UPADEK URSUSA: 125 lat TRADYCJI do KOSZA? #BizON

preview_player
Показать описание
ODBIERZ do 20 BONUSOWYCH AKCJI i OTRZYMAJ do 7.95% na Freedom24:

Jak skorzystać otrzymać bonusowe akcje?

Aby aktywować kod promocyjny, zasil swoje konto handlowe wymaganą kwotą, a następnie wykonaj poniższe czynności:
1. W internetowej wersji platformy handlowej Freedom24 przejdź do strony swojego profilu.
Upewnij się, że wybrałeś konto handlowe, a nie konto D
2. Kliknij link Wprowadź kod promocyjny.
3. Wpisz kod w polu i kliknij „Użyj”.
4. Otrzymasz bonusowe akcje w ramach losowania.

Jeśli masz trudności z ich otrzymaniem, spróbuj odświeżyć stronę i znajdź w swoim profilu blok „Gratulacje”.

Na Platformie Freedom 24 znajdziecie:
- Długoterminowe plany oszczędnościowe z oprocentowaniem do 7.95%!
- Zwrot w wysokości 3,13% w Euro i 4,9% w Dolarach z dzienną kapitalizacją odsetek!
- Nawet 1 000 000 akcji, funduszy ETF, opcji na akcje i innych instrumentów finansowych!
- Najlepsze ceny zleceń i uczciwe prowizje, oraz
- Najniższą cenę opcji na akcje w Europie: tylko 0,65 USD za zlecenie!

Freedom 24 to broker giełdowy i spółka córka dużej grupy kapitałowej - Freedom Holding Corp. (FRHC) notowanej na Amerykańskim NASDAQ, a także stały partner kanału.

Spółka raportuje do CySec, Bafin i SEC.

* Twój kapitał jest narażony na ryzyko.
Prognozy i wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wiarygodnymi wskaźnikami przyszłych wyników. Niezbędne jest przeprowadzenie własnej analizy przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji. W razie potrzeby należy uważnie zasięgnąć niezależnej porady inwestycyjnej od certyfikowanego specjalisty.

Dlaczego URSUS musiał UPAŚĆ?

URSUS to legendarna marka polskiego przemysłu maszynowego ze 125-letnią tradycją.
Co doprowadziło zatem do tego, że legenda polskiej motoryzacji ponownie ogłosiła upadłość?
Za czasów PRL-u, Ursus nie miał sobie równych! Był prawdziwym gigantem, ale niestety brakowało wtedy wiedzy, jak ten potencjał produkcyjny wykorzystać (Ursus wcześniej był Narodowym monopolistą, a nagle obudzić się w kapitalizmie i otwartym rynku, gdzie trzeba konkurować z Zachodnimi koncernami).

Setki tysięcy traktorów opuszczających taśmy fabryki stały się symbolem postępu i niezależności polskiej wsi. Produkty tej marki eksportowano na cały świat, a Ursus snuł ambitne plany na kolejne dekady – spółka marzyła nawet o podboju Afryki.

Wszystko zmieniło się po transformacji ustrojowej, kiedy fabryka – giganta PRL-u – musiała nagle przetrwać w warunkach wolnego rynku.

Lata 90. były dla Ursusa prawdziwą próbą sił.

Gigantyczne zadłużenie, rosnące koszty i silna zagraniczna konkurencja, to tylko część wyzwań, które firma napotkała w nowej rzeczywistości gospodarczej.

Kolejne próby ratowania Ursusa – w tym projekty nowych modeli i umowy eksportowe – nie były wystarczające, aby przywrócić marce dawną świetność.

Obecnie, po latach zmagań, fabryka Ursusa, symbol przemysłowej potęgi, znalazła się pod młotem syndyka. Co ciekawe, Ursus pozostawił po sobie ślad nawet w warszawskim krajobrazie – jedną z dzielnic miasta nazwano właśnie na cześć tej legendarnej marki.

Dziś po dawnych zabudowaniach fabrycznych pozostały tylko wspomnienia i symboliczne neony w kształcie traktorów.

Czy Ursus rzeczywiście zmartwychwstanie dzięki nowemu inwestorowi, czy może jest to tylko ostatnia iskra w dłoniach przypadkowego nabywcy? A może przyszłość tej marki tkwi w zupełnie innym sektorze, np. w zbrojeniówce?

