Настільна гра Brass. Бірмінгем - відеоправила

preview_player
Показать описание
Рідкісними є ті випадки, коли щось із часом стає тільки кращим. А із настільними іграми все ще складніше ‒ важко створити перевидання якоїсь гри, щоб вона стала кращою за оригінал. Сотні прикладів не дадуть збрехати. Але одному чоловікові, ім'я якому Мартін Воллес, таки вдалося це зробити. Колись давно, у 2007 році він створив не надто примітну, але вельми якісну настільну гру "Брасс". Вона одразу стала популярною, але, на жаль, дизайн не зміг привабити користувачів настільки, щоб вона була актуальною й до сьогодні. На щастя, у 2017 році світ побачив перевидання гри під назвою "Brass: Ланкашир". Та через рік Мартін Воллес перевершив усі найсміливіші сподівання і зробив те, що на довгі роки впише його ім'я в історію. І назва цього дива - "Brass. Бірмінгем". Вдосконалена версія двох попередніх, яка полонила серця фанатів і піднялася вже на 2 місце серед усіх настільних ігор на нашій планеті за версією того ж BoardGameGeek.

Події гри розгортаються у Великобританії у часи Промислової революції XVIII ст. Сама назва "Брасс" походить від сленгового слова "brass", що дослівно можна перекласти як "мідяки". На той час так називали дрібні монети, якими користувалися прості робітники.

Будьте готові, що це досить непроста економічна стратегія, у якої партія триває від 2 до 3 годин. Правила можуть здатися не надто складними, але у грі є чимало нюансів і підводних каменів, які змушуватимуть вас щоразу змінювати свій хід по декілька разів.

Як звичайно, основне завдання кожного гравця ‒ заробити максимум переможних очок. У правилах ви знайдете коротку біографію важливих персон того часу, роль яких ви будете виконувати під час гри. Ігрове поле цього разу переносить учасників партії в Мідлендс із центром у Бірмінгемі. Звичних портів, як було у Ланкаширі, тут уже немає, адже цей регіон розташований не біля води. Замість цього є спеціальні місця, куди завжди можна продати певний товар ‒ це торгові угоди. На початку партії вони розташовуватимуться випадковим чином у визначених місцях на карті відповідно до кількості гравців. Якщо в партії бере участь менше чотирьох людей, то із колоди з будівлями та містами також забирається усе зайве.

Загалом гра ділиться на дві епохи: епоху каналів й епоху залізних доріг. Як зрозуміло із назв, це впливає на тип доріг, які ви можете прокладати (канали відмічені блакитно-сірим кольором ліній, залізниця ‒ чорні лінії). Кожного раунду ви виконуєте по дві дії у порядку ходу. За кожну з них доведеться платити картою з руки. Потрібно відмітити, що тільки для будівництва для вас важливі певні види карт, а от для всього іншого їх можна класти будь-які.

"Brass. Бірмінгем" - це одна з найбільш продуманих, реіграбельних та стильних економічних стратегій, які були створені за всю історію індустрії.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ми намагались розібратись самостійно і після "пробного раунду", коли залишилось багато питань, ми знайшли відповіді на усі свої запитання. Дуже доступно розказано. Дякую!

irataran
Автор

Ого, неочікувано побачити відеоправила Брасу за такий великий проміжок часу від локалізації. Хороша робота 🔥🦾

mod_noise
Автор

Топова гра, незвично бачити її без преміальних фішок та ресурсів, як на мене це - обов'язково для гри, і коштує своїх грошей.
А ще дуже чекаємо наступний Брасс українською!

Osstap
Автор

9:42 Трошки неправильно вказали) Якщо там 2 позначки пива, розділені між собою, то там де 1 пиво в першу епоху, а там де 2 в другу епоху. Саме на цю будівлю яку ви показуєте виставляється лише 1 пиво

mod_noise
Автор

Вітаю! Підкажіть, будь ласка, на кожну клітинку на планшеті гравця викладається лише по одному жетону підприємств кожного рівня? Чи наприклад броварень 2-го та 3-го рівня є по 2 штуки на кожному планшеті гравця?

