Bohaterzy 1939

preview_player
Показать описание
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Witam Panie Olafie. Nazwisko telefonistki z Sępólna Krajeńskiego to Pani Krystyna Zarzycka. Taką informację przeczytałem w książce Bitewnym Szlakiem Września 1939 roku wydanej przez IPN w 2019 roku. Podziękowania za filmy które oglądam z wielką ciekawością. Pozdrawiam z Bydgoszczy.

andrzejchudzinski
Автор

Super 👌 super 👌 super 👌. Pozdrawiam serdecznie Pana Panie Olafie oraz wszystkich oglądających kanał

arkadiuszmurawski
Автор

"O ja pierdziu Konieczko" :D A tak na marginesie, kolejny mega zrobiony film. Cieszę się, że posiadając taką wiedzę, lubi Pan się nią dzielić. Dużo zdrowia życzę.

tubemarcys
Автор

Dziękuję powtórnie za przygodę. A dziękuję w imieniu tych ktorzy marzą o tym aby dotykać jak Pan historii nurzająć się w blotku i brudzie z własnym upragnionym wykrywaczem lecz zmora chorób odcina im tą możliwość, kładąc na łózku. Pisze te słowa po to, (oraz za tych)aby Pan wiedział że sens Pana trudu ma większe zasięgi i potrzebę istnienia. Raz jeszcze więc dziękuję w imieniu "niepełnosprawnych " Lecz w pełni fanów Olafowych zakręconych przygód. Z pozdrowieniami z dawnych Piastowskich szlaków. ..

LukiLuk.
Автор

Miałem to szczęście, że spotkałem Olafa w Tleniu, jeszcze przed emisją odcinka, trochę przeszkodziłem w konsumpcji zupy grzybowej i ruskich pierogów, ale Olaf sam z nieprzymuszonej woli trochę opowiedział o tym odcinku. Pogadaliśmy też o innych sprawach, po tym spotkaniu moja sympatia do Olafa wzrosła do maksimum. Serdecznie pozdrawiam, mam nadzieję że jeszcze sie spotkamy. Albert.

szymonmitonga
Автор

Witam Olaf zdróweczka życzę i jak zawsze oglądam najlepszy kanał historyczny : ))

Jack-qpzs
Автор

Nie rozumiem dlaczego jest tak mało łapek w górę. Odcinek jak zwykle zacny i nie można się nudzić. Olafie pozdro Brachu i do

besapil
Автор

Dziękujemy za wiedzę którą nam przekazujesz. Chłoniemy ją jak gąbka i chcemy więcej i więcej. Zdrówka.

smithygarage
Автор

Ein prima Beitrag, Olaf bedient sich einer verständlichen und sachlichen Sprache. Ein Experte, den man versteht👍👍👍👍

heidikrauze
Автор

Fantastyczny odcinek. Gratulacje za włożoną pracę. Pozdrowienia z Grójca

pablobajbus
Автор

Zawsze jestes Debesciak, ale ten odcinek wyjatkowo debesciakowy! Tak trzymaj Olaf! Gratuluje wiedzy, sposobu jej nam podania i checi dla nas pracowania. Dziekuje.

t.pydyszewski
Автор

Jest film od Pana Olafa Popkiewicza i za to mu dziękuję. Oglądam od początku do końca bo bardzo ciekawie są przedstawiane różne historyczne wątki. Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Łapka leci w górę. I do następnego.

tadeksobkowiak
Автор

Szacun, mój ulubiony historyk. Więcej i ciekawej wiedzy jak zawsze u Olafa. Pozdrawiam

sebastianlinda
Автор

Bardzo lubię Olafa słuchać, naprawdę świetnie opowiada losy wojenne,
Edit, Mój ś.P. wujek opowiadał jak trafił na wywózkę do niemiec, wspominał między innymi że trafił do Niemieckiego Baora czyli dla nas farmera lub po prostu rolnika, nie był on złym niemieckim baorem, szanował go tolerował, on opiekował się jego zagrodą, wspomniał mi jak trafił do Jugosławii, gdzie trafił na Wojsko Polskie, gdzie nie robili sobie nic z tego że Polska walczy, imprezowali, bawili się takie wojsko Polskie, po wojnie ten właśnie baor niemiecki kontaktował się z moim wujkiem, między innymi że chciał mu oddać cześć lub całość swojej nieruchomości, za to że ten tak dbał o jego posiadłość. pozdrawiam, historia prawdziwa.

Qbus
Автор

Jak zawsze świetnie się oglądało, interesująca narracja historyczna okraszona fajnymi znajdkami, to jest to👏.

black_wolf
Автор

Witaj :) jak zwykle poziom wysoki i wiedza! Pochodzę właśnie z okolic Sępólna :) dokładnie Więcbork :) Pozdrawiam

damianprzybysz
Автор

W czasach mojego dzieciństwa weterani września byli jeszcze pospolici a ja przy każdej okazji wypytywałem jaki kto miał pistolet. I tak przykładowo mój wujek strasznie mnie rozczarował mówiąc, że pierwszego visa to zobaczył w partyzantce i to niemieckiej już produkcji. Wujek mówił że był przepis, że broń osobista ma być co najmniej 6-strzałowa i co najmniej kalibru 9mm. Przepis był całkowicie martwy i w jego pułku nikt go nie egzekwował. Rządził P08, ale poza tym było wszystko, ci co przyszli z carskiej armii stawiali na Naganta, choć kaliber mniejszy, austrowegięrczycy często mieli austryjacki pistolet, choć kalibru 8mm i ładowany z łódki miał opinię pewnej broni. Wujek miał miał FN, 15-strzałowy! Ogólnie podział był taki że rezerwiści mieli to co wydał magazyn, ci co znali okopy pierwszej światówki stawiali na broń którą już wypróbowali i morderczą siłę ognia a sztabowcy nosili kieszonkowe pistoleciki, mówiąc, że do ataku można posłać byle durnia a oni są od dowodzenia.

krzysztofcebula
Автор

Panie Olafie super wszystkie produkcję i gratuluję ogromnej wiedzy historycznej. Proszę nagrać film o Korpusie Ochrony Pogranicza. O starej Straży Granicznej 39-tego roku, o ich działaniach mało jest info. Czekam na następne filmy pozdro i czołem.

zbigniewzet
Автор

Łapka w górę i czekam na kolejny odcinek na najlepszym kanale! Pozdrawiam Pana i wszystkich miłośników historii i militariów 🙂

maciejkaminski
Автор

Bardzo fajny odcinek, a skoro takie pomorskie klimaty to może jakiś odcinek o obronie mostów w Tczewie i całej akcji przejęcia tych mostów jaką Niemcy zaplanowali. No i skoro mowa o cywilnych bohaterach września to warto też pamiętać o polskich kolejarzach z Szymankowa

ReDFox-fqco