ЦАХАЛ. Жіноча АРМІЯ ІЗРАЇЛЯ. Історії сміливих жінок, які захищаюсь свою землю | WAS

preview_player
Показать описание
Армія оборони Ізраїлю, ЦАГАЛ, входить у топ наймогутніших військ світу. Але коли одразу після проголошення незалежності Ізраїлю йому оголосили війну відразу кілька держав, історія ЦАГАЛу тільки починалася. Тому кадрову проблему у збройних силах вирішили незвично. Ізраїль став першою в історії країною, де запровадили обов’язкову військову службу для жінок.

У цьому випуску WAS поговоримо про жінок у ЦАГАЛі. Ви дізнаєтесь, який термін служби та умови призову хаєлет — солдаток — до ізраїльської армії, яку роль військовослужбовиці відіграли в арабо-ізраїльській війні та скільки сьогодні в ЦАГАЛі жінок. Ми розповімо про Міну Бен Цві — першу командувачку Жіночим корпусом ізраїльської армії, про Естер Ардіті — першу жінку, нагороджену медаллю Ітур ха-Мофет за подвиг на аеродромі Хацор, і про Еліс Міллер, завдяки якій хаєлет отримали рівне з чоловіками право служби в бойових частинах.
#ізраїль #цахал #секторгаза

Використані матеріали:
Державний архів Ізраїлю / ‏גנזך המדינה‌‎,
National Photograph Collection / dept. Government Press Office (Israel),
Бібліотека Конгресу США / Library of Congress,
Національне управління архівів і документації США / National Archives and Records Administration
Армія оборони Ізраїлю / Israel Defense Forces

Використані відео:
IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0

Використані фото:
Collectie / Archief : Fotocollectie Van de Poll, Benno Rothenberg / Meitar Collection / National Library of Israel / The Pritzker Family National Photography Collection / CC BY 4.0, Boris Carmi / Meitar Collection / National Library of Israel / The Pritzker Family National Photography Collection / CC BY 4.0, Israeli GPO photographer / National Photo Collection of Israel / CC BY-SA 4.0, Israel Press and Photo Agency (I.P.P.A.) / Dan Hadani collection, National Library of Israel / CC BY 4.0, David Whiworth (Tony Clarke Collection) - David Whitworth / CC BY-SA 4.0, Avraham Vered / Прес-секретаріат Армії оборони Ізраїлю / CC BY-SA 3.0, Avraham Vered / IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0, Government Press Office (Israel) / Flickr / CC BY-SA 3.0, IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0, Mike Yudin / IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0, Amit Agronov / IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0, Israel Defense Forces - First Female Pilot to Fly F-16I (Sufa) Aircraft / CC BY 2.0, Israel Defense Forces / Flickr / CC BY 2.0, BITAN / IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0, Israel Police / CC BY-SA 3.0, שאול עומר דוברות חיל הים / CC BY-SA 3.0, לשכת העיתונות הממשלתית/ CC BY-SA 3.0, שאול עומר דוברות חיל הים - שאול עומר דוברות חיל הים/ CC BY-SA 3.0, Ori Shifrin, Israel Defense Forces Spokesperson's Film Unit / CC BY 2.0, IDF Spokesperson's Unit / CC BY-SA 3.0, דובר צה"ל/ CC BY-SA 3.0, SAM YEH / AFP, Roman Harak / CC BY-SA 2.0, Marcoantoniothomas / CC BY-SA 3.0, Norwegian Army / Adrian Lombardo - Flickr: Kringvern / CC BY 2.0

#WAS #Ізраїль #ЦАГАЛ
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Військова служба має бути доступною для будь-якої людини, що відповідає вимогам по здоров'ю та фізичній формі, стать не повинна мати значення. Інше питання, що в сучасних умовах саме явище призовної військової служби є сумнівною стратегією. Сучасні армії та війни потребують якісних фахових спеціалістів, яких правильніше наймати на контрактну службу. Для цивільних осіб була б не зайвою базова підготовка на базі структур територіальної оборони, але вона не має тривати роками і відривати людину від її економічної до соціальної діяльності.

rometsvv
Автор

Про жінок в УПА та ОУН також варто було би розповісти. Окремим відео.