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o historii wzlotów i upadków Ursusa – od lat świetności w PRL, przez trudy kapitalizmu, aż po kontrowersyjne przejęcia – koniecznie zobaczcie ten odcinek!

Rozkład odcinka:
00:00 - #BizON: KONIEC URSUSA, LEGENDA UPADA PO RAZ OSTATNI?
01:47 - URSUS: Od czego się zaczęło?
04:04 - URSUS: Gigant w PRL-u, niemowlę w kapitalizmie
09:20 - Ursus z nowym, Polskim właścicielem
11:17 - Upadek Ursusa: Zadłużenie przerasta możliwości
15:15 - Blok sponsorowany
16:35 - Na majątek wchodzi syndyk!
19:48 - Na czym polegały problemy Ursusa?
29:31 - URSUS z NOWYM INWESTOREM!

JESTEM TEŻ TUTAJ:

Źródła:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор


Freedom24 to broker giełdowy i spółka córka dużej grupy kapitałowej - Freedom Holding Corp notowanej na NASDAQ, a także stały partner kanału.
Pamiętajcie, że inwestowanie wiąże się zawsze z ryzykiem, a stwierdzenia zawarte w filmie są wyrazem mojej opinii, a nie rekomendacji inwestycyjnej (odsyłam do opisu filmu).

WAŻNE:
Wszelkie oferty promocyjne, jakie pojawią się na kanale będą dostępne jedynie dla osób, które założyły konto z linka powyżej lub w opisie. Warto o tym pamiętać, żebym później nie musiał odmawiać Wam tych możliwości

Najczęstsze pytania:
1. Konto z linka jest darmowe (tzn. nie ma opłat za prowadzenie), natomiast prowizje pojawiają się wtedy kiedy chcecie inwestować, czyli przy zakupie instrumentów finansowych (jak np. akcje, ETF czy opcje).

2. Platforma pobiera jednak opłatę za wypłatę środków, która każdorazowo wynosi 7$ lub 7€ (bez względu na wartość wypłaty). Szczegóły dostępne w zestawieniu opłat

3. ŚRODKI zabezpieczone są do 20k Euro przez tzw. ICF czyli Investor Compensation Fund. Warto zapoznać się ze sposobem jego działania w razie czarnych scenariuszy.

Praktycznieopieniadzach
Автор

Panie Damianie, mam ogromną prośbę. Myślę, że temat polskiego przemysłu produkcji porcelany na Dolnym Śląsku byłby ciekawym tematem na materiał. Konkretnie jego całkowite unicestwienie. Fabryka Porcelany " Książ" w Wałbrzychu, później " Krzysztof ", aż do upadku największego giganta Zakładu Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej. Historia myślę, że godna przedstawienia w materiale filmowym. Mam nadzieję, że ten komentarz zostanie dostrzeżony. Jednak gdyby się tak w najbliższym czasie nie stało spróbuję skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio. Uważam, że podobnie jak przemysł cukrowniczy, przemysł produkcji porcelany został celowo unicestwiony.

Kamilos
Автор

Ursus upadł przez złe zarządzanie i zapóznienie technologiczne. Klepali c330 i c360 ze zgrzytającymi skrzyniami podczas gdy zachodnie marki wprowadzały półbiegi bez sprzęgła. Po prostu przespali rozwój, a na samym sentymencie daleko się nie zajedzie.

misiekss
Автор

4 kroki upadku ursusa
1. Licencja zetor 4011 a za razem rezygnacja z c 345 ( c325 z 3 cylindrowym silnikiem)
2. Rezygnacja z serii u na rzecz licencji MF
3. Usuwanie nie wygodnych władzy doświadczonych inżynierów.
4. Brak modernizacji technologi

Roboticme
Автор

My to potrafimy zarzadzać... Zeżre nas zaraz Ukraina, która jest w trakcie wojny... szok!

atari
Автор

Kiedyś Motobieda wrzucił film o tym dlaczego FSO musiało upasć. Cos mi sie wydaje że wiele argumentów z tamtego materiału bedzie pasować tutaj.

darex
Автор

Nie znam się na prawach rynku, ale boli mnie, że w Polsce nic się nie opłaca. Ani przemysł, ani produkcja rolna, że stajemy się głównie rynkiem zbytu firm zagranicznych.

elzbietagotlib
Автор

Przykro się to oglądało... Dlaczego ciągle jesteśmy Afryką Europy i wybieramy ludzi którzy nie chcą tego zmienić...

gawrioprincip
Автор

PZL Wola i silniki do czołgów T-72 też nie były opłacalne. Jak widzę zarządzanie po polsku to mi się nóż w kieszeni otwiera. Niestety każda spółka skarbu państwa otrzymuje w prezencie radę nadzorczą z klucza politycznego. To jest gwarancja że z taką bandą nieuków u steru nic się nie osiągnie, dzięki niekompetencji nie podejmą żadnej decyzji bo to się wiąże z ryzykiem i będą trwać latami do szczęśliwego rozwiązania firmy.

