Ostatni wjazd w rzepak! Zabieg na łuszczynę czyli T3 w rzepaku. John Deere 6930/Agrio Mamut 6000

preview_player
Показать описание
Cześć
To już ostatni wjazd rzepak i tak pozostaje do zbioru. Dzielenie zabiegu (na płatek) na 2 staje się już normalnością, przynajmniej w naszym gospodarstwie.
Zastosowane produkty
Polosition 0,45 l/ha
Inazuma 0,2 kg/ha
RSM 32 28 l/ha
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

12:03 w tym roku to grad w rzepaku przed zbiorem może być dobrym zdarzeniem.

Pablo-hmsu
Автор

t2 robiłem 2 tygodnie temu. Priaxor 0, 75l/ha i 150g protiokonazolu, na w połowie rozwinięty liść flagowy. Dziś byłem na polu i do tego żeby był widoczny cały kłos brakuje ok 2 pięterek ziarek. Na t3 planuję azkosystobinę jakieś 125g i 75g metkonazolu. Pytanie tylko kiedy jechać? Jak zacznie wyrzucać pylniki, tak?

michak.
Автор

A nie lepiej nawet zmniejszyć trochę dawkę protio i dodać chociażby tebu? Zawsze co dwa triazole to nie jeden. Ja dawałem 125 protio i 60 difeno, a w drugiej opcji 125 protio i 35 metko.

jatoja
Автор

Wojtek! Pomóż! Pryskasz swoim zestawem kukurydzę na szerokich kołach, gnieciesz rządek roślin, czy omijają koła? Jak gnieciesz, to wstaje po zabiegu, czy na zmarnowanie?

MrVelkurczak
Автор

Bardzo ładny rzepak. Kiedy wykonywany zabieg? Pozdrawiam

calo
Автор

Od początku roku byłem nastawiony na technologię dwuzabiegową. Jednak obecna susza, a co za tym idzie niższa presja patogenów, cena nasion i plony z ubiegłych lat w technologii jednozabiegowej nieodbiegające od oczekiwań odwlekły mnie od tej decyzji. Nawet azot na łuszczynę nie ma za bardzo u mnie sensu, bo rośliny jeszcze niechętnie odrzucają liście, więc mają składników pod dostatkiem.
Po cichu licząc na grad, też nie widzę za bardzo sensu inwestować w ten rzepak, chociaż jest bardzo ładny.

Azot na łuszczynę powoduje spadek zaolejenia nasion.

PsychopataHL
Автор

rzepak masz ładny na tym polu co było widać na filmiku u ciebie co był zrobiony zabieg WojKep 😊

sebastianjedynak
Автор

10:20 ja jechałem do poznania 150km 10 maja to nie było przerwy w żółtych polach więc jest problem, a co do ceny to 1600 zł będzie lepiej niż w ubiegłym roku po 3200 zł bo wtedy za 1 tona rzepaku kupiłem 1 tone saletromagu a w tym roku kupię za 1 tonę rzepaku 2 tony saletromagu,

arturnewholland
Автор

A zapomnialem dodac ze ja i moja rodzina od 4 lat nie kupuje i nie uzywa oleju rzepakowego.

konradchmiel
Автор

U was susza a uns już drugi dzień buże i obfite opady południe Polski

przemekb
Автор

Wojkep od ciebie nie kupił rzepaku ani oleju rzepakowego bo w tym rzepaku to cala tablica substancji rako tworczych. Teraz na grzyba itp a za miesiąc glifosat zeby go spalic. Takie rzepaki powinny isc do utylizacji a nie do spożycia.

konradchmiel