Нужно ли нам государство?// дискуссия на LAMPA 2020

preview_player
Показать описание

Подавляющее большинство людей в мире имеет подданство какой-то страны. Многие идентифицируют себя с ней, испытывают партриотизм по отношению к ней, а порой готовы даже отдать за нее свою жизнь. Между странами происходят кофликты за территории, ресурсы или влияние. Мы часто сравнивниваем разные государтсва, делим их на демократические и авторитарные, бедные и богатые, развитые и развивающиеся. Проще говоря, для современного человека их наличие, по умолчанию, кажется чем-то само собой разумеющимся.

А действительно ли государство – лучшая форма сосуществования людей в мире? Ведет ли оно к прогрессу или наоборот тормозит его? Возможна ли счастливая жизнь людей на земле без флагов и границ? Об этом поговорим на нашей дискусии.

----
Pasākums norisinājās Sarunu festivālā LAMPA 2020. Rīkotājs: Viktors Jolkins, psihologs. Diskusija krievu valodā.

Vairākumam cilvēku pasaulē ir kādas valsts pilsonība. Daudzi sevi identificē ar attiecīgu valsti, jūtas tās patrioti, un reizēm pat gatavi upurēt savu dzīvību tās labad. Starp valstīm notiek konflikti par teritorijām, resursiem vai ietekmi. Mēs bieži salīdzinām dažādas valstis, iedalām tās demokrātiskajās un autoritārajās, nabadzīgajās un bagātajās, attīstītajās un attīstības valstīs. Vienkāršāk sakot, mūsdienu cilvēkam valstu pastāvēšana šķiet kaut kas pašsaprotams.

Vai valsts tiešām ir labākā forma cilvēku kopdzīvei pasaulē? Vai tā ved pie progresa, vai, otrādi — to bremzē? Vai iespējama laimīga dzīve zemē bez karogiem un robežām? Par to runāsim mūsu diskusijā.
Рекомендации по теме