Na co uważać przy rekrutacji - 6 sposobów jak wybrać dobrego pracownika

preview_player
Показать описание
Jak sprawdzić istotne cechy kandydata na pracownika przed i w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej aby wybrać najlepszego. Jak automatycznie eliminować słabych kandydatów przed rozmową kwalifikacyjną. Sprawdzanie kandydata w trakcie rekrutacji. Na co uważać przy rozmowie kwalifikacyjnej. Na co uważać przy rekrutacji. Jak uzyskać spontaniczne odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak powiększyć swoje szanse w rozmowie o pracę jako kandydat.
rozmowa o pracę, rozmowa kwalifikacyjna, zatrudnianie pracowników, szukanie pracowników, pytania rekrutacyjne, zatrudnianie pracownika, odrzucanie niepasujących kandydatów na początku rekrutacji
00:00 - Dobry pracownik to skarb
00:46 - Jak sprawdzić uważność potencjalnego kandydata
01:08 - Co umieścić w opisie stanowiska
01:35 - Jak szybko odrzucić nieuważnych kandydatów
02:04 - Sprawdzanie kandydata po zaakceptowaniu CV
02:34 - Na ile kandydatowi zależy na pracy u Ciebie
02:40 - Uzyskanie spontanicznych odpowiedzi
03:30 - Dodatkowy sprawdzian ogarnięcia kandydata
03:52 - Z czym dzwonić
04:38 - O co pytać z zaskoczenia
04:59 - Jak przygotować test prawdomówności
05:50 - Na co zwracać uwagę podczas rozmowy w firmie
06:47 - Czy kandydat szuka pracy tylko dla pieniędzy
07:21 - Znaczenie zaangażowanych pracowników
08:06 - Czy kandydat szybko się uczy
08:39 - Optymalne wykorzystanie scenek
09:56 - Dla kogo przyda się najbardziej

Zapraszam do skorzystania z promocji na zestaw "Relacje+Konflikty" - do 31.12.2023 dodatkowe 10% rabatu z kodem PRZYJACIEL23

gdzie będziesz informowany o moich filmach, spotkaniach i innych akcjach pro bono

Znajdziesz mnie też:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ten film budzi sporo emocji niektórych widzów. Pokazuję w nim, jak się szybko odsiewa niepasujących kandydatów, a potem sprawdza ważne cechy tych, którzy przeszli dalej. To się nie wszystkim podoba, ale w przypadku stanowisk, które stanowią wielką szansę dla właściwej osoby, a przy których nie chodzi o masowe zatrudnianie wyrobników, są to dość standardowe narzędzia 🙂

AlexBarszczewski
Автор

Rekrutuje od 10 lat i to są doskonałe optymalizacje! Szacunek Panie Alexie

wujekleon
Автор

Techniki rodem z policyjnych przesłuchań / to już manipulowanie. - chore. Jeżeli takie podejście zostanie zastosowane do specjalisty to życzę powodzenia w szukaniu "wiatru w polu" 😀. Normalny zdrowy psychicznie, szanujacy się człowiek takiego pracodawcę odprawi z kwitkiem. No chyba, że zatrudniałby google- tam nie braknie chętnych, którzy zgodzą się na wszystko byle pracować dla takiego giganta i lidera.

ASPL
Автор

Witaj Alex . Twoje rady zawsze bezcenne. Niestety nie wszyscy logicznie myślą a to w
życiu najważniejsze . Miłego dnia .

kamilblask
Автор

Dobry wieczór Aleksie,
wykład, jak zwykle PETARDA💥
Serdeczności😜

robercik
Автор

Alex, serdecznie dziękuję 🌹 Obejrzałam z przyjemnością i chcę zapamiętać Twoje praktyczne wskazówki 😃

grazynapankowska
Автор

Super zmiana na plus! Bardzo estetyczne tło i ogromną poprawa w kwestii jakości dźwięku 👍

travelmodeon
Автор

Niemal równo dwie godziny temu, o 14:30 miałem rozmowę z kandydatem do pracy w jednej niemałej firmie, weryfikowałem jedynie jego umiejętności językowe, niemniej to niesamowite, Alexie, że wrzuciłeś teraz film na w takim temacie, zabieram się za oglądanie :)

wojciechczajka
Автор

Dobry Wieczór, szkoda tylko, ze wśród pracodawców zdarzają się nieuczciwe jednostki :-/

gosiapoznanska
Автор

Z taką rekrutacja jeszcze się nie spotkałam. Cenne rady dla pracodawców i kandydatów ☺

joannakozowska
Автор

jeśli ktoś ma dobrą pracę to zmieni ją tylko za wiele lepsze wynagrodzenie, a warto szukać najlepszych kandydatów

DanielPasieczny
Автор

Alex, co rozumiesz pod pojęciem dobry pracownik 🙂? Bo z początkowych rad dla rekrutujących jawi mi się obraz bezrefleksyjnego, ślepo podążającego za wytycznymi ( co może być zabójcze dla firmy) pracownika o małym doświadczeniu lub ewentualnie niskiej samoocenie, który dzięki temu, jest szansa, zgodzi się pracować za grosze ku chwale pracodawcy. Gdybym zobaczyla takie sztuczki w ogłoszeniu, uciekłabym gdzie pieprz rośnie ( a akurat czytanie dokładnie wszelkich zapisów jest moja domeną, nad czym ubolewają strony wszelkich umów 😅). Byłby to dla mnie wyraźny sygnał, że w tej firmie gierki na pracowniku są na porządku dziennym. Również testowanie różnie formułowanymi pytaniami niekoniecznie przetestuje prawdomówność, raczej spryt😉 Dawno temu na rozmowie z godzinę robiłam test, by się wpisać w wg mnie oczekiwane odpowiedzi i zapewnić ich zgodność, oczywiście dostałam tamtą pracę. Ponadto nie bądźmy hipokrytami, pieniądze są świetną motywacją, choć oczywiście nie jedyną. Dobrze skonstruowane zasady premiowania skutkują tym, że wzrost zarobku pracownika to wzrost zysku pracodawcy. To, czy dobry pracownik chce pracować w danej firmie, to powinno dopiero wyniknąć z osobistej rozmowy i zadaniu przez wykwalifikowanego pracownika litanii pytań o warunki pracy, a nie z mitu na temat firmy ( a o każdej firmie są skrajne opinie). Bardzo podobała mi się ta propozycja symulowanej rozmowy👍

