Technicznie o dokarmianiu

preview_player
Показать описание
Dzisiejszy film powstał zgodnie z sugestią jednego z widzów. Zawarłem tu kilka problemów związanych z zimowym dokarmianiem ptaków. Będzie między innymi o tym gdzie i jaki słonecznik kupować. O zabrudzeniu łupinami, kulach tłuszczowych ze sklepy. O tym dlaczego gotowe mieszanki niekiedy się nie sprawdzają, a także o ptakach żerujących na ziemi…

Pomimo że film trwa 15 minut to nie wyczerpuje tematu. Już teraz zbieram materiały na film o ptasich chorobach, które mogą rozprzestrzeniać się przy karmniku oraz o tym jak można karmić kulami tłuszczowymi bez plastikowej siatki.

Muzyka w tle: biblioteka audio You Tube

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować to pisz na:

Facebook strona ptasia strefa (strona gdzie zamiast twarzy jest logo kanału)
lub
Czas oczekiwania na odpowiedź jest bardzo zmienny...

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Dziękuję za film!!! Zacznijmy też sadzić w ogrodzie (jeśli ktoś ma możliwość) rodzime gatunki krzewów, które są pokarmem i schronieniem dodatkowo, pozdrowienia

klaudiapodpora
Автор

Co roku ptaki zaczynam dokarmiać od listopada, aby zdążyły się przyzwyczaić do tego gdzie znajdą pokarm. Z nadmiarem odchodów radzę sobie w taki sposób, że oprócz 3 stacjonarnych karmników, które mam w ogrodzie, w dni w których nie pada śnieg rozsypuję niewielkie ilości karmy dodatkowo w różnych miejscach na podstawkach od doniczek, które łatwo uprzątnąć, a w karmnikach podłogę wyłożyłam grubą folią jaką używa się do wykładania szafek kuchennych. Pozdrowienia dla prowadzącego, super robota 👍🏻

beatabrych
Автор

Z przyjemnością wysłuchałem niezwykle kompetentnego wykładu, serdecznie pozdrawiam Pana i wszystkich "Dokarmiaczy" !

szymondobrzynski
Автор

Mój karmnik dla sikorek bardziej przypomina budkę, a wszystko przez gołębia, który wcześniej okupował tradycyjny karmnik.
Gołąb właził do karmnika i siedział tam dopóki wszystkiego nie wyjadł i nie zasr.ł, odpędzając przy tym mniejsze ptaki.
Karmnik zrobiłem tak, że wejdzie tam tylko ptak wielkości sikorki, bądź mniejszy, w środku jest duży i przestronny, ale z zewnątrz to twierdza :)

Jac-Or
Автор

Dziękuję w imieniu moich sikorek, kosów i sójek.

kotwilson
Автор

Bardzo mądre słowa!!! rekompensujmy ptakom nasz " udział w zmienionym środowisku ", kto tego nie czuje i nie

izabelaug
Автор

No wreszcie! Przerzuciłam kilkanaście filmów i nie mogłam się dowiedzieć kiedy dokarmiać sikorki. One już są i zaglądają w moje okienko a mnie serce pęka bo słyszałam że za wcześnie. Zaraz idę je karmić.

monikaezop
Автор

Brawo jak zwykle. Pozdrawiam serdecznie Rafał Pajestka👍🌲🌳

rafapajestka-nalesnychscie
Автор

Fajny film, taki naukowy dla zaczynających dokarmianie ptasiorów🕊️🐦

stalewiakTV
Автор

Dziękujemy bardzo za super ciekawe informacje. Dokarmiamy ptaki zimą natomiast latem kolibry . Problemem, który mamy obecnie jest często odwiedzajacy karmnik krogulec. On tez szuka pożywienia, ale widok piór na śniegu nie należy do przyjemnych. Pozdrawiamy z USA. Czekamy na nastepne filmy .