СмартфонРусланів
Автор

В наший реаліях було б корисно вміти надавати першу медичну допомогу і вміти користуватися зброєю.

MariiaYavorska-xoyy
Автор

Служба в армії має бути добровільною і доступною будь-кому, хто фізично і психічно здатен її нести. І не важливо, що там у людини між ногами.

vladkama
Автор

Нехай квітне україномовний Ютуб. Дякую за працю.

yaroslavpqqq
Автор

В цілому непогано якщо населення має бойову підготовку і готове воювати за свою країну, але дуже важлива її якість в цьому напрямку в нашій країні треба ще багато чого зробити.

Ivan_Kozak
Автор

Дякую Вам за цікавий контент та високоякісні матеріали!

konstantinperepelycia
Автор

Звичайно, що мають проходити армійську службу і дівчата також.
Моя ізраїльська дружина проходила: обов’язковий курс військової підготовки, але в бойових військах не була, бо вона була у відділу журналістики, і приймала участь у створенні армійського журналу.
Якщо жінка то не обов’язково це фізична праця, є багато напрямків де можна приносити користь.
Сподіваюсь, що і в український армії знайдуть найкраще для всіх рішення.
Автори каналу - ви найкращі, контент максимально інформативний, і чудово сприймається .
Сьогодні приєднаюсь до ваших патронів.
Бажаю здоров’я, успіхів і миру вам, і рідній Україні

GinSokolov
Автор

Дуже правильно сказав Бен Гуріон щодо рівності. Про яку рівність можна говорити, якщо жінки не несуть строкову службу. Я за строкову службу для жінок

kseniiakompaniiets
Автор

Дякую за цікаву інформацію. Слава Україні і ЗСУ!!!

ТовщикСергей
Автор

У скіфів здається жінки могли воювати на рівні з чоловіками і тоді це не кнопочки було натискати а багато залежало від фізичної сили і витривалості. Судячи з поховань вони отримували в боях переломи та інші травми, деяких поховали з високими почестями(в могилу поклали коней і тп) що говорить про те що їх заслуги теж визнавались..

Niklay
Автор

Дякую за випуск - дуже актуально та цікаво) Відповідь: повинні, як і чоловіки - повинні. Все інше - вже питання потенціалу, досвіду, компетенції та можливостей, можливо - й бажання, але це не є питанням статі, гендеру, раси, або етносу.

ДмитроПантелеєв
Автор

Я захоплююся вашими відео, а особливо унікальними кадрами фото та відео, які ви показуєте нам у відео. Дякую!

milasavost
Автор

Крутий контент. Дякую за українську мову. Розвитку вам.

anonymous-chzr
Автор

Дуже гарний, інформативний матеріал.
І гарний приклад для нашої країни.
Ти або в ЗСУ, або для ЗСУ.

Dr.Green
Автор

В першу чергу нам потрібні ефективні закони щодо призову, проходження служби, тощо. По-друге, необхідно виконання таких законів. При умові адекватної роботи системи, так, мені здається, що жіноча служба була би вірним кроком. Взагалі то, це і так стосується не окремо жінок, а чоловіків також. Але історично це питання вже якось склалося)

Terrayko
Автор

Дуже цікаво!До речі, актуальне питання на даний момент.

yuliiadmytrenko
Автор

Прекрасна розповідь. Слід і у нас таке зробити ❤

mitologia_
Автор

дуже круте відео як завжди! чекаємо на відео про видатних прем'єр міністрів Ізраїлю з київщини – Голди Меїр та Леві Ешколя

yurabondarenko
Автор

Як мама трьох доньок скажу, так! Маю багато зауважень до теперішньої системи освіти, яка не готує до реалій життя( маю на увазі не сучасне життя, а життя без гаджетів та розгалуженої системи послуг що є дуже крихким, як показав досвід). Вважаю елементарні правила виживання, домедичної допомоги, поводження зі зброєю, дисципліна, тощо дуже актуальні в умовах присутності таких ненадійних сусідів ... Так, армія не для всіх, але хто нас буде питати чи готові ми коли настане час. До того ж, багато хто зі мною може не погодитись, але материнство нагадує ведення бойових дій))) щоб виховати самозарадних та думаючих особистостей. Бо забагато у нас аморфних і безцільних тіл накопичилось ... тепер за них гинуть найкращі.

naffhannah