CZY NA MAŁYCH CIĘŻARACH ZBUDUJEMY MASĘ MIĘŚNIOWĄ?

preview_player
Показать описание
Badania:

Plany treningowe, dietetyczne, współpraca online:

SOCIAL MEDIA:

SZKOLENIA:

PODCAST "8 Powtórzeń do formy by Szymon Moszny":
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ćwicz tak jak możesz, nie ważne że efekty nie są takie same.
Trening z większym zakresem powtórzen też jest świetny, a już na pewno dużo lepszy niż brak treningu.
Przestań próbować robić wszystko optymalnie, i zacznij ćwiczyć, bądź lepszy z czasu na czas.
Najlepiej jest robić duży i mały zakres, żeby mieć różne adaptacje, ale jeżeli to nie możliwe.. kogo to obchodzi.

wojciechkrupa
Автор

DWA WAŻNE PUNKTY O KTÓRYCH WARTO WSPOMNIEĆ MOIM ZDANIEM. 1 - stosując mały ciężar zmniejszamy ryzyko kontuzji, 2 - stosując mały ciężar do upadku wykończenie mięśni jest dokładniejsze, co u mnie np skutkuje większą pompą. Ja polecam mniejsze ciężary. Żeby nie było zbyt nudno zakres 15-20 szczególnie w pierwszych seriach. Ale zgadzam się UPADEK DROGĄ DO SUKCESU :)

saint
Автор

Świetnie wytłumaczone i dobry przykład jak to można wykorzystać. Tak właśnie robię. Przykładowo cięższe wielostawy duży ciężar i mniej powtórzeń a reszta na odwrót. I tak na przykład OHP duży ciężar, max 8 powt, a wznosy 12-16 powt. Siady/martwy max 8 powt, a na maszynach nogi więcej powt. Płaska sztangą max 8, a rozpiętki już 12+ itd.

mareksulowski
Автор

Super material, jak zawsze Panie Szymonie 😊

danmiar
Автор

Tak, to prawda. Z racji wieku zszedlem z ciezarow w niektorych cwiczeniach na rzecz ilosci powtorzen i w zakresie 16-20 powtorzern hipertrofia jest zachowana. Natomiast minusem cwiczenia na taka ilosc powtorzen jest dluzszy czas treningu i wiecej cierpienia w trakcie dluzszych serii.

maksymilianogromski
Автор

Bardzo dobry trening i jeszcze lepsza miska

robertczekaj
Автор

Od x czasu ćwiczę z małym ciężarem, bo boję się o kontuzję (znam swoje ciało i wiem jakie mam ograniczenia). Poza tym, zależy mi na wytrzymałości mięśniowej, na drugim miejscu jest siła. Staram się to równoważyć ale jednak zamiast tego zakresu 8-12, robię 18-20 i więcej (zależy od ciężaru)

xarzipl
Автор

Tak, jeżeli bijemy towar. Pozdrawiam.

danielsukowski
Автор

U mnie świetnie zadziałał trening fbw robiony systemem Myoreps. Mniejszy ciężar i praca blisko upadku lub do upadku przy zachowaniu techniki i czucia mięśniowego.

hej_pablo
Автор

Witam, ja bym miał takie małe techniczne pytanko, dla zawodowców i ludzi którzy spędzili lata na siłowni pewnie będzie śmieszne i oczywiste, ale mnie ono zawsze nurtuje i ciężko mi było znaleźć jednoznaczną odp. w Internecie. Jestem os. początkującą, która do tej pory prowadziła siedzący tryb życia, ćwiczę aktualnie "ogólno rozwojówkę" na wszystkie partie mięśni (ale oczywiście w dobrych limitach, nie przeciążam się, zwiększam powoli ciężary). Mam też lekką nadwagę - zacząłem ćwiczyć po to głównie aby zrzucić kg, no i cel się udał, teraz chciałbym delikatnie wyrzeźbić ciało. Pytanie jest takie - czy jeżeli mam do dyspozycji 3 treningi w tygodniu, np. co 2 dni, to warto podzielić je na partie, np. dzień 1: klatka piersiowa / nogi; dzień 2: plecy / brzuch; dzień biceps / triceps / trochę treningu funkcjonalnego ? Nie wiem czy dobrze rozumiem zasadę budowania / rzeźbienia masy, ale czy nie będę miał wolniejszych zmian jeżeli raz w tyg pobudzę mięśnie klatki piersiowej (dzień 1) i minie ok tydzień do następnego tyg ?

