Як перестати порівнювати себе з іншими? | Самоцінність і самооцінка

preview_player
Показать описание
Чому нам притаманно порівнювати себе з іншими? Які є причини цього та як зупинитись і почати не оцінювати, а цінувати себе?

З дитинства нас з іншими порівнюють батьки, а потім ми це робимо самостійно вже в дорослому житті. І завжди знаходиться той, хто кращий за нас – розумніший, більш стильний, краще справляється з завданнями. Звичайно, інколи порівняння можуть бути корисними, можуть спонукати нас рухатись та стати краще. Але коли це стає постійною звичкою - ми втрачаємо себе, знецінюємо. Саме тому, можна порівнювати себе з іншими по-різному і результат порівняння буде теж різний.

Можна виділити два види порівняння себе з іншими. Один з них мотивує нас працювати над собою і діяти, а інший вганяє в тугу і знецінення себе та того, що ми робимо. Отже:
- Перший. Наприклад: Ви бачите того, хто краще за вас в певній сфері чи діяльності. Порівнюєте себе з ним із думкою: «ось у нього вийшло це зробити, я теж так хочу і я можу досягти того ж». Ви визначаєте що ви хочете і і починаєте діяти в напрямку до цілі. Так, для вас це є мотивацією в особистісному розвитку.
- Другий вид. Коли ви порівнюєте себе з кимось і постійно шукаєте те, в чому інший кращий за вас. Тобто, порівнюєте, як правило, не в свою користь. Як наслідок - настрій і впевненість у вас падає. Вам не хочеться нічого робити. Ситуація порівняння навпаки не не мотивує вас.

Звідки береться ця тенденція порівнювати себе з кимось? Друзі, а згадайте себе ще в ранньому дитинстві, коли мама або тато чи інший дорослий постійно порівнювали вас з іншими дітьми. Наприклад: який Петро молодець, так гарно розказав віршик, вчиться на відмінно, а ти так не можеш. А яка Оленка розумниця, помічниця, допомагає бабусі, а ти нічого не хочеш робити по дому.

І таких порівнянь в дитинстві ми чули не мало. Але ми виросли та з віком, продовжуємо жити і порівнювати себе вже самостійно. У дорослих порівняння теж «виросли»: «у колеги машина кращої марки, «вони їздять на море, а ми ні», «у неї ідеальна фігура, а в мене боки висять» і так далі. Таке порівняння аж ніяк не зробить нас кращими, більшими професіоналами або щасливішими за когось. Адже, коли ми порівнюємо себе з більш впевненими колегами по роботі, ми навпаки розчаровуємось у своєму професіоналізмі, сумніваємось у своїх силах. Тоді ми боїмось ставити собі нові цілі, не досягаємо бажаних результатів, через таку невпевненості.

Займатися оцінюванням самого себе та знеціненням себе - нерозумно. Така звичка постійно порівнювати себе з іншими, насправді, не несе в собі позитиву.

То як же перестати порівнювати себе з іншими? Перш з все, це бажання повинно бути лише ваше, ніхто не може змусити вас. Навчіться приймати себе різним. Вміти розрізняти себе та свої дії, де ви можете помилятися, щось не так зробити. Не приймати все на свій рахунок. Це змінить ваше життя та допоможе бути в зв’язку із собою, відчувати себе, діяти ефективніше і цінувати себе.

#сергійкостюк #самооценка #коуч #самоценность #психология

Кому важливо перейти до активних дій з вирішення своїх запитів та реалізації цілей:

❤️ Дякую усім, хто натиснув ЛАЙК. Ставте питання у коментарях.

#СергійКостюк
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Повага за український контент 👍
Невичерпного Вам натхнення і розвитку потрібному проекту!

Mila__