MrCzarnm
Автор

W końcu rzetelny materiał, dlaczego marka upadła i przez kogo.
A nie powtarzanie kłamstw, że wszystko jest rozsprzedane za bezcen.
Jestem w tym tematcie i dziękuje za taki film.

marcing
Автор

Początkiem końca Ursusa były Związki Zawodowe i Wrzodak. Potem to już tylko znak towarowy, kilka budynków-opuszczonych lub wynajętych hal- i montownia. Ursus znikną z końcem produkcji w Ursusie.

kacperkomentuje
Автор

Dzięki za napisy przy wypowiedziach. Pomagają bardzo w odbiorze filmów

karolmickiewicz
Автор

Mamy bardzo inteligętnych i wykształconych ludzi ale nie umiemy tego wykorzystać, kupujemy wszystko z Chin lub od Niemców.

robertfijalkowski
Автор

Jeśli chodzi o ten materiał, kawał dobrej roboty !!!
👍

bigkoma
Автор

Dobrze że ktoś takie materiały robi.... główny ściek ma to gdzieś :)

piotr
Автор

Ciekaw jestem jaka jest rzeczywista wartość choćby samych gruntów będących w posiadaniu Ursusa. Do tego wartość znaku towarowego znanego w wielu krajach świata. Czy nasze władze przespały tą sprzedaż za kilkadziesiąt milionów zł. czy też jest to kolejny prezent dla Ukraińców?

Juras-sp
Автор

Ten artykuł z 2008r. "Uzel nie będzie produkował Ursusa" idealnie ukazuje w jakim kierunku my idziemy od tego czasu. Przełóżcie to sobie na dzisiejsze czasy, gdzie przez ostatni rok mogliśmy czytać takie nagłówki jak: Intel jednak nie zainwestuje w Polsce. Budowa CPK wstrzymana. Rozbudowa portu odeszła do lamusa. Izera jednak nie powstanie. PKP Cargo ze strata. Wszystko, dosłownie wszystko w ostatnich latach zalicza spadek, podczas gdy w innych miejscach na ziemi przemysł prężnie się rozwija. Gratuluje osobom, które przez tyle lat głosują albo na jednych albo na drugich. Powinniśmy połączyć siły jako obywatele i wywieźć tych z wiejskiej na taczkach.

figus
Автор

Za podbój Afryki płacili polscy rolnicy w latach dziewięćdziesiątych cena ciągnika była dwa razy większa niż na eksport więc kupowało się Pronara Eltzeta bądź Zetora straty były na eksporcie

Reddraagon
Автор

#BizON świetny materiał, fajnie przybliżyło to dla mnie historie Ursusa. Jak zwykle dobra robota, a wiec czekam na #GetBack 😊

PokeSquaaad
Автор

Do 190KM ciągnika wkładane były pompy hydrauliczne od wydajności 55l, skrzynie nie dość, że tylko w manualu to jeszcze bez synchro i z plasteliny. Case czy JD z lat 70tych miały lepsze skrzynie niż Ursus w 2006. Niski moment obrotowy. Ergonomia kabiny, żadna. Można wymieniać i wymieniać. Zero zmian koncepcyjnych tylko odkupowanie czegoś od MF czy Zetor i wklejanie tego w coś co już dawno powinno być zaorane i zaprojektowane od 0. Ostatnie wersje przynajmniej na papierze wyglądały lepiej ale to i tak było za późno. Dekady niegospodarności i liczenia tylko na to, że "głupi patriota" kupi, bo to "nasze" przecież. Do wersji po 200x ciężko dostać nawet części dla tego cudu techniki... Jakąś nadzieją są firmy takie jak Metal-fach, Czajkowski i wiele innych, które sprawiają, że ten rynek trochę do nas wraca i oby coraz bardziej ale ciągników i kombajnów polskich marek raczej już nie uświadczymy.

Piwowar-xu