'Studium w Szkarłacie', czyli śledztwo w sprawie Nakamichi 700ZXE [Reduktor Szumu] #308

preview_player
Показать описание
W tym odcinku, który w dużej mierze jest poświęcony omówieniu naprawy, będziemy przeprowadzać dochodzenie w sprawie wielu usterek, japońskiego magnetofonu kasetowego, Nakamichi 700ZXE.

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u:
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce szeroko pojętej elektroniki - RS Elektronika

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Panie Krzysztofie oczywiście że takie odcinki mają sens i są bardzo ciekawe i edukacyjne szczególnie w dzisiejszej dobie gdzie młodzież (do której ja niestety nie należę) nie ma tak dobrego dostępu do takich rzetelnych materiałów edukacyjnych jak to bywało dawniej. Oby było ich jak najwięcej. 🙂

pawebrzozowski
Автор

Dla mnie odcinki serwisowo-detektywistyczne są zdecydowanie najlepsze.

tomaszpiorek
Автор

Jest Pan z całą pewnością jedynym serwisantem w Polsce (i chyba jednym z niewielu na świecie) potrafiącym podołać takiemu przypadkowi. Wielki szacun za bardzo przemyślane, i co najważniejsze, uwieńczone sukcesem, śledztwo. Znakomicie się to ogląda, dlatego proszę o jeszcze.

alewczuk
Автор

Można napisać tylko jedno: wielki szacunek i uznanie dla Pana. Jest Pan znakomitym fachowcem, no ale to wiemy już od bardzo bardzo dawna.... Takie odcinki są mega interesujące.

radosawskorkowski
Автор

Wielki szacunek.
Ogląda się jak dobry kryminał, cały czas trzyma w napięciu.
Wspaniały magnetofon, imponująca wiedza oraz doświadczenie.
Pozdrawiam

jacekkalinowski
Автор

Tytuł adekwatny. Można rzeczywiście poczuć sie jak Holmes na tropie strasznie zawilej zagadki. Świetny odcinek!

peterireneus
Автор

Więcej takich odcinków! Mega szkolenie. Na takie wykłady mógłbym chodzić codziennie 🤪

paulatreides
Автор

Dziękuję Panie Krzysztofie za dokładny opis uszkodzenia. To kolejna lekcja pokory dla mnie.

audiotone.
Автор

Nie wiem kto na kim się wzorował, ale wygląd tego magnetofonu przypomina sprzęty Bang & Olufsen z końca lat 70tych i początku lat 80tych

SkeletonOfAnAngel
Автор

Oczywiście że chcemy więcej o Nakamichi

tencovteddy
Автор

Super, jako właściciel i serwisant swoich Naków RX505 i BX300 wyjątkowo doceniam wkład pracy i podejście. Mam nadzieję, że mógł Pan spać w nocy, a nie myśleć o źródle upływności. Mało kto sobie zdaje sprawę, że oprócz umiejętności, jest potrzebna silna psychika, żeby się nie zafiksować

mmxsse
Автор

Wprawdzie nie jestem expertem w dziedzinie tranzystorów i diod a tym bardziej logiki ich działania ale jak najbardziej jestem za analizą takich elitarnych sprzętów. Podziwiam Pańską wiedzę i chętnie obejrzę następne podobne odcinki. Proponuję na tapetę jakiegoś wysokiego szpulowca jak oczywiście będzie okazja ku temu. Pozdrawiam serdecznie.

andrzejwisniewski
Автор

Drogi panie Krzysztofie nie będę się niepotrzebnie rospisywał .Powiem tylko że robi Pan genialną robotę pełen szacunek

unitra
Автор

Za magnetofon 1000ZXL w 1981r. można było kupić dwa nowe fiaty 126p w Pewexie lub mieszkanie w Warszawie. Prezentowany dzisiaj magnetofon jest z innej półki lecz i tak jest to topowy sprzęt. Który był w tamtych czasach poza wszelkimi marzeniami Polaków. Podejrzewam że na zachodzie też nieliczni mogli sobie na niego pozwolić. Tak więc dziwi mnie że tak wysokiej klasy sprzęt w środku przypomina tą plątaniną przewodów wyroby Unitry z lat 80tych. Pozdrawiam i dziękuję za bardzo ciekawy materiał.

rafalmichalak
Автор

Takie odcinki mają sens, bo przynoszą mi nadzieję, że może i mój Nakamichi kiedyś doczeka się swojej kolejki u Pana.

tomaszgebel
Автор

Co za sprzęt. Niesamowicie skomplikowany, ale przynajmniej gra. Odcinek super, bardzo ciekawy. Pozdrawiam.

marointruz
Автор

Bardzo proszę o więcej. Dla mnie to powrót do korzeni. Gdy byłem nastolatkiem do mojej wioski raz w tygodniu przyjeżdżał serwisant naprawiać radia i telewizory, przeważnie lampowe. W te dni robiłem co mogłem, żeby przesiedzieć u niego cały dzień. Problemu nie było w wakacje, ale w roku szkolnym siedziałem jak na szpilkach żeby się po lekcjach chociaż na godzinkę załapać. Dziś odszedłem już dość daleko w kierunku zaawansowanych technologii telekomunikacyjnych, ale sentyment pozostał.

ExploratorSpektrum
Автор

Piekny material. Stara i solidna jednak technika, ktorej tylko rozum jest przeszkoda by ogarnac, znalezc i naprawic. Moze ciut nadmiernie pokomplikowana. Ciekawi mnie czas poswiecony naprawie i jej koszt...

krzysztofwaleska
Автор

Świetny odcinek, podziwiam za "logikę" o którą dzisiaj coraz trudniej ;-) Pozdrawiam!

zbigniewzawadzki
Автор

Szukanie usterek w sprzęcie elektronicznym, a zwłaszcza z kategorii audio, potrafi dostarczyć naprawdę wiele satysfakcji, kiedy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie jesteśmy w stanie naprawić coś, wobec czego czasem nawet poważne serwisy rozkładają ręce.
Szacun...

Justmeginol