Початок Другої світової: чому західні союзники не врятували Польщу? // Історія без міфів

preview_player
Показать описание
Знижка 20% на першу сесію за промокодом: BEZMIFIV20

ЗБІР ЗАКРИТО!

ПриватБанк 💳 5168 7451 5034 1136

На світанку 1 вересня 1939 року Німеччина й Словаччина напали на Польщу. Ця подія вважається початком Другої світової війни – хоча, наприклад, конфлікт між Японією та Китаєм точився ще з 1931-го, а в самій Європі буквально за кілька місяців до нападу на Польщу сталися угорсько-українська, угорсько-словацька, італійсько-албанська війни. Справжньою точкою відліку світового конфлікту стало 3 вересня 1939 року, коли війну Німеччині оголосили Велика Британія та Франція, а потім і Австралія, Нова Зеландія, Індія, Південно-Африканський Союз, Ньюфаундленд, Канада і Непал. Чому Гітлер вирішив атакувати Польщу, чи існували шанси зберегти мир, чому попри гарантії безпеки Польщі Велика Британія не оголосила війну СССР після 17 вересня, що зробили західні демократії для порятунку свого східноєвропейського союзника, як військові та цивільні німці сприйняли агресію проти сусіда й чи були шанси в поляків вистояти – з’ясовуємо у прямому етері.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Ведучим і співавтором є кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Владлен Мараєв. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців; поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу; сприяння консолідації українського суспільства; формування позитивного іміджу України й українців; сприяння усвідомленню місця й ролі України у світі та впливу загальносвітових процесів на нашу країну; поширення культури критичного мислення та навичок аналітичної роботи з джерелами інформації.

Нові відео на каналі виходять щосереди о 20-ій.

00:00 Початок стріму
00:30 Запрошуємо на офлайн-лекцію Владлена Мараєва «Епохи Української державності»
01:55 Хай квітне український Youtube!
02:18 Коли Друга світова війна стала світовою?
04:37 Витоки німецьких претензій до Польщі
11:21 Переговори про Данцизький (Польський) коридор, або ж Поморське воєводство
13:28 Чемберлен і Даладьє дають гарантії Польщі
17:22 План «Вайс»
20:28 Rozmova – допомога у важкі часи
21:46 Чи можна було зберегти мир?
35:14 Мікроавтобус для роти «Очі» 120-го окремого розвідувального полку
36:46 Останній німецький ультиматум
49:15 Провокація у Ґляйвіці
54:37 Стратегічне становище й сили сторін. Чи мала Польща бодай шанс?
01:07:42 Перші дні війни
01:15:05 Велика Британія та Франція оголошують війну Німеччині
01:23:00 Підтримай «Історію Без Міфів»!
01:24:25 Злочини поляків і німців
01:34:39 Операції першої декади вересня
01:39:07 Що зробили західні союзники для порятунку Польщі?
01:45:39 Битва на річці Бзура, падіння Варшави та Польщі
01:52:10 Втрати сторін
01:56:03 Еміграція та окупація
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

*Що має статися на росії, щоб війна проти України втратила популярність у тамтешнього народонаселення?* Поділіться вашими міркуваннями в коментарях.

IstoriyaBezMifiv
Автор

Дуже добре розкрита тема початку другої світової війни, дякую команді за чудовий етер

ИванЕмельянов-хы
Автор

Дуже гарний випуск, дякую авторам! Зверніть увагу на важливий момент. Навіть ті німці, що не підтримували Гітлера, схвально ставилися до знищення Польщі. Так само навіть ті росіяни, що проти путіна, вважають правильною війну проти України. І це лише одна з паралелей, яких багато.

volodymyreismont
Автор

Щиро дякую за цілком очікуваний випуск. Корисно і дуже показово, дуже дієві приклади-паралелі з сучасністю. Дії поляків щодо німців у перші дні війни цілком розумію і схвалюю. Добре, що розповіли про Ю.Унруга, його доля дуже показова і повчальна. Чи вірю, що цей приклад когось надихне у нас на відмову від російського? Хіба небагатьох.
Відповідаючи на питання, що потрібно, щоб московити змінили думку про хід війни: можливо(!!!) лише наші системні і великі перемоги, а їх неуспіхи вкупі з дієвими міжнародними санкціями. Чи вірю в таке поєднання-ні.
Цікаво було б дізнатися, скільки польських польських військовополонених пережили німецький полон.
Владлене, чи буде випуск про окупацію московією Галичини та Буковини під час ПСВ?

allatoll
Автор

❤Ваші відео, кожен раз це як лекція. Мені часом здається що я вчусь на історичному факультеті Щиро дякую за вашу, дуже потрібну роботу!

.
Автор

Вийшло так само цікаво як і про Оверлорд: здавалось би дуже відома тема, але розказана у послідовних деталях, розкривається так ніби ти вперше про це чуєш у житті. Дуже цікаво було дивитись стрім.

rogerwilco
Автор

Дякую за випуск. Дуже боляче дивитися як з історії не робляться висновки... І все іде по колу..

sergiiK
Автор

Дякую команді за пізнавальний та цікавий стрім)

ЛесяРожаловська
Автор

Дякую за кожне слово і кожну правильно донесену думку, друже, Владлен! Дякую за цю користь (для мене особисто) в кожній хвилині вашого монологу!

karapuz
Автор

Дуже важливо хто розповідає... Владлена можна слухати годинами, що не скажеш про інших оповідачів 😊

ЮрчикБормотунчик
Автор

Дуже вдячний автору за блискучу лекцію.Дуже багато відкрив для себе.!

RedrickShuhard
Автор

Дякую Вам за відео! Дякую усім Військовим, усім вам хлопці і дівчата за вашу тяжку героїчну працю! Слава ЗСУ! Слава Силам Оборони України!

alexmatery
Автор

Дякую за випуск .Безліч анологій із нашою війною.

ЄваКозак
Автор

Щиро дякуємо Вам за Ваші етери !!!! 🇺🇦🔱♥️

ВладВладислав-еж
Автор

Скільки вже чув про початок Другої світової, але вам вдалося розширити мої знання! Особливо за спогади сучасників тих подій.

ІванСтарчук-дж
Автор

Моя дитина, якій 1.3 роки, зазвичай не хоче їсти і розкидає їжу) Але під час цього відео їла все що дають, і з цікавістю слухала))) Історія без міфів, дякую Вам!!!) 😊❤

НаполеонБонапарт-зъ
Автор

Слава Україні! пропоную тему Радянсько-фінська війна (1939—1940)

Selaphiel
Автор

Мене дуже цікавить роль українців і життя українців того часу. Про цей час і боротьбу у Східній Галичині, роль ОУН та українців у Червоній армії 17 вересня буде далі. Я з Польщі і мені дуже подобається все, що стосується України та її історіографії. Я відчуваю себе поляком і люблю все українське

zenekkwiatkowskiukrainskah
Автор

Дуже якісно і цікаво подано матеріал. Дякую за роботу. Слава Україні!!!

Serge-lyvb
Автор

Чудове відео! Особливо подобається, що ви приділили так багато часу подіям які займають менше місяця, розповідаючи що відбувалось майже кожен день, це дуже допомагає розуміти ситуацію в якій тоді жили люди.

Скільки не дивлюсь відео про 2 СВ кожен раз знаходжу нові й нові співпадіння з тим як розпочиналась і йде наша війна з росією.

tam