Miért Drágák a Gyémántok, ha NEM RITKÁK?

preview_player
Показать описание


Nincs jobb módja az igaz szerelem megpecsételésének, mint egy gyémánt gyűrű. Igaz? A gyémánt szimbolizálja a megtörhetetlen kapcsolatot kettőtök között és ahogy az 1 milliárd év alatt formálódott kő örökké tart, úgy fog a szerelmetek is. De az is lehet, hogy ez csak egy kő… Egy kő, ami a világ valaha létezett legnagyobb marketing hazugságának terméke.


#marketing #érdekes #tízeslista
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

egyetlen helyen látom értelmét a gyémántnak: szerszámokon 😁😏

hyposaurus
Автор

Kövi epizód lehetne a VPN cégek mögötti hazudságokról is téma! :)

digimacska
Автор

Nekem is van otthon gyémánt 😂 csak én vagy téglát vagy csempét vágok vele 🤣

sandorpaprika
Автор

Azokat a lányokat akik gyémánt gyűrű nélkül nem akarnak férjhez menni, olyanok veszik el akik nem néznek ilyen videókat!

saroltasellei
Автор

Engem soha nem érdekelt mi a divatos, mi a drága, mi az ami ritka és emiatt eszméletlenül sokat kérnek érte. Világ életemben ostobaságnak tartottam azt, hogy az anyagi értéke egy tárgynak kifejezheti a masik iránt érzett szerelem szintjét vagy milyenségét. Valójában a szerelem nem mérhető pénzben, ahogy egy ember élet se.

Az elettársamnak is mondtam, hogy ha egyszer eljegyez, akkor orvosi fémből készült gyűrű legyen, mert allergiás vagyok a bizsúra. Ha nem lennék az, magasról tojnék rá, hogy bizsu a gyűrű.... 🙂

Viszont köszönöm a videót, tanulságos volt és érdekes. Remélem még hoztok hasonló leleplező videókat! ☺️

cathreenmisery
Автор

Örülök, hogy végre ez is műsorra került. Sajnos erről szól az egész mai világ.

zsigajung
Автор

A mesterséges gyémánt (nem az ipari, amit már régen gyártanak hanem az ékszerbe alkalmas több karátos) ma már pl. USA-ban 10x kevesebbe kerül, mint egy bányászott, de minden ilyent mikroszkopikus lézerrel gravírozott sorozatszámmal kell ellátni. De semmiféle egyéb eltérés nincs a természeteshez képest. Azért, hogy a melós is tudjon eljegyzési gyűrűt venni. Persze, a technológiát, amivel készítik, próbálják titokban tartani, de nem nagy hővel, nyomással készítik, mint az ipari gyémántot, hanem katalizált kristálynöveléssel, ami egy évekig tartó folyamat (min 4 év, de minél továbbá tart, annál nagyobb lesz a kő) Hosszú ideig tart, de nagy tömegekben lehet csinálni. A gyémántot nem csak kalapáccsal lehet szétzúzni, de meg is lehet gyújtani, elég, mint a koksz, és CO2 lesz belőle.

istvantorok
Автор

Engem nem izgat a gyémánt, nálam az opál a nyerő 😀 de leginkább a szerelem, a megértés, a kedvesség, az odafigyelés a másikra, hogy mindenben tárai legyünk egymásnak ...ez a legfontosabb, többet ér minden gyémántnál!❤️ Tudom, tudom nyálas de így van! 😊

borbalamondi
Автор

Párommal 20+ éve vagyunk együtt 2 gyermek szüleiként se gyémánt se egyházi fakszni...😂 egymást választottuk együtt megyünk előre! Ehhez semmi fogadalom nem kell csak tesszük amit mi gondolunk😊

fadri
Автор

💎" A gyémántot csak a gyémánt vágja, erős legyél ki az ütést is állja...." Ossian 🔉

nonsensicon
Автор

Ez kb. majdnem minden brand lényege. Sokszor nem a minőség, hanem a presztizs a fontos, amit ráépítenek.

csabatheking
Автор

Azért tegyük hozzá, hogy az olaj, a gáz vagy az arany is ebben a cipőben jár. Pánikot keltve, hogy 100 év és nem lesz olaj, vagy akár gáz, meg hogy gázhiány van, holott csak a kitermelést direkt csökkentve adják el drágábban. Az aranynál is inkább a kitermelés az ami miatt magas az ára.

markbrekocki
Автор

20€ volt a gyurum. Ezust, cirkon. Tokeletes, es szeretem.
Eloszor egy TopJoy kupakot huzott az ujjamra 😂

dongo
Автор

Elég sok dologgal van ez így. Kb az összes márka ilyen. Minden szarra képesek vagyunk indokolatlan sok pénzt kiadni. Én meg nem találok egy farmert a méretemben 😂

szilardolvedi
Автор

Mennyire igaz jó hogy nem vagyok házas 🤣

KeletiGangFunnymoments_yt
Автор

Jó lett a videó. Erről már régebben, vagy két évtizede is olvastam. A De Beersnek nem véletlen, hogy érdeke az illúzió fenntartása.

Korábban is az volt az egyik "teszt", hogy vegyél egy gyémántot, majd próbáld meg eladni. Akkor derül ki, hogy nem sokat ér. Az ami nem volt a videóban, hogy a gyémánt értékét rengeteg paraméter befolyásolja. A tisztaságot mindenki ismeri. De ezen kívül még van néhány más. A szín, a csiszolás, a tömege (karát) stb. Mivel részben szubjektíven is lehet ítélni, nem olyan egyszerű beárazni, mint az aranyat. Aranynál egyszerű ügye. Van a tisztasága, a tömege és a napi ára. Ezt csak össze kell szorozni. A gyémántnál pedig a laikusnak sokszor azt mondanak, amit akarnak.

Elhangzott Oroszország is, (korábban Szovjetunió), mint a piac egyik meghatározó termelője. Nagyon érdekes, hogy csak 2023 decemberében, a 12. szankciónál került fel a listára a gyémánt. Budipapír már az elsőn fennvolt. Ugyanakkor azonosítani nem lehet. Így csodák csodájára néhány ország exportja nőt. A méretük sem nagy, így egy cipősdobozban is rengeteg csempészhető.

p.bajusz
Автор

Sajnos nem tudom vegighallgatni a zenei alafesto zaj miatt... :(

penzesletti
Автор

Hát engem megdöbbentett. Tényleg azt hittem, hogy azért értékes, mert nehéz bányászni és ritka. Nem beszélve arról, hogy azt is hittem, az iparnak nagy szüksége van rá (amit az ipari gyémántokkal csak részben tudnak kielégíteni). Ezek szerint totális agymosás áldozata lettem. Erről a kristálynövesztéses technológiáról meg nem is hallottam.

peterdeaki
Автор

A GYÉMÁNT A FLEXEMEN nagyon jól mutat. Ma is vágtam vele követ, és ÜVEGET méretre, egy maszek munkámhoz.😅😅

spontanvideok
Автор

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy nem szakember az üveget vagy valamilyen kristályt ránézésre meg tudna különböztetni a gyémánttól. Én is szeretem a szép nőkön a csillogó ékszert, de tőlem akár üvegből is lehet, utálom a sznobizmust.

gregor_man