grerererer
Автор

Odchodząc od tego czy większe ciężary czy mniejsze to z doświadczenia wydaje mi się, że ćwiczenia z mniejszym ciężarem mają mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji więc to na pewno jest duża zaleta tego według mnie. Pozdro

sonkubaproq
Автор

Buduje się na progresji (zwiększający się bodziec), ale kluczowa jest technika- nie ma sensu "targać więcej na pokaz".
Mięśnie uda nie będą traciły masy, gdy chociaż się chodzi, ale co z wielkimi górnej części ciała? Jaki sens dla organizmu/ układu nerwowego, żeby nosił klatkę, której nie używa?
Poza tym oni budowali na wytrzymałości, więc mięsień urośnie.
Tak "upadek mięśniowy" da bodziec, bo odcinamy glikogen, ale to "przerost formy nad treścią" i wręcz szukanie kwadratowych jaj.
Robić do 12 powtórzeń i do upadku (czyli za pierwszym razem może być 15 [ale jak więcej to przeciążyć, żeby był upadek przy ~12 i paradoksalnie przy drugiej serii odjąć, bo mamy mniej siły], wtedy w drugiej serii będzie "upadek" przy 10 i na dużych ciężarach; 3 seria upadek przy 7).
Czyli ja to łączę- progresja ciężarów ORAZ upadek mięśniowy. I się obijam, a wyniki jakieś są ;)))

marcin
Автор

Upadek mięśniowy to jedno ale ciężar powinien być powyżej 70% maksa . Co z tego że będziesz robił po kilkadziesiąt powtórzeń ? Na pewno nic z mięśniem nie zrobisz takim sposobem

malczan
Автор

Nieznam nikogo kto by zbudował sylwetkę na machaniu na pusto👍 znam za to ludzi którzy dalej robią dużo powt małym ciężarem i nic nie urosły 👍 badania jak każdy człowiek inaczej śpi je inna ma robote ma inne predyspozycje itd itp. Napewno moja droga do bycia silniejszym nie tędy zmierza

Drogadobyciasilniejszym
Автор

Nie ma znaczenia ciężar istotne żeby dochodzić do upadku mięsniowego i progresować możesz zrobic wyciskanie 100kg na 8 powtrz a mozesz zrobisz 50 pompek jeśli zblizysz sie do upadku albo do niepowodzenia bedziesz budował mięsnie.

RomekGrzmot
Автор

czy duzy zakres powtorzen wywola taki sam wyrzut hormonow anabolicznych? czy wyrzut anaboliczny jest wywolany ciezarem czyli napieciem mechanicznym czy chodzi o trenowanie blisko upadku?

Majkovsky
Автор

Podobno Van Dame trenował małymi ciężarami.

Trener_kolarstwa_C.A.
Автор

Kalistenika! Jest tyle ćwiczeń z ciężarem własnego ciała, które prowadzą do upadku mięśniowego, a przy tym są naturalne i do tego na świeżym powietrzu, a nie w ciemnej piwnicy.😊

witold
Автор

dla zdrowych ludzi pedzących przez życie jak piorun... duże ciężary i kilka powtórzeń dla dziadków przed 50 jak ja mały ciężar i kilkanaście powtorzeń w obawie przed kontuzją... co o tym myslisz?

danielkerber
Автор

Ja poproszę o film na temat treningu Heavy Duty.

bazejkot