Planowanie bloku/głowicy domowymi sposobami

preview_player
Показать описание

Uwaga - to nie jest film REKOMENDUJĄCY tego typu działanie, tylko odpowiedź na prośby widzów. Kilka miesięcy temu pokazałem film z pomiarami głowicy obrobionej ręcznie. Ponieważ wiele osób prosiło o szczegółowe informacje jak taki proces można przeprowadzić - zamieszczam. Jeśli masz do planowania głowicę lub blok - zrób to w DOBRYM zakładzie. Szkoda czasu.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Proszę potraktować ten film jako ciekawostkę a nie zachęcanie do takich prac. Czytajcie opis pod filmem. Pozdrawiam wszystkich

RemontidEalny
Автор

Tym sposobem udało mi się uratować głowicę z Suzuki Gn 250 mojego ojca. Co prawda miałem do dyspozycji kawał szkła hartowanego zamiast pcb ale efekt po 2h szlifowania przeszedł moje oczekiwania. Wiem, że mogłem głowice oddać do zrobienia ale obrałem sobie na cel renowacje tego motoru własnymi siłami. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że duzo rzeczy da się zrobić samemu - tylko trzeba przy tym myśleć i zdać się na logikę. Gdybym się kierował tymi wszystkimi "złotymi myślami" z for internetowych, to według nich, silnik, po takim zabiegu powinien eksplodować albo ztarzeć się od patrzenia.... Dziękuję autorowi za cenne wskazówki :-)

czokoanal
Автор

Witam. Kiedyś przypadkiem żeliwną głowicę po planowaniu w renomowanej firmie zachlapałem wodą i po weekendzie pojawiły się plamki rdzy. Zrobiłem podobnie ale płytą meblową i zacząłem od gradacji 320. po jakimś czasie oczyściłem i pojawiły się ślady maszyny- poprzeczne. Pobawiłem się z godzinę i ślady zniknęły. Złożyłem i działa do dzisiaj. Innym razem zaniosłem świeżo zdemontowaną głowicę do planowania, mechanik przyłożył linijkę i stwierdził, że krzywa. Zaproponował kosztowną naprawę więc zrezygnowałem. Wróciłem do domu, przykładam jedną listwę, drugą była o.k. ... Film bardzo pomocny, profesjonalnie zrobiony. Kiedyś pojazdy jeździły, maszyny działały po ręcznych obróbkach. Pozdrawiam

marekt.
Автор

docieranie głowicy niby wszystko ok ... ale jest metoda stara i stosowana w warsztatach bierzemy płaszczyznę (ja np 20mm tafle szkła pancernego 40 na 100 cm) przyklejamy papier ścierny (P 80) np 400x1000 mm bierzemy lakier nitro nanosimy na płaszczyznę głowicy . Głowice przesuwamy po płaszczyźnie pod jej własnym ciężarem - dokładnie widzimy w trakcie pracy wszelkie dziurki i doły, oczywiście pracujemy krzyżowo albo ósemkami... W momencie kiedy płaszczyzna- głowica robi sie lśniąca - robota skończona... Materiały drewnopochodna mają wadę związaną z wilgocią i ich reakcją na jej zmiany. Warto docierać na powierzchni większej od powierzchni głowicy mniejsze ryzyko błędu płaszczyzn... Ja osobiście docieram głowice w silnikach jakie robie i za ch...rę nie oddałbym do warsztatu ilość zbieranego materiału pozwala co najwyżej na 2 planowania głowicy a docieranie gwarantuje ograniczenie strat do minimum... nadrabianie po "profesjonalistach" poprzez dawanie grubszych uszczelek to zapraszanie kłopotów. Pozdrawiam W

wojciechmichalec
Автор

Takich filmów brakuje na polskim youtubie, merytorycznych, fachowych i praktycznych.

zengarden
Автор

To mi przez cztery lata technikum wmawiali, że w garażu, nie jestem w stanie uzyskać
takiej dokładności obróbki powierzchni bloku czy głowicy.
Przez wszystkie lata napraw myślałem, że jakąś manianę odwalam i przez przypadek mi się udaje.
Co prawda remontowane silniki pracowały, ale wszyscy mówili, że to nietechnologiczne działania są.
Bardzo, bardzo dziękuję za ten film. Kanał powinien się nazywać wiedza warta miliony.

