmiarów między szosowymi a terenowymi jest też wygodna. Na przykładzie Canyona którego obecnie używam, mam już 100% pewność że jeśli rower szosowy mam od nich w rozmiarze M to rower do XC również będzie mi najlepiej leżał w rozmiarze M. A to klient nie sprawdził geometrii przed zakupem, to jednak też trochę głupota klienta. Jak kupowałem pierwszego Canyona to wiedziałem że potrzebuje rowera ok 55-56, porównywałem też geo poprzedniej szosy z tą którą chce kupić na geometrygeeks i na tej podstawie wybrałem rozmiar.

MtKrybnik
Автор

Co znaczy zdanie... 54 rozmiar jest na kogoś kto będzie miał 8/10cm wzrostu? 😊

Qbit.Plicherss
Автор

Mirosławie, który tak narzekasz na poziom naszej edukacji teraz i generalnie na wszystko, ale może byś tak się przyłożył do tematu który omawiasz i sprawdził na stronie Unibike, jak są opisane rozmiary poszczególnych rowerów, zanim wyciągniesz tą swoją miarkę...

ukaszw
Автор

Mierzenie i podawanie rozmiaru ramy na podstawie literek S czy L, na podstawie JAKKOLWIEK mierzonej długości rury podsiodłowej (52, 58 itp.) albo na podstawie długości górnej rury, albo na podstawie przekroku nad ramą, a ZWŁASZCZA dobieranie rozmiaru roweru na postawie wzrostu, powinno być piętnowane, pokazywane jako przykład niezrozumienia podstaw tematu a sprzedawcy wysyłani na szkolenia. Ja wiem że sprzedawca musi mieć jakieś tabelki od producenta upraszczające sprawę że L do wzrost od tyle do tyle żeby w ogóle mógł na jakiejś podstawie sprzedać, ale będę do śmierci powtarzał że tak się NIE DA dobrać ramy pod osobę i że wtedy jest to loteria tyle że jedynie z mniej lub bardziej ograniczoną szansą na trafienie. Podstawowy bike sizing, wstawienie klientowi roweru w sklepie w stojak/trenażer i obserwacja, w miarę doświadczonemu sprzedawcy pozwoli ocenić czy rama się dla kogoś nadaje czy nie i czy tylko wystarczy skorygować ustawienia siodełka i zmienić mostek. Jedyne co się liczy i pozwala w sposób zmierzalny, powtarzalny dobrać ramę to STACK i REACH w kombinacji z typem i zastosowaniem roweru.

WstalSprzedKompa
Автор

Panie Mirku miałem ostatnio też takiego na warsztacie. W egzemplarzu u Pana był problem z kołami, a ten który ja robiłem miał problem z kokpitem. Każda klamka ustawiona na innej wysokości, owijka nie dość, że luźna to z każdej strony nawinięta inaczej. Wziąłem się za nawinięcie jej na nowo i okazało się, że kierownica jest z wewnętrznym prowadzeniem przewodów ale nikt ich nie poprowadził w środku. Mało tego, nie były nawet przyłapane taśmą izolacyjną tylko od razu owijką. Masakra.

mrKFAS
Автор

Pewnie są to słuszne spostrzeżenia natomiast ja akurat kupiłem takiego geosa stacjonarnie w rozm. właśnie 51. Tylko taki był i mi przypasował. Natomiast w tym samym dniu testowałem pięć rowerów innych firm. Wszystkie były w rozm. 51 i pod tym względem mi odpowiadały.

zbigniewo
Автор

nie problem w kupowaniu roweru online tylko w braku rozeznania jak byk sa podane wszystkie wymiary

typsiedemjeden
Автор

Hej. W geometri jest napisane, ze rozmiar 51 to 510mm dł rury podsiodlowej, efektywna dł rury gornej to dla tego rozmiaru to 555mm i u nich nie ma podanego na jaki wzrost to rower. A jeden z serwisow internetowo youtubowych podaje, ze 51 jest na wzrost 170-177cm

A...to_Ffszystko_co...
Автор

Do tego kanału wracam co jakiś czas, licząc na rozwój, ale czas się chyba pożegnać z tym marudzeniem. Rozkminy o rozmiarówce, jakby od czapy. Wymiary wszelkie ram znaleźć można. Internet vs stacjonarny sklep to jak bunt przeciwko maszynom parowym.

jakub
Автор

Producent jasno podaje wszystkie wymiary swojego roweru. Jestli ktoś nie czyta i kupuje bez rozumu, to jego problem.
Praktycznie w każdej recenzji Geosa oraz na forach, podkreślane jest, że rozmiar oznaczany jest przez producenta jak w MTB, a nie jak w szosach.
Wszędzie też podkreślane jest że rower jest dość długi i większość użytkowników skraca mostek lub kupuje rozmiar mniejszy...
Wydaje mi się że trochę przesadzasz, a wiadomo że rozmiarówka każdego producenta jest inna.

maciejci
Автор

Czy klamki w tym rowerze są dobrze zamontowane względem kierownicy ? NIe powinny być nieco wyżej ?

MichalRS
Автор

Znam z rodziny przypadki ze koles kupil za duzy rower bo ma kompleks niskiego wzrostu i stojac nad rama dotyka tylko jedna noga podloza (rower typu trekking) a drugi przyklad koles nie ma w rozmiarze S jak stanie nad rama zadnego luzu pomiedzy kroczem a gorna rura a on chce kupic rozmiar M jak spytalem czemu? To tlumaczyl ze jedna dlon mu dretwieje… mi rece opadaja… pamietajcie maly rower mozna przedluzyc barankiem z reach wiekszym oraz wspornikiem a za duzy 😂

gwis