yuliapodkaura
Автор

Дякую за відео огляд!!!!
Допомогло розібратися

lapaout
Автор

Дуже якісне, детальне та зрозуміле відео. Якщо чесно, то був трохи упереджений щодо нього через малу кількість переглядів і не дуже цікаву обкладинку на відео, проте з перших хвилин був приємно здивований подачею, картинкою та послідовністю. Скинув усім друзям напередодні партії, щоб трохи освіжити правила перед грою, не витрачаючи на це дорогоцінний час гри. Однозначно лайк, підписка і власне коментар в підтримку. Бажаю удачі в подальшому розвитку і рекомендую дійсно трохи попрацювати над дизайном обкладинок і оновити їх згідно якогось спільного дизайн коду )

edlutsyk
Автор

Дякую за доступне викладення матеріалу 😊 тепер буде не так страшно читати правила 😊 здається гравцям краще пояснювати правила по епохам щоб не перевантажувати: на початку гри лише фаза каналів, а коли закінчиться то пояснити про залізниці 😊

MaxTatevskyi
Автор

надіюсь це предвісник того, що скоро зявиться другий наклад в продажу)

russeagle
Автор

Питання про перебудову

Я можу перебудувати підприємство, не важливо, продане воно чи ні?

Робиться перебудова лише на 1 рівень чи на скільки завгодно?

marynaak
Автор

Питання. Виникла ситуація. При побудові наступної ливарні не залишилось в запасі кубиків металу щоб викласти на ливарню. Чи ливарню не треба було будувати?

hemi
Автор

Маю питання: якщо від Редіча прокладений канал/залізниця до Глостера (комерсант), то чи можна прокласти дорогу від глостера до Вустера, якщо у Вустері немає моїх підприємств?

Іншими словами, чи вважається комерсант частиною моєї транспортної мережі?

marynaak
Автор

Пивний бонус «Модернізація» (в Глостері) можна використовувати на будь-яке підприємство на планшеті чи тільки на підприємство з найнижчим рівнем?

Приклад: маю текстильну фабрику 1 рівня і мануфактури вже 3 рівня. Я можу робити модернізацію на мануфактури?

marynaak
Автор

Питання: якщо для продажу одного підприємства потрібно 2 діжки пива, чи можна задіяти пиво від двох комерсантів і отримати 2 пивні бонуси? Чи продаж одного підприємства здійснюється одному комерсанту?

marynaak
Автор

Ресурс на підприємствах 2 рівня переходить в епоху залізниць?

Ринок на початку епохи залізниць не поповнюється?
Якщо він заповнений на 100%, то таким і залишається, чи там де є крапочки, потрібно прибрати ресурс?

marynaak
Автор

Перше - Дякую за огляд правил ціє дуже відомої гри, така собі 100% класика. Друге - немає меж у сенсі досконалості, підхожа = відповідна

oleksiisyroiezhkin
Автор

Питання при перебудові наприклад своєї ливарні, потрібно віддати будь яку карту? Чи обовʼязково ливарні або тієї локації де воно вже стоїть?

ragnaradi
Автор

чи правильно я зрозуміла, що за одну дію можна продати декілька мануфактур?

violapavlenko
Автор

Дія модернізації - одна за один хід, вірно?

Коли говориться про дві модернізації і витрати 2 заліза, мається на увазі за два ходи?

marynaak
Автор

Привіт, дякую за відео, але почитавши правила все ж таки виникло питання, в правилах написано, що гравці отримують додаткові ПО в кінці гри:
1. За грощі – 4 футта = 1ПО
2. За рівень прибутку – рівень прибутку = ПО. І це не зрозуміло так, як в правилах в порадах написано – «Не бійтеся брати позики. У кінці гри рівень прибутку не принесе вам жодного ПО».
3. Отримайте повторно ПО за всі свої перевернуті жетони підприємств рівня II та вище. Трохи не зрозуміло, ПО рахується двічі - в кінці епохи залізниць та потім повторно як додаткові? Чи це малось на увазі один раз в кінці епохи каналів (якщо вдалося побудувати рівень II та вище) та другий в кінці епохи залізниць?

Та ще відповідно правил виходить дією перебудови теоретично можна «підрізати» ПО супернику? В ситуації коли ти перебудовуєш його ливарню чи шахту на свою

SashaOdessa