halftrader
Автор

Kiedy jako jeszcze gówniarz zrobiłem tak głowicę od swojego KTMa. Rozkmilałem sam, bo nie było interneru jeszcze. Tyle że w drugą stronę, miałem papier na płaskiej powierzchni i pracowałem głowicą. Mój mechanik się śmiał że to nie będzie działać ale działało jak należy.

demonbox
Автор

Umiejętności bardzo przydatne w obecnym czasie. kiedyś odebrałem głowicę z planowania i kiedy przystawiłem linial były duże wglebienia nie pamiętam jakie ale napewno dużo większe niż pokazujesz. Skrecilem silnik i parę lat jeszcze jeździłem i było ok. Ta metoda jest dużo dokladniejsza niż marny szlifierz.

kazimierzkiszko
Автор

Świetny, edukacyjny film! Nie zdawałem sobie sprawy z dokładności wykonania narzędzi, które są dostępne w marketach!

pavel
Автор

Mocne, merytoryczne, logiczne i odważne ! Tak trzymać !

robertcichawa
Автор

A ja powiem ze film bardzo mi się przydał, w miejscu w którym jestem profesjonalna obróbka głowic jest bardzo wątpliwa (Brazylia) a jestem w trakcie remontu dość trudnego w naprawie silnika kv6. Dzięki tej metodzie przed montażem głowic będę miał pewność że blok spełnia standard! Wielkie dzięki!

jacswiet
Автор

matko boska oglądam któryś film z kolei na pana kanale to jest kompendium wiedzy, wikipedia w pigułce na temat aut, jak by cały internet tak wyglądał to żyli byśmy całkiem innym świecie, dziękuję niech panu bozia w dzieciach wynagrodzi xd

konbiex
Автор

Wspaniale o tych technikaliach traktujesz...
Dziękuję.

jacek
Автор

Wczoraj zakończylemn remont swojego silnika 2.5 td. W ramach sprawdzenia się i radochy zrobilem ręczne planowanie. W sumie zawsze uważałem, że tak można jeżeli sie to zrobi dokładnie i rozsądnie lecz brakło mi motywacji. Twoje filmy mi przypomniały i zmotywowały nieco do kolejnego wyzwania przy remoncie motoru :-). Wypadlo moim zdaniem równo i dokładnie. Jestem zadowolony ze swojej pracy. Nie robilem tego ręcznie dla oszczedności a zwykłej radości i satysfakcji. Dziękuję za Twoją inwencję w poszerzanie horyzontów technicznych. Pozdrawiam Serdecznie.

mariuszzet
Автор

Jestem zachwycony Pana wiedzą i podejściem do tematu. Widać że "czuje" Pan to co robi. Pozdrawiam i dziekuję za bezcenną wiedzę.

szymonxx
Автор

Bardzo ciekawy film, dużo merytorycznej wiedzy przekazanej w sposób, że miło oglądać. Pozdrawiam

mateuszjedrusik
Автор

Szacun za propagowanie technicznych ciekawostek, wytrwałość oraz precyzję!

movecizetodobryfilm
Автор

Trafiłem na twój kanał przypadkiem, poprzez film o domowym cynkowaniu. Masz naprawdę dużą wiedzę i potrafisz ją świetnie przekazać. Myślę, że prowadzisz jeden z lepszych kanałów o tej tematyce :-) Aż miło posłuchać

sewoi
Автор

No nareście - normalny człowiek, normalny mechanik 90% ludzi mechaniko-podobnych nie ma pojęcia o pracy ... i fajnie że pokazujesz o co kaman .
Podobnie jest z ustawianiem zbieżności ... można jechać na laser a ja nauczylem się na torze w poznaniu w warunkach -pod chmurką używać sznurka .
Efekt identyczny ...

hunperyskop
Автор

Świetny materiał, dzięki za podzielenie się tymi informacjami. Sam podobnym sposobem naprawiłem kompresor jakis czas temu. Nie szło dostać uszczelki więc splanowałem powierzchnie styku na kawałku gruszego szkła i trzyma idealnie.

maciekm