bebecaca
Автор

Jak zwykle świetny materiał! Kawał konkretnej wiedzy jest przekazany na tym kanale 😊

aleksandrajk
Автор

Nie rozumiem, dlaczego cały czas jest takie zakłamanie odnośnie motywacji pracowników do podejmowania pracy u danego pracodawcy?!? Nawet na wykładach z ekonomiki przedsiębiorstw profesor próbował deprecjonować zysk firmy jako główny cel! Prawda jest taka, że pieniądze są głównym czynnikiem, który nas determinuje do podjęcia pracy u danego pracodawcy. Oczywiście trzeba też zaznaczyć, że priorytety zmieniają się wraz z naszym doświadczeniem zawodowym i sytuacją życiową. Ludzie na początku swojej kariery w dużym stopniu patrzą na to jak mogą się rozwinąć w danej firmie, bo zarobki mają na podobnie niskim poziomie. Kiedy zarobki są porównywalne to wtedy zaczynają mieć znaczenie inne priorytety.

Z mojego doświadczenia zawodowego (praca w kilku firmach) wynika kilka konkluzji. Po pierwsze to co wynegocjujesz na początku rozmowy i w perspektywie dwóch lat to z reguły masz. Później musisz się prosić o podwyżkę, mimo iż Twoja wydajność i ilość obowiązków się zwiększyła. Tutaj pracodawcy wolą stracić doświadczonego pracownika i przez przynajmniej rok czy dwa wdrażać nowego, tańszego, który potem też idzie do konkurencji za lepsze wynagrodzenie.
Przed pojechałem do potencjalnego pracodawcy najpierw rozmowa telefoniczna czy w ogóle opłaca się jechać i tracić czas, gdyż to co ma do zaoferowania pracodawca może nie spełniać naszych wymagań finansowych. Najlepiej zapytać jakie są widełki płacowe na danym stanowisku i czego konkretnie pracodawca oczekuje odnośnie danej kwoty.

Nie rozmawiać z ludźmi z HR o specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu tylko zabiegaj o rozmowę z potencjalnym przełożonym. HR w Polsce to porażka patrzą tylko przez pryzmat jakiegoś klucza, który dostali i tego się trzymają. Przykład. Złożyłem CV do firmy i rozmawiałem z HR. Po czasie zadzwoniłem, bo nikt się ze mną oczywiście nie skontaktował czy dostałem pracę czy nie. Pani z HR oświadczyła, że się nie nadaję na to stanowisko. Więc wysłałem bezpośrednio swoje CV do kierownika danego działu, gdzie miałem pracować. Na drugi dzień tel. od tego kierownika, po rozmowie dostałem zaproszenie na rozmowę z nim bez HR. Po ustaleniu szczegółów pracę dostałem. A dlaczego pani z HR mnie odrzuciła? Dlatego, że nie umiałem konkretnego oprogramowania CAD, mimo że miałem certyfikaty z dwóch innych i potwierdzone doświadczenie. Nauczenie się nowego softu nie zajęło mi wiele czasu.
Pozdrawiam.

vincentvia
Автор

Tylko pamiętajcie, by stosować te metody dla poważnych stanowisk :)
- Dlaczego chce pani u nas pracować?
- Jestem wielką fanką kibli, a państwa kible są słynne w całej Unii Europejskiej.
XD :)
Alex jak zwykle z dobrym i porządnym kontentem. Ja Cię oglądam, ale ostatnio mam mniej czasu i ochoty na jutub, dlatego mniej komentuję.

DroDro
Автор

P.s zawszę mnie pan rozbawi mimo minusów ma Pan Plus który przesłaniają minusy zadaje sobie pytanie czy pracodawcy sami spełniają te swoje oczekiwania odp NIE!!!

ukasz
Автор

Alexie, te sposoby są jak najbardziej dobre, jeśli szuka się do pracy osób o cechach, o których wspomniałeś - jak najbardziej się zgodzę :) Wzięłabym jednak poprawkę w przypadku zawodów/stanowisk, gdzie inne cechy kandydatów mogą być ważniejsze, bo można wtedy zbyt szybko kogoś skreślić :) Ale to chyba każdy powinien oczywiście wiedzieć, żeby swoje "sposoby" rekrutacyjne dostosować do własnych wymagań :) Pozdrawiam!

AgnieszkaSoroko
Автор

O dzisiaj czytam dokładniej oferty o pracę :)

mateuszrogolski
Автор

Przy dzisiejszym rynku pracownika, dla pracodawcy o słabym employer brandingu, ciężko jest pozyskać dobrych kandydatów. Jeżeli oferta nie jest oszałamiająca, a często początkujące firmy takich nie mają, to niełatwo trafić na zaangażowanego pracownika.

KamilLelonek
Автор

Dziękuję za wskazówki - lubię czuć się "w gotowości" do szukania nowej pracy. Nigdy tego nie robiłam, ale mam wrażenie, że taki stan pozytywnie wpływa na moją samoocenę i kondycję także jako pracownika.

magorzatap.