jadwigabukala
Автор

Cudnie, czyli można dokarmiać ciągle 👍👍👍

MalgorzataM
Автор

Dokarmiam ptaki mniej więcej od wigilii. Mam mały ogród z drzewami owocowymi, kilkoma iglastymi i lubię patrzeć, jak jest ich dużo na tych drzewach, goscmi w moim ogrodzie są : kosy, szpaki, wróble, sikorki, synogarlice, wrony.Dziękuję, za ciekawy komentarz i pozdrawiam! .

halinakrystyna
Автор

Dokarmiamy ptaki codziennie.
Pozdrowienia dla prowodzącego Ptasiej Strefy. 😍💋 Super czlowiek z wielkim sercem! ❤

katarinalaubinger
Автор

Zaintrygowała mnie teza o konieczności dokarmiania ptaków przez cały rok. Akurat w tym roku mieliśmy prawdziwą mroźną i śnieżną zimę, która odeszła z dnia na dzień, wiec też z dnia na dzień mogłem uchwycić zmianę zachowania ptaków. Przy największych mrozach i śniegach z karmnika tubowego znikała mniej więcej jedna czwarta jego objętości dziennie, a stołówkowiczów było imponujące stadko. Od momentu kiedy nastąpiło ocieplenie, ferajna z dnia na dzień się rozproszyła po okolicy i analogiczną objętość ptaki zjadły ledwie przez tydzień. Widać w mojej okolicy korzystanie z karmnika, to dla ptaków tylko konieczność, a gdy poprawiają się warunki, to chętniej korzystają z naturalnych źródeł pokarmu. Zatem jeśli nie będzie jakiegoś nawrotu zimy, to widać że u mnie sezon dokarmiania w sposób płynny sam się wygasi.

tomaszopalski
Автор

Materiał petarda!!! Ja jako informatyk czuję się w obowiązku dokarmiać ptaki. I dzięki takiemu przekazowi będę to robić jeszcze w większym zakresie. Dziękuję, pozdrawiam. I czekam na dalsze uwagi
:)

szcpos
Автор

Przydatna wiedza, pozdrawiam wszystkich widzów :)

MilleniumOz
Автор

Dokarmiam wrony orzechami włoskimi.. kiedy przychodzę do parku, wszczynają głośne krzyki i całe stado wielkich wron fruwa mi nad głową. Kiedy przysiadam na medytacji i po chwili otwieram oczy, siedzą przy mnie, zaledwie metr oddalone- jak starzy przyjaciele 🙏🏼🥰

joanael
Автор

Mój karmnik na gdańskim Chełmie odniósł ostatnio sukces, który zaczyna mnie przerastać. W poprzednich latach zimowały u nas bogatki, modraszki, rudzik i parka kosów. Karmnik zainstalowałem z myślą o wsparciu lokalnej populacji wróbla domowego. Owszem, wróble też się u mnie stołują (raz nawet widziałem mazurki), ale ostatnio mam też wielkie stado zięb, wśród których plącze się też dzwoniec, poza tym coraz więcej grubodziobów (w listopadzie-grudniu był jeden, potem zauważyliśmy, że są dwa, a dziś rano widziałem ich co najmniej 6 równocześnie). Z rzadszych gości pojawiła się parka sosnówek. Za to rudzik rzadko się tej zimy pokazuje, chyba nie za bardzo odpowiada mu rejwach czyniony przez bogatki, zięby i wróble.

omarakana
Автор

Bardzo dobry materiał (jak więkość na tym kanale zresztą). Dobrze, że poruszył Pan temat tego, że biały śnieg nie jest wyznacznikiem tego, czy karmić, czy nie karmić ptaki.

TaksieZyjeNaTejWsi
Автор

U mnie w ogrodzie zagościły od zeszłego roku bogatki, a dziś przyleciała modraszka. Wg.Pana wskazówek pilnuje aby konsekwentnie je dokarmiać. Zaś wroble u mnie to stali bywalcy. Pozdrawiam serdecznie.

reniarenia